لطفا صبر کنید...

راهنمای سفر به بروجرد ، پاریس کوچولوی ایران
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/04/30

بروجرد، دومین شهر پرجمعیت استان لرستان را پاریس کوچولو نیز می‌نامند. ساختار شهری، زمین‌های پست اطراف شهر، توپوگرافی اراضی بروجرد و تعدد دهکده‌های کوچک و خوش آب‌وهوا باعث شده تا این شهر پاریس کوچولو لقب بگیرد. بروجرد با ۲۳۵ هزار نفر جمعیت به دلیل قرارگیری بر سر شاه‌راه تهران جنوب از اهمیت اقتصادی و گردشگری بالایی برخوردار است. به دلیل وجود کارخانه‌های متعدد، صنایع نساجی و کارگاه‌های ورشو سازی لقب پایتخت صنعتی لرستان را به بروجرد داده‌اند. همچنین شرکت‌های پویانمایی مستقر در بروجرد باعث شده تا از سال ۸۹ بروجرد را با لقب پایتخت انیمیشن ایران نیز بشناسند. بروجرد آب‌وهوای بسیار خوبی دارد و قدمت این شهر باعث شده تا جایگاه جاذبه‌های گردشگری و تاریخی فراوانی باشد، در ادامه این متن تلاش می‌کنیم تا اطلاعات کاملی در ارتباط با سفر به بروجرد زیبا در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای سفر به بروجرد

 

راهنمای سفر به بروجرد

راه‌های دسترسی به بروجرد

مسیر جاده ای بروجرد

اگر از  شهرستان تهران راهی بروجرد شوید مسیرهای متفاوتی پیش روی شماست. به‌طور متوسط مدت‌زمان لازم برای سفر زمینی از تهران تا بروجرد ۴ تا ۶ ساعت است. شهرستان بروجرد در مرز دو استان همدان و لرستان واقع‌شده و جاده‌های متعددی به آن منتهی می‌شوند. کوتاه‌ترین مسیر از شهرهای ساوه و اراک می‌گذرد و شمارا به بروجرد می‌رساند. طول این مسیر حدود ۴۰۰ کیلومتر است و مدت‌زمان لازم برای طی کردن آن حدود ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه است. اگر از یکی از شهرهای شمال غرب کشور قصد سفر به بروجرد را داشته باشید می‌توانید از زنجان به سمت همدان تغییر مسیر دهید و از همدان تا بروجرد رانندگی کنید. برای سفر از شمال و شرق کشور به بروجرد بهتر است ابتدا راهی تهران شوید و از تهران از مسیر معرفی‌شده تا بروجرد ادامه مسیر دهید. از جنوب کشور مسیری نسبتاً مستقیم تا بروجرد وجود دارد که از استان‌های کرمان، یزد، اصفهان و لرستان می‌گذرد و شمارا به شهر زیبای بروجرد می‌رساند. اکثر جاده‌های منتهی به شهر بروجرد کیفیت مطلوبی دارند و مجتمع‌های خدمات رفاهی در جاده‌های منتهی به بروجرد ارائه خدمات می‌کنند.

اگر قصد سفر با اتوبوس به بروجرد دارید لازم است بدانید  بسیاری از اتوبوس‌ها از مبدأ مراکز استان‌ها، به مقصد خرم‌آباد از بروجرد نیز می‌گذرند و شما می‌توانید در سه‌راهی بروجرد از اتوبوس پیاده شوید و با ماشین‌های عبوری خود را به مرکز شهر برسانید. هرچند برخی از اتوبوس‌ها نیز وارد شهر بروجرد می‌شود و در ترمینال این شهر توقف می‌کنند. از ترمینال بروجرد به مقصد تهران و کرج روزانه ۴ سفر انجام می‌شود، فاصله ترمینال تا مرکز شهر حدود ۱۰ کیلومتر است و شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس و تاکسی خود را به مرکز شهر یا محل اقامتتان برسانید.

آدرس ترمینال بروجرد: بروجرد، بلوار امام

تلفن: ۰۶۶۴۲۴۶۰۰۱۵

راه آهن بروجرد

نزدیک‌ترین ایستگاه راه‌آهن به شهر بروجرد ایستگاه راه‌آهن شهر دورود است. برای رسیدن به ایستگاه دورود باید بلیت قطار از تهران به مقصد جنوب را تهیه کنید و در ایستگاه دورود از قطار پیاده شوید. فاصله ایستگاه راه‌آهن دورود تا شهر بروجرد حدود ۶۰ کیلومتر است و این مسیر را می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس طی کنید. سفر ریلی از تهران تا درود حدود ۶ ساعت طول می‌کشد و از درود تا بروجرد با تاکسی یا اتوبوس، حدود ۱ ساعت فاصله است.

آدرس: لرستان، شهرستان درود، میدان فرمانداری، خیابان راه‌آهن

تلفن: ۰۶۶۴۳۲۱۳۰۰۰

سفر هوایی به بروجرد

بروجرد فرودگاه ندارد و نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر بروجرد، فرودگاه خرم آباد است. این فرودگاه در جنوب شهر خرم‌آباد واقع شده و روزانه به تهران و مشهد پرواز مستقیم دارد. به طور مثال می‎توانید بلیط هواپیما تهران خرم آباد و بلیط هواپیما مشهد خرم آباد را در کی سفر ببینید. فاصله فرودگاه خرم آباد تا بروجرد حدود ۱۱۵ کیلومتر است و شما می‌توانید این مسیر را با اتوبوس یا خودرو کرایه طی کنید. فرودگاه همدان و فرودگاه اراک، دو فرودگاه نسبتاً نزدیک به شهر بروجرد هستند. به‎طور مشابه شما می‎توانید به بلیط هواپیما همدان تهران ، بلیط هواپیما اراک تهران ، بلیط هواپیما مشهد همدان و بلیط هواپیما اراک مشهد  در کی سفر دسترسی داشته باشید.

آدرس فرودگاه خرم‌آباد: بزرگراه خرم‌آباد اندیمشک

تلفن: ۰۶۶۳۳۴۳۹۹۰۱

راهنمای سفر به بروجرد

جغرافیای بروجرد

آب و هوای بروجرد

بروجرد به دلیل هم‌جواری با زاگرس و قرار گرفتن در منطقه کوهستانی، بروجرد آب‌وهوایی معتدل در تابستان و سرد در زمستان دارد. متوسط دمای سالانه بروجرد حدوداً ۱۵ درجه است و میانگین بارش سالانه آن ۴۵۹ میلی‌متر است. اهالی بروجرد در زمستان حدود ۷۰ روز یخبندان را تجربه می‌کنند. بهترین فصل برای سفر به بروجرد از اردیبهشت تا مهرماه است.

راهنمای سفر به بروجرد

پوشش گیاهی منطقه بروجرد

ازآنجاکه بروجرد در دامنه زاگرس واقع‌شده رویشگاه گیاهان خودرو دارویی و خوراکی فراوانی است. اراضی اطراف بروجرد مرتعی هستند و درختان در این منطقه تنک هستند، در ناحیه جنگلی سیلاخور در نزدیکی بروجرد درختانی از خانواده بلوط و ارس روییده‌اند. از شاخص‌ترین گیاهان دارویی مراتع بروجرد می‌توان به گل‌گاوزبان، خاکشیر، آویشن، ترنجبین، کاسنی، بیدمشک، شیرین‌بیان و عناب اشاره کرد. ریواس، شنگ، ‌کنگر، زرشک، پونه و نعنا از دیگر گیاهان خوراکی مراتع و ارتفاعات بروجرد هستند. این گیاهان ارزشمند در پی بارش‌های بهاری در مراتع بروجرد می‌رویند و در این فصل بهار میهمان بازارچه‌های محلی می‌شوند.

راهنمای سفر به بروجرد

پوشش جانوری منطقه بروجرد

درگذشته در ارتفاعات و تپه‌های اطراف بروجرد گونه نادری از جانوران به نام شیر ایرانی یا شیر دزفول، می‌زیسته است اما دلیل کثرت شکار منقرض‌شده است. گرگ، روباه، خرگوش، شغال، گراز، خرس قهوه‌ای و بز کوهی، پستانداران بومی منطقه بروجرد هستند. خزندگانی نظیر مار و لاک‌پشت و‌ پرندگانی نظیر کرکس، درنا، بلبل، سهره، تیهو و عقاب در منطقه بروجرد زندگی می‌کنند.

راهنمای سفر به بروجرد

جاذبه های طبیعی بروجرد را ببینید!

بروجرد بر کوهپایه‌های زاگرس و دشت سیلاخور واقع‌شده و از سه جهت شرق، شمال و غرب به کوه منتهی می‌شود. بلندترین نقطه بروجرد رشته‌کوه گرین با ۳۶۰۰ متر ارتفاع و پست‌ترین نقطه این شهرستان دشت سیلاخور است. ارتفاعات شیر برفی در جنوب غربی بروجرد از داخل شهر قابل‌مشاهده هستند، بروجرد به دلیل قرارگیری بر روی گسل زاگرس، بسیار زلزله‌خیز است.

تپّه قرق

تپه قرق واقع در روستای قرق از توابع بروجرد را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی این شهر دانست. برخی از شواهد تاریخی قدمت این تپه باستانی را به عصر مس یا عصر نوسنگی نسبت می‌دهند. آثار تاریخی کشف‌شده از تپه قرق بروجرد شامل تک سفال‌هایی است که برخی از آن‌ها قدمتی حدود ۵ هزار سال دارند و برخی دیگر مربوط به دوران حکومت اشکانیان هستند.

آدرس تپه قرق: لرستان، بروجرد، روستای قرق

ساعات کاری: بهتر است در روز از این تپه بازدید کنید

قیمت بلیت ورودی: رایگان

گلدشت

گلدشت منطقه ییلاقی و‌ خوش آب‌وهوا در شمال غربی بروجرد است که از تپه چغا شروع می‌شود و تا دره کپرگه ادامه پیدا می‌کند. منطقه گلدشت پوشیده از باغات میوه است و بروجردی‌ها خانه‌های ویلایی خود را در این منطقه بنا می‌کنند، این منطقه به یکی از قطب‌های گردشگری و تفریحی بروجرد تبدیل‌شده است. گلدشت، رودخانه‌ها، چشمه‌ها و سراب‌های متعددی دارد که باعث سرسبزی و رونق کشاورزی در این منطقه شده است. تنگه کپرگه در انتهای منطقه ییلاقی گلدشت میعادگاه علاقه‌مندان به کوهنوردی و طبیعت‌گردی در تعطیلات و آخر هفته‌هاست.

آدرس: ۱۲ کیلومتری غرب بروجرد

گلدشت

تپّه چغا ( بام بروجرد )

تپه چغا، تپه‌ای زیبا و سرسبز بر فراز شهر بروجرد است که تمام منظره شهر از آن دیده می‌شود، این تپه به بام بروجرد نیز شهرت دارد. این تپه که در قسمت شمالی بروجرد واقع‌شده به زبان محلی چوغا نیز نامیده می‌شود. بر فراز تپه، دریاچه و آبشار مصنوعی ایجادشده و تندیس آرش کمانگیر در ورودی آن نصب‌شده است. این تپه حاصل فعالیت‌های آتش‌فشانی است و سنگ‌های آتش‌فشانی زیبا، گیاهان وحشی و دارویی منظره منحصربه‌فردی را ایجاد کرده‌اند. پیست دوچرخه‌سواری، پیست اتومبیلرانی کودکان، جاده سلامت و آلاچیق ازجمله امکانات این پارک کوهستانی است.

آدرس: بروجرد، میدان فدک

تپّه چغا

روستای کرکی خان

روستای کرکی خان

روستای ونایی

روستای ونایی

روستای ونایی

روستای درّه صیدی

روستای درّه صیدی

تالاب بیشه دالان

در نزدیکی بروجرد و در دشت سیلاخور تالابی به نام بیشه دالان قرار دارد که زیستگاه بسیاری از پرندگان بومی و‌ مهاجر است. اراضی اطراف این تالاب محل مناسبی برای گشت‌وگذار است، هرچند برخی از این اراضی توسط کشاورزان به‌صورت غیرقانونی تصرف‌شده‌اند. برخی از گونه‌های این تالاب به دلیل ورود فاضلاب خانگی و صنعتی به آن، در معرض انقراض است.

آدرس: ۱۵ کیلومتری جنوب شرق بروجرد، رو به روی پادگان مهندسی

تالاب بیشه دالان

پارک فدک و بهشت یا همان پارک قوری و سماور

پارک فدک یکی از پارک‌های بزرگ و‌ محبوب شهر بروجرد است که در امتداد تپه چغا واقع‌شده است. پارک فدک دارای شهربازی، دریاچه مصنوعی و باغ پرندگان بزرگی است که حدود ۸۰ گونه از پرنده‌ها در آن نگهداری می‌شود. سماور و قوری بزرگ این پارک تبدیل به یکی از اصلی‌ترین نمادهای شهر بروجرد شده است، دلیل وجود این المان رونق سماورسازی از آلیاژ ورشو در شهر بروجرد است.

آدرس: بروجرد، میدان فدک

پارک فدک و بهشت یا همان پارک قوری و سماور

تاریخ بروجرد را در اینجا بخوانید!

قدمت بروجرد را به دوران پیش از اسلام نسبت داده‌اند، در اسناد تاریخی نام شهر را ویروگرد یا ویروکرد آورده‌اند. دلیل این نام‌گذاری را ساخته‌شدن بروجرد به دست ویرو، یکی از شاهزاده‌های اشکانی، ذکر کرده‌اند. در برخی متون تاریخی نیز نام این شهر را پیروزگرد ذکر کرده‌اند و بروجرد را منتسب به فیروز ساسانی می‌دانند. تپه قلاع، یکی از آثار تاریخی جنوب بروجرد یادگاری از دوره سلوکیان است، تمامی این اسناد و آثار از قدمت و اهمیت شهر بروجرد در طول تاریخ خبر می‌دهند. در دوران حکومت قاجار، حسامالسّلطنه، حاکم لرستان و خوزستان، بروجرد را به‌عنوان مقر حکومت ولایت‌عهدی خود انتخاب کرد و این موضوع باعث رونق اقتصادی شهر بروجرد شد. پس از انقلاب اسلامی ایران بروجرد به دلیل پیشینه درخشان و موقعیت جغرافیایی ویژه موردتوجه قرار گرفت و به یکی از قطب‌های صنعتی کشور تبدیل شد.

راهنمای سفر به بروجرد

جاذبه های تاریخی بروجرد را ببینید!

خانه‌ تاریخی کمال الدّین طباطبایی یا همان موزه‌ اسناد مردم‌شناسی

قدمت و معماری خانه فرهنگ یا خانه تاریخی طباطبایی بروجرد مربوط به دوره قاجار است و در خیابان صفا بروجرد واقع‌شده است. صاحب‌خانه یکی از روحانیون خانواده طباطبایی بروجرد، کمال‌الدین طباطبایی بوده که یکی از مشاهیر اثرگذار و مذهبی بروجرد بوده است. پنجره‌های آبی‌رنگ، حیاط مرکزی زیبا، حوض فیروزه‌ای‌رنگ و گلدان‌های شمعدانی فضای این خانه موزه را بسیار نوستالژیک کرده است. این خانه تبدیل به موزه مردم‌شناسی شده و محل نمایش آثار متعددی همچون صنایع‌دستی و فرهنگی مردم بروجرد است. موزه مردم‌شناسی بروجرد تنها موزه این شهر است.

آدرس: بروجرد، میدان صفا، خیابان صفا، کوچه هلال‌احمر

تلفن: ۰۶۶۴۲۶۱۴۰۸۸

ساعات کاری: ۹ صبح تا ۶ عصر

قیمت بلیت ورودی: اقتصادی

خانه‌ تاریخی کمال الدّین طباطبایی یا همان موزه‌ اسناد مردم‌شناسی

خانه مصری

خیابان صفا یکی از خیابان‌های بافت سنتی و تاریخی بروجرد است و میزبان خانه‌های متعدد تاریخی در این شهر است. این خانه تاریخی سبک معماری خانه‌های دوران قاجار و تحت تأثیر معماری مصری را دارد. کاشی‌کاری، آجرکاری و تزیینات سفالی از تزیینات نمای بیرونی خانه مصری است. خانه مصری بروجرد پاتوق دانشجویان معماری است اما اگر علاقه‌مند به خانه‌های تاریخی باشید، می‌توانید سری به این عمارت تاریخی بزنید.

آدرس: بروجرد، میدان صفا، خیابان صفا، مجاور پارک صامتیه

ساعات کاری: ۹ صبح تا ۶ عصر

قیمت بلیت ورودی: رایگان

بازار بزرگ بروجرد

بازار سنتی بروجرد قدمت قاجاری دارد، این بازار بهترین مرکز خرید بروجرد برای خرید سوغات است. این بازار که در بین مردم محلی به راسته‌بازار یا راسا بازار نیز شهرت دارد. بازار بروجرد یکی از مهم‌ترین بازارهای لرستان است و عشایر لر و بختیاری در فصل‌های بهار و تابستان برای تأمین مایحتاج خود به این بازار مراجعه می‌کنند. کاروانسراها، راسته‌ها، حمام و مساجد ازجمله بخش‌های تشکیل‌دهنده بازار بروجرد هستند، این بازار متشکل از راسته مسگرها، علاف‌ها، زرگرها و چلنگرهاست و مشاغل سنتی در این راسته‌ها مستقر هستند.

امتیاز گوگل: ۴

آدرس: بروجرد، خیابان بروجرد

ساعات کاری: ۸ صبح تا ۶ عصر

رده قیمتی: اقتصادی

بازار بزرگ بروجرد

پل قلعه حاتم

پل قلعه حاتم

ارگ بروجرد

ارگ بروجرد

بقعه زواریون یا آرامگاه برکیارق

بقعه زواریون یا آرامگاه برکیارق

اماکن مذهبی بروجرد را بشناسید!

مسجد جامع بروجرد

مسجد جامع بروجرد

مشاهیر بروجردی

فرهنگ مردم در شهرستان بروجرد

اکثریت مردم بروجرد با گویش بروجردی صحبت می‌کنند و شیعه‌مذهب‌اند. اقلیت کلیمی بروجرد با گویش مخصوص خود صحبت می‌کنند و اندکی از جمعیت شهر را ارامنه تشکیل می‌دهند. بروجرد ازآنجایی‌که زادگاه بسیاری از مشاهیر به نام است و فرهیختگانی بسیاری را در خود جای‌داده به دیار فرزانگان نیز شهرت دارد. مراسم سوگواری محرم شاخص‌ترین مراسم مذهبی بروجرد است، آیین سقاخانه یکی از شاخص‌ترین رسوم دهه اول محرم در بروجرد است. بازی‌های بومی نظیر کفشک بازی، بغچه بازی و تنور بازی بین بومیان بروجرد رواج دارد. پوشش محلی بروجرد امروزه کمرنگ شده اما روسری گلونی لری هنوز بین بانوان بروجرد محبوب است.

راهنمای سفر به بروجرد

سوغات و صنايع دستي بروجرد

بروجرد به پایتخت ورشو نیز شهرت دارد، ورشو آلیاژی فلزی است که با آن سینی، سماور، بشقاب و گلاب‌پاش تولید می‌کنند. ورشو یکی از باکیفیت‌ترین و زیباترین سوغاتی‌های شهر بروجرد است. خیار شور ونایی نیز یکی از باکیفیت‌ترین خیار شورهای کشور است که در روستای ونایی در نزدیکی بروجرد تولید می‌شود. حلواارده و شیره بروجرد، گیوه، عسل، سمنو و روسری گلونی لری ازجمله سوغاتی‌های جذاب بروجرد است. سوغاتی‌های بروجرد را می‌توانید از راسته‌بازار قدیمی بروجرد تهیه کنید.

راهنمای سفر به بروجرد

غذاهای محلی بروجرد را بخورید!

شهرهای زیادی در ایران به کیفیت کبابشان شهرت دارند، بروجرد هم یکی از این شهرهاست. کباب سراهای بروجرد بهترین کیفیت کباب کوبیده ،  کباب‌های برگ، چنجه و کوبیده را دارند. آش ترخینه نیز یکی از غذاهای محلی بروجرد است که با ترخینه آماده پخته می‌شود. ترخینه نوعی کوفته نیمه آماده است که با بلغور و سبزی‌های محلی تهیه و خشک می‌شود، مردم محلی ترخینه را در زمستان با آب و پیاز مخلوط می‌کنند و آش خوش‌طعمی می‌پزند، ترخینه خاصیت دارویی نیز دارد. آش ماسوا نیز یکی از آش‌های محلی بروجرد است که با کشک سنتی پخته می‌شود. شیره انگور، حلواارده، نان برنجی و شیرینی مخصوص بروجرد از دیگر خوراکی‌های خوشمزه بروجرد هستند. در ادامه این متن به بررسی بهترین رستوران‌های بروجرد می‌پردازیم.

غذاهای محلی بروجرد

غذاهای محلی بروجرد

رستوران های بروجرد

رستوران های هتل زاگرس

هتل زاگرس علاوه بر اینکه هتلی ایدئال برای اقامت در بروجرد است مجموعه رستوران‌هایی دارد که علاوه بر سرو غذاهای خوش‌طعم، منظره زیبایی رو به شهر بروجرد دارند. رستوران گرین غذاهای ایرانی و فرنگی سرو می‌کند، این هتل یک رستوران تابستانی نیز دارد که روباز است و امکان لذت بردن از هوای مطبوع بروجرد حین صرف غذا را برایتان فراهم می‌کند. کافه شمعدانی و چایخانه سنتی سووشون دو مجموعه دیگر هستند که در هتل زاگرس ارائه خدمت می‌کنند.

آدرس: بروجرد، انتهای خیابان تختی، تپه چغا

تلفن: ۰۶۶۴۲۵۰۴۹۰۱

ساعات کاری: صبحانه، ناهار، شام

رده قیمتی: متوسط

جوجه کبابی شفیع

طعم جوجه‌کباب‌های تازه و خوش‌طعم شفیع، سفر بروجرد را برایتان ماندگار می‌کند. سیخ‌های بزرگ جوجه‌کبابی که در یخچال‌ها چیده شده اولین چیزی است که نگاهتان رو به خود جلب می‌کند. جوجه‌کباب‌ها در کنار ماست محلی سرو می‌شود و محیط سنتی این رستوران بسیار دل‌چسب است.

امتیاز گوگل: ۴.۱

آدرس: بروجرد، میدان زائرین کربلا

تلفن: ۰۶۶۴۲۳۰۴۴۰۲

ساعات کاری: ۱۱ صبح تا ۱۲ شب

رده قیمتی: اقتصادی

کبابی رضایی بروجرد

رضایی یکی از بهترین کبابی‌های بروجرد است. کباب‌های این رستوران چرب، نرم و خوش‌طعم است، انواع کباب‌ها به‌ویژه کباب‌کوبیده و ماهیچه از آیتم‌های محبوب منوی این رستوران هستند. برخورد کارکنان چلوکبابی رضایی مناسب است اما ممکن است به دلیل شلوغی رستوران سرویس‌دهی کمی بیشتر از زمان معمول طول بکشد.

آدرس: بروجرد، آیت‌الله کاشانی شمالی

تلفن: ۰۹۱۲۳۷۸۸۲۱۶

ساعات کاری: ۱۱ صبح تا ۱۲ شب

رده قیمتی: متوسط

اقامت در بروجرد

بروجرد شاید تعداد زیادی هتل نداشته باشد اما برای تمامی بودجه‌ها و سلیقه‌ها اقامتگاه مناسب دارد. هتل زاگرس تنها هتل ۴ ستاره شهر است و هتل‌های امیرکبیر، هالیس و استقلال بروجرد هتل‌های ۳ ستاره این شهر هستند. مهمان‌پذیر خاتم مهمان‌پذیری ارزان‌قیمت در بروجرد است و اگر علاقه‌مند به اقامت در محیط‌های سنتی باشید اقامتگاه بوم‌گردی گل‌چهران انتخاب مناسبی برای شماست. در ادامه به بررسی بیشتر ویژگی و امکانات هتل‌های بروجرد می‌پردازیم.

اقامت در بروجرد

هتل زاگرس بروجرد

هتل زاگرس، تنها هتل ۴ ستاره بروجرد به بالای تپه چغا و در کنار دریاچه مصنوعی این پارک واقع‌شده است. هتل زاگرس بروجرد امکانات استاندارد بین‌المللی و کادر آموزش‌دیده دارد و‌ محیط مناسبی برای اقامت شما در شهر بروجرد است. رستوران، پارکینگ، اینترنت، آسانسور، صندوق امانات، فضای سبز، چایخانه سنتی، کافی‌شاپ و تاکسی‌سرویس از امکانات عمومی هتل زاگرس است. اتاق‌های هتل زاگرس روم سرویس، حمام، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سیستم سرمایش و گرمایش، لوازم بهداشتی، تلویزیون و مینی بار با هزینه‌دارند. صبحانه برای میهمانان مقیم به‌صورت رایگان سرو می‌شود.

امتیاز گوگل: ۳.۹

آدرس: بروجرد، انتهای خیابان تختی، تپه چغا

شماره تلفن: ۰۶۶۴۲۵۰۴۹۰۱

شروع قیمت: ۲۵۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق دوتخته

هتل هالیس بروجرد

هتل هالیس یکی از هتل‌های نوساز و‌ مدرن شهر بروجرد است. این هتل سه ستاره با ۹ طبقه و ۱۸ سوییت مجهز میزبان گردشگران شهر بروجرد است. این هتل فاصله کوتاهی تا جاذبه‌های گردشگری بروجرد و آبگرم این شهر دارد. کادر آموزش‌دیده و مجرب، محیطی لوکس و مدرن و امکانات رفاهی مناسب باعث شده تا هتل هالیس اقامتگاه مناسبی برای سفرهای کاری و خانوادگی باشد. استخر، رستوران، اینترنت، آسانسور و پارکینگ ازجمله امکانات عمومی این هتل هستند. صبحانه، مینی بار با هزینه، یخچال، تلویزیون، حمام، سیستم تهویه مطبوع، لوازم بهداشتی و سرویس بهداشتی فرنگی ازجمله امکانات اتاق‌های هتل هالیس است.

امتیاز گوگل: ۳

آدرس: بروجرد، خیابان امیرکبیر

تلفن: ۰۶۶۴۲۵۱۶۱۲۳

شروع قیمت: ۲۰۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق ۲ تخته

هتل امیرکبیر بروجرد

هتل ۳ ستاره امیرکبیر بروجرد در مرکز شهر و در فاصله کوتاهی از جاذبه‌های گردشگری بروجرد و تپه چغا قرار دارد. این هتل در سال ۹۳ آغاز به کارکرده و محیط مناسبی برای آسایش و اقامت در این شهر زیباست. پارکینگ، آسانسور، نمازخانه، صندوق امانات و تاکسی‌سرویس ازجمله امکانات عمومی هتل امیرکبیر است. پارکینگ، اینترنت و صبحانه به‌صورت رایگان در این هتل ارائه می‌شود.

امتیاز گوگل: ۳.۳

آدرس: بروجرد، میدان بها، ابتدای خیابان شهید باهنر

تلفن: ۰۶۶۴۲۶۰۸۸۴۸

شروع قیمت: ۱۸۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق ۲ تخته

مهمانپذیر خاتم

مهمانپذیر خاتم بروجرد یک مهمان‌پذیر تازه‌ساز و تمیز در مرکز شهر بروجرد است. این مهمان‌پذیر در دوطبقه و ۱۲ اتاق پذیرای گردشگران شهر بروجرد است. این مهمان‌پذیر فاقد آسانسور و پارکینگ است و اینترنت به‌صورت رایگان در لابی ارائه می‌شود. همه اتاق‌های مهمانپذیر خاتم حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی دارند و‌ گزینه مناسبی برای اقامت ارزان‌قیمت در شهر بروجرد هستند.

آدرس: بروجرد، میدان شهدا

تلفن: ۰۶۶۴۲۶۲۳۵۲۰

شروع قیمت: ۱۰۰ هزار تومان برای هر شب اتاق دوتخته

سفر به پاریس کوچولوی ایران، می‌تواند سفری خاطره‌انگیز و جذابی باشد. بروجرد فاصله کمی تا تهران دارد و طبیعت بکر و تاریخ منحصربه‌فرد، این شهر را به مقصدی جذاب تبدیل کرده است. امیدواریم سفر خوبی را به پایتخت ورشو ایران تجربه کنید.

دسته ها:
}