لطفا صبر کنید...

راهنمای سفر به رشت ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/03

راهنمای سفر به رشت را در اینجا بخوانید. استان گیلان و به خصوص شهر رشت به دلیل بارندگی فراوان و داشتن اب و هوای مطبوع همیشه برای گردشگری و لذت بردن از تعطیلات یکی از گزینه‌های مهم برای مسافران محسوب می‌شود. رشت از جنبه‌های مختلف یکی از مکان‌های بسیار دیدنی در ایران محسوب شده و از این جهت بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به ابعاد محتلف جذابیت‌های این استان می‌پردازیم.

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

حمل و نقل و راه های رسیدن به شهر رشت

اگر قصد سفر هوایی به رشت دارید می‌توانید از فرودگاه سردار جنگل در رشت استفاده کنید. راه اهن رشت نیز فعال است و گردشگران می‌توانند از طریق ریلی به رشت سفر کنند. اگر قصد سفر زمینی به رشت دارید بهترین مسیر قزوین رشت است که مخصوصا در زمستان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‎طور مثال می‎توانید بلیط هواپیما رشت تهران ، بلیط هوپیما رشت مشهد و بلیط هواپیما کیش رشت را در کی سفر بیابید.

جغرافیا

شهرستان رشت تقریبأ در مرکز جلگه گيلان قرار گرفته است. شهر رشت ، جزء کوچکي از جلگه گيلان است كه در دشت هاي جنوبي درياي خزر واقع شده است . اين جلگه بين كوه هاي البرز و نوار ساحلي قرار دارد.

شهر رشت قدیم که در ناحیه‏ي مرکزي دشت گيلان بوده، سابقا از شمال به درياي خزر و تالاب انزلي، از سمت غرب به تولم و فومن، از سمت جنوب به شفت و كهدم و از سمت شرق به رودخانه‏ي سفيدرود و كوچصفهان محدود مي‏شد. امروزه اين شهر از سمت شمال به بخش خمام، از سمت جنوب به دهستان لاكان، از سمت غرب به صومعه سرا و از سمت شرق به كوچصفهان متصل مي‏باشد. اين شهر بزرگترين شهر سواحل شمالي ايران محسوب می‌شود.

آب و هوا رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

پوشش گیاهی رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

گونه های جانوری رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

جاذبه های طبیعی رشت

رشت از اب و هوا و طبیعت بسیار زیبایی به دلیل بارندگی فراوان، برخوردار است. پوشش گیاهی متنوع و رودهایی که در این استان ایجاد شده هر ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. در ادامه یه معرفی جاذبه‌های طبیعی این شهر زیبا می‌پردازیم.

رودخانه گوهر رود

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

تالاب عینک

این آبگیر بسیار بزرگ، دارای 2630 متر طول و 120 متر عرض است. در اطراف ابگیر عینک محله‌های قدیمی وجود دارند که قدمت آن‌ها به سالیان بسیار دور بازمی‌گردد. رو به روی این آبگیر نیز جنگل خودنمایی می‌کند. در داخل این جنگل، چشمه‌ای به نام چمارسرا جاری است که مردم از اب ان برای مصرف خانگی استفاده می‌کنند.

آدرس: جاده رشت- فومن، بلوار شهید افتخاری

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

دریاچه سد سنگر

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

چشمه آب شور لاکان

وقتی از رشت به سمت لاکان حرکت کنید در بخش شرقی یک روستا به نام اقا دانا پیر، یک جنگل بزرگ و انبوه به چشم می‌خورد. در داخل این جنگل یک چشمه به نام لاکان جاری است. بسیاری از گردشگران وقتی به رشت سفر می‌کنند حتما چند ساعتی را در کنار این چشمه زیبا سپری می‌کنند. اطراف چشمه چنگلی انبوه که نسیمی خنک شاخ و برگ درختان ان را به حرکت در‌ می‌آورد و صدای پرندگان داخل جنگل، این منطقه را به یک بهشت واقعی روی زمین مبدل کرده است. کنار چشمه می‌توانید کباب درست کنید و وعده غذایی خود را در این اب و هوای مطبوع میل کنید. مزیت این منطقه در این است که اب و جنگل در کنار یک‌دیگر قرا گرفته‌اند و این صحنه‌ای است که شاید فقط در کارتون‌های دوران کودکی مشاهده کرده باشید. این چشمه پس از خارج شدن از زمین به یک باتلاق سرازیر می‌شود. دیواره‌های باتلاق از سنگ اهک تشکیل شده است. صحنه سرازیر شدن چشمه به باتلاق نیز زیبا و جذاب است. در این منطقه امکان زدن کمپ وجود دارد و گردشگران به سرویس بهداشتی هم دسترسی دارند.

آدرس: انتهای جاده رشت- لاکانف روستای آقا دانا پیر

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

پارک جنگلی سراوان

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

پل خشتی روشان

از وسط شهر لوشان یک رودخانه عبور می‌کند. رودی خروشان با ابی زلال که روح هر بیننده‌ای را جلا می‌دهد. این رودخانه شاهرود نامیده می‌شود و یکی از انشعابات سپیدرود است. روی این رود یک پل در زمان‌های قدیم احداث شده است که 100 متر طول دارد. کف این پل با قلوه سنگ‌های زیبا تزیین شده است. گردشگران می‌توانند روی پل ایستاده و منظره سرسبز شهر را تماشا کنند در حالی که صدای گوش‌نواز اب، گوشنوازی می‌کند. در این منطقه امکان زدن کمپ وجود دارد.

آدرس: حرکت از رشت به سمت جنوب گیلان، شهر لوشان

دریاچه سقالکسار

شهرستان شفت، از توابع رشت محسوب می‌شود. در این منطقه دریاچه‌های متعددی وجود دارد و از لحاظ مناظر طبیعی و اب و هوایی یک از مکان‌های فوق‌العاده در رشت محسوب می‌شود. یکی از این دریاچه‌های زیبا سقالکسار نام دارد. آب این دریاچه از بارش‌های فصلی تامین می‌شود. ارتفاع این دریاچه از دریا 64 متر، طول دریاچه 600 متر و عرض ان 500 متر است. سقالکسار به معنای محل آب خوردن پرندگان است. در زمان گذشته پرندگانی مانند لک و سار برای خوردن آب به این منطقه می‌آمده‌اند. روستای سقالکسار در 15 کیلومتری جنوب رشت قرار گرفته است. در این منطقه امکان زدن کمپ وجود دارد.

منطقه ساحلی حاجی بکنده

یکی از معروف‌ترین ساحل‌های رشت، ساحل حاجی بکنده است. این ساحل بسیار تمییز و بکر است و بسیاری از مسافران برای گذراندن اوقات خود در کنار ساحل، این منطقه را انتخاب می‌کنند. این ساحل در واقع بین رشت و بندرانزلی قرار گرفته است. ساحل حاجی بکنده به دریای مازندران متصل است. در این منطقه امکان زدن کمپ وجود دارد. آدرس: 32 کیلومتری رشت، 9 کیلومتری شمال شرق خشکبیجار.

تالاب بندر انزلی

اگر از شمال رشت 40 کیلومتر فاصله بگیرید به مرداب انزلی می‌رسید. این تالاب زیبا که یک تالاب بین المللی محسوب می‌شود پناهگاه پرندگان مهاجر است. در فصل زمستان اگر به این منطقه سفر کنید می‌توانید انواع پرندگان زیبا را تماشا کنید. این پرندگان در اطراف تالاب و روی اب زندگی می‌کنند. در اطراف تالاب گل‌های زیادی می‌روید که به زیبایی تالاب و جذابیت ان می‌افزاید. تالاب انزلی در فصل بهار و زمستان به دلیل وسعت بارندگی گسترش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که این تالاب محل تخم‌ریزی ماهی‌ها نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل در فصل تخم‌ریزی ماهی‌ها ماهی‌گیری ممنوع می‌شود. تالاب انزلی یک اکوسیستم ابی بسیار وسیع و جذاب برای جذب گردشگران محسوب می‌شود. بسیاری از گردشگرانی که به رشت سفر کرده‌اند لذت مشاهده این تالاب را که فاصله زیادی هم با رشت ندارد از دست نمی‌دهند. در نزدیکی این منطقه زدن کمپ خطرناک است.

آدرس: گیلان، انزلی، خیابان تکاوران، پل هوایی، تعاونی نیرار.

تاریخ رشت

رشت یکی از استان‌هایی است که قدمت چند هزار ساله دارد و اثار تاریخی مختلفی از ادوار تاریخی در ان و روستاهای اطراف، برجای مانده است. اثار تاریخی کشف شده در این شهر نشان از تاریخی بودن رشت دارد. برخی از این آثار تاریخی از دوران معاصر و برخی از زمان‌های بسیار قدیم به جای مانده است. در ادامه به معرفی مهمترین اثار تاریخی رشت می‌پردازیم.

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

بناهای تاریخی رشت

خانه میرزا کوچک خان جنگلی

یکی از مهمترین اثار تاریخی و ملی رشت، محل سکونت یک مبارز ملی به نام میرزا کوچک خان است که در سال 1382 محل سکونت او مورد مرمت قرار گرفته و امروزه گردشگران می‌توانند از ان بازدید کنند. خانه میرزا کوچک خان در خیابان سهیل دبیری قرار دارد. گردشگران می‌توانند هر روز از ساعت 8 صبح تا 1 بعد از ظهر و جمعه‌ها 10 صبح تا 5 عصر از این خانه بازدید کنند. مدت بازدید هم 1 تا 2 ساعت است.

آدرس: رشت، خیابان سهیل دبیری.

آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی

آرامگاه این مرد بزرگ و مبارز در جنوب شهر رشت و در منطقه‌ای به نام سلیماندراب قرار گرفته است. بهتر است که پس از بازدید از خانه میرزا کوچک خان از مزار او نیز بازدید کنید. حتما پس از این بازدید به وجود چنین مردان بزرگی که زندگی خود را وقف ایران و سربلندی ان نموده‌اند افتخار خواهید کرد. بازدید از این اثر تاریخی رایگان است.

آدرس: جنوب رشت، محله سلیمان داراب.

میدان شهرداری رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

مسجد سفید

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

خانه ابریشمی

در رشت محله‌ای به نام صیقلان وجود دارد. در این محله یک خانه بسیار قدیمی از دوران حکومت قاجار باقی مانده است. این خانه متعلق به شخصی به نام حاجی میرزا ابریشمی بوده است. این خانه تاریخی بسیار بزرگ است و دو تالار نیز در ان به چشم می‌‌آید. در هر یک از این تالارها ایینه‌کاری‌های بسیار زیبایی صورت گرفته و نقوش به کار رفته در تزیینات خانه حکایت از ثروتمند بودن صاحب خانه دارد. این خانه امروزه به عنوان یک اثر تاریخی که بیان‌گر نوع معماری ایرانیان در زمان قاجار است مورد بازدید گردشگران زیادی قرار می‌گیرد. با مشاهده این خانه بزرگ و زیبا و می‌توان تا حد زیادی به سبک زندگی ایرانیان و وسایلی که در خانه استفاده می‌کرده‌اند پی برد. به طور کلی بازدید از این مکان‌های تاریخی مخصوصا منازل، می‌تواند به خوبی فرهنگ ایرانیان در زندگی خانوادگی را نشان دهد. خانه ابریشمی در ضلع جنوب شرقی میدان صیقلان

رشت، در انتهای کوچه شاعری قرار دارد. هر روز به جز جمعه از ساعت 8 صبح تا ساعت 12 می‌توانید از خانه ابریشمی بازدید کنید.

آدرس، رشت، محله صیقلان، انتهای کوچه شاعری

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

بازار روز رشت

این بازار بزرگ در اواخر دوره قاجار و در وایل دوره پهلوی ساخته شده است. این بازار در ان زمان مکان اصلی بازرگانی در رشت محسوب می‌شده است. این بازار قدیمی که با معماری دوران قاجار ساخته شده یکی از جاذبه‌های تاریخی رشت محسوب می‌شود. البته در حال حاضر هم در این بازار تجار رشتی به تجارت و داد و ستد می‌پردازند و این بازار هنوز هم یکی از کانون‌های اصلی خرید و فروش در رشت محسوب می‌شود.  آدرس: میدان شهرداری، خیابان امام خمینی قرار دارد.

موزه میراث روستایی رشت

وقتی از رشت به سمت قزوین حرکت کنید در مکانی به نام رشت- سراوان یک موزه احداث شده که در ان آثار تاریخی- روستایی مردم گیلان به نمایش گذاشته شده است. با بازدید از این موزه با فرهنگ مردم گیلان و سبک زندگی ان‌ها در زمان گذشته آشنا خواهید شد. این موزه بسیار زیباست و وسایل جذابی هم در ان به نمایش گذاشته می‌شود.  این موزه درکیلومتر ١٨ آزادراه رشت- قزوین، نرسیده به پلیس راه، جاده‌ سراوان- شفت قرار دارد. از ساعت 9 صبح تا 12 بعد از ظهر همه روزه به جز جمعه می‌توانید از موزه دیدن کنید.

گنبد پیر محله

این بقعه در جنوب غربی شهرستان کلاچای قرار گرفته است. این بقعه در دوره صفویه ساخته شده و در دوران قاجار نیز مورد مرمت قرار گرفته است. این بقعه که به نام امیر بنده شهرت دارد دارای ستون‌های چوبی است و در ساخت ان از سبک معماری شمالی استفاده شده است.

آدرس: گنبد پیر محله، در 10 کیلومتری جنوب شرق رودسر و در محله پیر محله رانکوه قرار گرفته است.

کاروانسرای لات

این کاروانسرا که در جنوب رشت قرار گرفته است و به دستور شخصی به نام منوچهرخان معتمدالدوله در سال 1246 هجری قمری ساخته شده است. این کاروانسرا به شکل مربع است و هفت اتاق در ان برای استراحت مسافران تعبیه شده است. در واقع این کاروانسرای قدیمی مکانی برای اتراق اشخاصی بوده که در زمان قدیم از شهری به شهر دیگر سفر می‌کرده‌اند.

آدرس: کاروانسرای لات در 30 کیلومتری جنوب رشت قرار دارد.

بقعه دانای علی

این بقعه در خیابان بیستون و در محله چمارسرای رشت قرار گرفته است. این بقعه متعلق به یک مرد پرهیزکار رشتی است که به مرحله طی الارض رسیده و گفته می‌شود که نماز‌های خود را در مکه می‌خوانده است. ساختمان این بقعه از آجر و چوب درست شده است و با سنگ مرمر نیز تزیین شده است. مردم محلی برای این مرد پرهیزکار ارزش و احترام زیادی قائل هستند و هر روزه تعداد زیادی از مردم برای دعا به این محل می‌آیند. آدرس: رشت، خیابان طالقانی

هتل فردوسی رشت

بقعه خواهر امام

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

امامزاده هاشم

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

آداب و رسوم مردم رشت

در رشت بیشترین آداب و رسوم متفاوت و جذاب در بحث مراسم عروسی مطرح می‌شود. رشتی‌ها به بردن عروس در خانه داماد مراسم گیشه‌بری می‌گویند که این مراسم در مناطق مختلف رشت و روستاهای اطراف، به صورت متفاوت برگزار می‌شود. در این مراسم، رشتی‌ها یک نهال از خانه پدر عروس همراه او به خانه داماد می‌برند. در رشت برای ازدواج جشن‌هایی مانند حنابندان هم برگزار می‌شود. همچنین مراسمی به نام فرزند‌خواهی نیز در بین رشتی‌ها رواج دارد.

پوشش مردم رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

زبان گیلکی

غذاهای محلی رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

مردم رشت در غذای خود از سیر و سبزیجات محلی زیاد استفاده می‌کنند و در بیشتر غذاها نیز تخم‌مرغ وجود دارد. در تهیه ترشیجات نیز از سبزیجات محلی استفاده می‌شود. به طور خانم‌ها در رشت بسیار کدبانو هستند و غذاهای رشتی اکثرا شهرت جهانی دارند. در ادامه به معرفی بهترین غذاهای محلی رشت می‌پردازیم.

کباب ترش

یکی از غذاهای معروف در رشت، کباب ترش است که با چاشنی‌های مخصوص در رشت پخته می‌شود. در این غذا از سیر و رب انار استفاده می‌شود و طعم ترشی ان نیز به دلیل اضافه کردن رب انار به غذا است.

مرغ ترش گیلانی

در این غذای خوشمزه از لپه، سبزی‌های معطر گیلانی و تخم‌مرغ استفاده می‌شود. این غذا نیز جزء غذاهایی است که همیشه توسط مسافران مورد استقبال قرار می‌گیرد.

میرزا قاسمی

این غذا در سایر مناطق ایران نیز پخته می‌شود اما یک غذای رشتی محسوب می‌شود. ترکیب اولیه میرزا قاسمی توسط شخصی به نام میرزا خان والی از روسیه به ایران آورده شده است و در رشت برای اولین بار پخته شده است. ماده اولیه این غذا بادمجان، گوجه، سیر است. البته بادمجان باید کبابی شود. این غذا به دلیل مطابقت با مزاج ایرانیان و خوشمزه بودن، به سرعت در پخت ان در تمام استان‌های ایران رواج پیدا کرد.

رستوران های رشت

رستوران شکم المولوک

این رستوران یکی از رستوران های مشهور در رشت است که اغلب غذاهای آن مورد پسند میهمانان قرار می‌گیرد. غذاهای رشتی با مهارت خاصی در این رستوران، تهیه می‌شود. بوی خوش این غذاهای رستوران شکم المولوک، هر گردشگری را جذب می‌کند.این رستوران در بلوار منظریه رشت قرار گرفته است. ساعت کار رستوران از 12 تا 24 است. رستوران شکم‌المولوک یک رستوران لوکس محسوب شده و غذای ان گران است.

آدرس: رشت، بلوار منظریه، هتل بزرگ کادوس

شماره تماس: 013342501

رستوران محلی شور کولی

پاین رستوران نیز با پخت غذای با کیفیت و فضای خوب داخلی، تبدیل به یکی از رستوران‌های معروف در رشت شده است. شور کولی یکی از رستوران‌هایی است که لوکس محسوب شده و غذای ان گران است.

ادرس: رشت، بلوار گلسار، ابتدای بلوار توحید.

شماره تماس: 32111296

رستوران چلو شیش

غذاهای محلی با بهترین کیفیت در این رستوران تهیه می‌شوند. به نحوی که هم مورد علاقه مردم محلی و هم مسافرین واقع شده است. قیمت غذا در این رستوران گران است. وقتی در این رستوران غذا میل می‌کنید طعم گیلانی غذا را به طور واقعی حس خواهید کرد. در رستوران 46 از برنج اعلای محلی استفاده می‌شود که با استقبال گردشگران مواجه شده است.

آدرس: رشت، میدان توشیبا، خیابان کنار هتل پامچال.

رستوران رازقی

در این رستوران لوکس، غذاها با کیفیت بسیار خوب تهیه می‌شوند و گردشگران می‌توانند انواع غذاهای محلی به همراه ترشی و دسر محلی را سفارش بدهند. غذای رستوران رازقی گران محسوب می‌شود. در طبقه اول این رستوران پیانو نواخته می‌شود و میهمانان در یک فضای لذت بخش می‌توانند غذای خود را میل کنند.

آدرس: رشت، گلسار، بلوار سمیه، نبش خیابان 123.

اقامت در رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

هتل 5 ستاره کادوس

این هتل، یک اقامت آرام و بی‌دغدغه را برای میهمانان رقم خواهد زد. هتل کادوس دارای تمام امکانات رفاهی از جمله پارکینگ، اینترنت و خودپرداز و سالن کنفرانس می‌باشد. محیط داخل اتاق‌های هتل بسیار تمییز و لوکس است و تحسین هر میهمانی را برمی‌انگیزد. در هتل کادوس، اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود.

آدرس: رشت، بلوار منظریه.

شماره تماس: 021476233

هتل 4 ستاره شبستان 

در این هتل 4 ستاره، انواع غذاهای ایرانی و خارجی تهیه می‌شود. اگر در این هتل زیبا و مجهز اقامت داشته باشید با تنوعی از غذاهای خوشمزه در هر وعده غذایی مواجه خواهید شد. امکانات موجود در هتل شبستان، موجبات یک اقامت راحت را برای گردشگران فراهم کرده است.

آدرس: چهارراه گلسار، نبش خیابان بنت‌الهدی.

هتل پوریا: این هتل دارای پارکینگ، صندوق امانات و آسانسور است. هتل پوریا دارای سالن بیلیارد است و گردشگران می‌توانند از این سالن برای سپری کردن اوقات فراغت خود استفاده کنند. در این هتل فضای سبز زیبایی هم تعبیه شده است. در هتل پوریا اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تحویل داده شود. هزینه کودکان زیر 5 سال، در صورتی که از سرویس استفاده نکنند رایگان است.

آدرس: کیلومتر 33 جاده رشت به انزلی، جاده زیبا کنار، بعد از منطقه ازاد

شماره تماس:

021476233

هتل اپارتمان صبوری رشت

این هتل دارای پارکینگ، صندوق امانات، رستوران و کافی‌شاپ است. در لابی و اتاق نیز میهمانان به اینترنت دسترسی دارند. کارمندان هتل صبوری مسلط به زبان انگلیسی، ترکی و روسی هستند. در این هتل اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود. در هتل صبوری خدمات مربوط به تبدیل ارز هم ارائه می‌شود. هزینه اقامت کودکان زیر 7 سال در صورت عدم استفاده از سرویس رایگان است. هتل صبوری از طبقه پنجم به بعد فاقد اسانسور است.

آدرس: رشت، خیابان رسالت، رودبارتان، مقابل پارک شهید گلستانی

شماره تماس: 021476233

هتل 3 ستاره پامچال رشت

این هتل مجهز به صندوق امانت، آسانسور، پارکینگ، کافی‌شاپ و رستوران است. گردشگران در اتاق و لابی به اینترنت دسترسی دارند. در صورت تمایل میهمانان، کارکنان، ناهار را به اتاق می‌آورند. در هتل پامچال، اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود. حضور کودکان زیر سه سال در هتل رایگان است.

آدرس: رشت، میدان امام خمینی، بلوار مصلی

شماره تماس: 021476233

اقامتگاه بومگردی گیل خانه

این خانه روستایی زیبا در نزدیکی شالیزار واقع شده است و گردشگران چشم‌انداز بسیار زیبایی خواهند داشت. به دلیل قرار گرفتن این خانه در روستا، اب و هوای مطبوع منطقه هر گردشگری را جذب می‎‌کند. اقامتگاه بومگردی گیل خانه به تالاب سوستان و اسکله ماهیگیری کیاشهر نزدیک است. در این خانه روستایی به ازای هر نفر اضافه در اتاق سنتی، 30 هزار توان و در سوییت دربسته، 50 هزار تومان به مبلغ اجاره اضافه می‌شود. این اقامتگاه دارای پارکینگ اختصاصی است. هر سوییت دارای حمام و سرویس بهداشتی است.

آدرس: رشت، گیلوا دشتان، 5 کیلومتری کوچصفهان.

شماره تماس: 09190081530

اقامتگاه بومگردی لوتکا

این اقامتگاه زیبا در دو طبقه و با معماری گیلانی ساخته شده است. در اطراف این خانه روستایی باغ‌های زیادی وجود دارد و همین امر به جذابیت محیط اطراف افزوده است. وجود چنین خانه زیبایی در یک محیط خوش ‌اب و هوا هر گردشگری را برای اقامت وسوسه می‌کند. اقامتگاه بومگردی لوتکا به جنگل فتاتو و تالاب بین‌المللی انزلی، تالاب بوجاق و موزه روستایی نزدیک است.  با اقامت در خانه روستایی لوتکا از سفر خود به رشت لذت کافی را خواهید برد.

آدرس: رشت، سرخشکی

موقعیت اقتصادی زشت

رشت یک شهر صنعتی محسوب نمی‌شود اما به دلیل برخورداری از اب و هوای مطبوع، صنعت گردشگری در ان بسیار پر‌رونق است. همچنین زمین‌های کشاورزی فراوان و حاصلخیز در این منطقه باعث شده است که رشت تبدیل به یکی از استان‌های تامین‌کننده برنج کشور محسوب شود.

سوغاتی ها و صنایع دستی رشت

در رشت نیز مانند بسیاری دیگر از شهر‌های شمالی، صنایع چوبی و حصیری جز، صنایع دستی مردم محلی محسوب می‌شود. در این شهر، لباس‌های گیلانی از جمله روسری‌های طرح‌دار زیبا و رنگارنگ به فروش می‌رسد. یکی از سوغاتی‌های معروف رشتی ترشی‌های محلی بسیار خوشمزه هستند که با سبزیجات خوش‌طعم محلی تهیه می‌شوند.

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

معرفی شهر رشت : جغرافیا ، جاذبه های طبیعی و گردشگری و سوغات رشت

بازارها و مراکز خرید رشت

بازار بزرگ رشت

بازار بزرگ رشت یک بازار رو باز است که در ان محصولات مختلف مانند ماهی، میگو و سایر محصولات خوب شمالی به فروش می‌رسد.

آدرس: رشت، بلوار امام

مرکز خرید گلسار رشت

در این مرکز خرید شش طبقه انواع برندها در لوازم خانگی و پوشاک پیدا می‌شود. همچنین بوتیک و کافی‌شاپ‌های زیادی هم در ان تعبیه شده است. مرکز خرید گلسار در تمام روزهای هفته از ساعت 6 صبح تا 9 شب به جز روز جمعه میزبان گردشگران است.

آدرس: رشت، بلوار گلسار

پاساژ ایرانیان رشت

در این پاساژ انواع برند در لوازم آرایشیف کیف و کفش و پوشاک را می‌توان پیدا کرد.

آدرس: بلوار گلسار، میدان باستانی شعار.

اگر به رشت سفر کردید، پیشنهاد می‎کنیم که حتما از قلعه رودخان نیز بازدید نمایید.

دسته ها:
}