لطفا صبر کنید...

راهنمای سفر به کرمانشاه ؛ آنچه که باید از کرمانشاه بدانید
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/15

راهنمای سفر به کرمانشاه را در اینجا بخوانید. کرمانشاه یکی از شهرهای بزرگ غرب ایران به‌واسطه دربرداشتن رودهای خروشان، چشمه‌های پرآب و کوه‌های صخره‌ای به شهر سنگ آب شهرت دارد. کرمانشاه علاوه بر آنکه مرکز استان کرمانشاه است یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای غرب کشور نیز به شمار می‌رود. کرمانشاه را گهواره تمدن، نگین گردشگری ایران و شهر شیرین نیز می‌نامند. این نوشتار برای راهنمایی شما در سفر به کرمانشاه تهیه‌شده است، با ما همراه باشید.

معرفی شهر کرمانشاه

تاریخچه کرمانشاه را در اینجا بخوانید 

قدمت اولین نشانه‌های زیست بشری در کرمانشاه تا ۱۰۰ هزار سال نیز تخمین زده‌شده است، هرچند کرمانشاه قدمتی به‌اندازه تمدن بشری دارد اما هویت فعلی‌اش در ایران از دوره قاجار آغازشده است. کرمانشاه برای اولین بار در دوره هخامنشیان شهر شد و نام کامبادان بر آن نهادند. کرمانشاه در طول حکومت ساسانیان صدها سال به‌عنوان پایتخت دوم و پایتخت تفریحی شاهان ساسانی استفاده می‌شد. گفته می‌شود پادشاهان ساسانی بیشتر از تیسفون، پایتخت ساسانیان در کرمانشاه سکونت داشته‌اند. کرمانشاه بعد از ورود اسلام به ایران از رونق افتاد و بعدها در دوره قاجار اهمیت دوباره پیدا کرد. بخشی از شهر که در دوره قاجاریه ساخته شد با بخش که در دوره ساسانی توسعه‌یافته است فاصله دارد اما امروزه با توسعه شهر این دو بخش به هم متصل شده و کرمانشاه امروزی را ایجاد کرده‌اند.

معرفی شهر کرمانشاه

از دیگر آثار ساسانیان در ایران می توان از دیوار بزرگ گرگان ، آثار ساسانیان در استان فارس و قلعه بابک نام برد.

جغرافیای منطقه کرمانشاه

کرمانشاه دشتی بزرگ است که میان فلات ایران و جلگه بین‌النهرین قرارگرفته است. دشت بزرگی که شهر کرمانشاه در آن واقع‌شده از طرف شمال و جنوب با کوه‌ها محصورشده است. در کرمانشاه کوه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، سه کوه گوهرشاد، طاق‌بستان و پرآو در شمال شهر راوی ادبیات، تاریخ و فرهنگ مردم کرمانشاه هستند.

معرفی شهر کرمانشاه

آب و هوای کرمانشاه

کرمانشاه آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای دارد، تابستان‌های این شهر گرم و زمستان‌های آن سرد است. جبهه‌های هوایی مدیترانه‌ای با برخورد به ارتفاعات زاگرس موجب بارش در دشت کرمانشاه می‌شوند. میانگین دمای کرمانشاه سالانه حدود ۱۴ درجه سانتی‌گراد و میزان بارش میانگین در این شهر ۴۵۶ میلی‌متر است. اردیبهشت، خرداد و تیرماه مناسب‌ترین فصل‌های سفر به کرمانشاه هستند. هرچند سرمای هوا در زمستان چندان غیرقابل‌تحمل نیست، ازاین‌رو کرمانشاه را می‌توان مقصدی چهارفصل دانست.

پوشش گیاهی کرمانشاه

بارش‌های فراوان برف و باران، اقلیم کوهستانی و قرارگیری کرمانشاه در دشتی پهناور باعث شده تا کشاورزی در کرمانشاه رونق بیابد. اقلیم معتدل کرمانشاه باعث شده تا این منطقه رویشگاه مناسبی برای گیاهان دارویی باشد، حدود ۱۵ درصد گیاهان دارویی کشور به‌صورت خودرو در مراتع کرمانشاه رشد می‌کنند. کرمانشاه دارای مراتع غنی و جنگل‌های کم تراکم بلوط، پسته وحشی و بادام‌کوهی است. ارژن، آلبالوی وحشی، زالزالک، چنار و تمشک از دیگرگونه‌های گیاهی است که در جنگل‌های کرمانشاه یافت می‌شود.

معرفی شهر کرمانشاه

پوشش جانوری کرمانشاه

در فاصله ۲۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه در دامنه کوهی به نام ویس، تالابی به نام هشیلان وجود دارد که محل زندگی گونه‌های نادر جانوری است. این تالاب با وسعت ۴۵۰ هکتار جزیره‌های کوچک و بزرگی دارد که زیستگاه پرندگان و حیوانات بومی تالاب است. پرندگانی مهاجر نظیر اردک سرسبز، خوتکا، اردک، گیلار و خوتکا پر سفید در روزهای سرد میهمان تالاب هشیلان هستند. این پرندگان مهاجر از دریای خزر میهمان تالاب می‌شوند. جنگل‌ها و مراتع کرمانشاه زیستگاه گونه‌های نادر حیوانی نظیر پلنگ ایرانی، شوکا، خرس قهوه‌ای، گراز وحشی و کرکس مصری هستند. هرچند در سال‌های اخیر مناطق شکارممنوع و حفاظت‌شده در کرمانشاه ایجادشده، اما متأسفانه شاهد در معرض انقراض گرفتن این گونه‌های نادر جانوری هستیم.

معرفی شهر کرمانشاه

راه های دسترسی به شهر کرمانشاه

کرمانشاه در غرب کشور و در فاصله ۵۳۰ کیلومتری از تهران واقع‌شده است، فاصله کرمانشاه تا مرز عراق حدود ۲۰۰ کیلومتر است. شهر کرمانشاه در مسیر زیارت عتبات عالیات قرارگرفته و قرارگیری در مسیر راه ترانزیتی بندر امام خمینی تبریز باعث شده تا کرمانشاه شهری مهم ازنظر اقتصادی باشد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین راه رسیدن به کرمانشاه با خودروی شخصی و اتوبوس، اتوبان تهران ساوه به سمت همدان و ازآنجا به کرمانشاه است. اگر با اتوبوس قصد سفر کردن به کرمانشاه را داشته باشید از بسیاری از شهرهای بزرگ ایران می‌توانید به‌صورت مستقیم به کرمانشاه بلیت تهیه کنید. ترمینال کرمانشاه در بلوار کشوری واقع‌شده و فاصله زیادی تا مرکز شهر ندارد. چون به‌راحتی می‌توانید با تاکسی از ترمینال به مرکز شهر و محل اقامتتان بروید.

کرمانشاه فرودگاه و ایستگاه راه‌آهن نیز دارد. فرودگاه اشرفی اصفهانی کرمانشاه از پرترددترین فرودگاه‌های کشور است و به تهران به‌صورت روزانه و مستقیم، پرواز دارد. به‎طور مثال می‎توانید بلیط  هواپیما تهران کرمانشاه و یا بلیط هواپیما مشهد کرمانشاه را در کی سفر ببینید. راه‌آهن کرمانشاه نیز بالاخره در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسیده است که شما می‌توانید از تمام شهرهای ایران، ابتدا با قطار به تهران سفر کنید و ازآنجا با قطار راهی کرمانشاه شوید.

مردم شناسی

اکثر اهالی کرمانشاه کردزبان‌اند و حتی کرمانشاه را یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کردزبان دنیا می‌دانند. گویشی از زبان کردی که در کرمانشاه تکلم می‌شود کلهری نام دارد. مردم در این شهر مسلمان و شیعه‌مذهب‌اند، مسلمانان اهل سنت و پیروان فرقه اهل حق نیز بخشی از جمعیت این شهر را تشکیل می‌دهند. زرتشتیان نیز اقلیت مذهبی ساکن در کرمانشاه هستند. کرمانشاه مردمی با خوی پهلوانی دارد و ازاین‌رو روزگاری مهد کشتی ایران بوده است. بسیاری از کشتی گیران کرمانشاهی بر سکوی قهرمانی جهان ایستاده‌اند. مردم شهر کرمانشاه به طبیعت و تفریحات خانوادگی علاقه‌مندند و حداقل یک روز از هفته را به تفریح با خانواده اختصاص می‌دهند.

معرفی شهر کرمانشاه

لباس و پوشش مردم کرمانشاه

لباس محلی مردم کرمانشاه همان لباس کردی است اما امروزه کمتری کسی در زندگی روزمره لباس کردی می‌پوشد، لباس کردی برای بانوان و آقایان بیشتر در جشن‌ها و عروسی‌ها استفاده می‌شود.

معرفی شهر کرمانشاه

موسیقی در شهر کرمانشاه

اگر بدانید که استاد کیهان کلهر و استاد شهرام ناظری اهل کرمانشاه هستند، بیشتر به غنای موسیقی در این شهر پی می‌برید. کمانچه و تنبور ساز موردعلاقه مردم کرمانشاه است و در بسیاری از مناطق شهر کارگاه‌های ساخت ساز را مشاهده خواهید کرد.

کرمانشاه، شهر تمدن، فرهنگ، موسیقی، شادی و زیبایی‌های طبیعی یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایران است. امیدواریم از سفرتان به این شهر زیبا نهایت لذت را ببرید.

معرفی شهر کرمانشاه

جاذبه های دیدنی شهر کرمانشاه

طاق بستان

طاق‌بستان منطقه جنگلی در شمال شهر کرمانشاه بوده که به‌واسطه سرسبزی و آب‌وهوای مناسب موردتوجه پادشاهان ساسانی قرارگرفته و طاق‌های ساسانی در آن ایجادشده‌اند. طاق‌بستان شامل دو طاق بزرگ است که یکی در دل کوه و دیگری به‌صورت نقش برجسته حجاری‌شده‌اند. ساخت مجموعه طاق‌بستان ۱۰۰ سال زمان برده، بیش از دو هزار سال قدمت دارد و تاریخ سه تن از پادشاهان ساسانی در آن روایت شده است. در وسط طاق بزرگ می‌توانید خسروپرویز را که بر اسبش شبدیز حکاکی شده مشاهده کنید. دریاچه نیز در روبروی طاق‌ها وجود دارد که بازتاب طاق‌ها در آن منظره زیبا به وجود آورده است. در صورت علاقه‌مندی می‌توانید برای گشتن در این دریاچه قایق کرایه کنید و از داخل دریاچه از طاق‌بستان عکاسی کنید. بر فراز طاق‌بستان پارک بزرگ کوهستان قرار دارد که اگر علاقه‌مند به کوهنوردی باشید، انتخاب خوبی برای شماست. از بالای پارک کوهستان می‌توانید منظره شهر کرمانشاه را تماشا کنید.

امتیاز گوگل: ۴.۶

ساعات کاری: ۹ صبح تا ۱۰ شب

آدرس: کرمانشاه، میدان پدر، خیابان طاق‌بستان

شماره تلفن: ۰۸۳۳۴۲۳۶۰۴۵

قیمت بلیت ورودی: اقتصادی

معرفی شهر کرمانشاه


تکیه معاون الملک

تکیه معاون‌الملک، مجموعه‌ای برای برگزاری مراسم‌های عزاداری در کرمانشاه بوده که ۱۱۴ سال پیش توسط حسین‌خان معین‌الرعایا بناشده است. تکیه در سه بخش حسینیه، زینبیه و عباسیه بناشده و کاشی‌کاری‌های منحصربه‌فرد و نقاشی‌ها بارنگ طبیعی از اصلی‌ترین ویژگی‌های معماری آن است. زینبیه مخصوص عزاداری بانوان و بخش‌های حسینیه و عباسیه مخصوص عزاداری آقایان بوده است. امروزه در بخش حسینیه تکیه، موزه پوشاک و مردم‌شناسی کرمانشاه دایر است.

امتیاز گوگل: ۴.۳

ساعات کاری: ۹ صبح تا ۶ عصر

آدرس: کرمانشاه، خیابان حداد عادل

شماره تلفن: ۰۸۳۳۷۲۱۴۷۵۷

قیمت بلیت ورودی: اقتصادی

معرفی شهر کرمانشاه

تکیه بیگلربیگی

معرفی شهر کرمانشاه

بازار قدیمی کرمانشاه

معرفی شهر کرمانشاه

شکارگاه خسرو پرویز

معرفی شهر کرمانشاه

سنگ نبشته بیستون

سنگ نبشته بیستون ، بزرگ‌ترین سنگ نبشته جهان در ۳۰ کیلومتری شهر کرمانشاه در شهرستان هرسین و در دامنه کوه بیستون واقع‌شده است. این اثر تاریخی در سال ۲۰۰۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این سنگ نوشته شرح پیروزی داریوش بزرگ بر گوماته یا همان بردیای دروغین را روایت کرده و یکی از مهم‌ترین و مشهورترین سندهای تاریخ جهان و مهم‌ترین متن تاریخی از زمان هخامنشیان است. احتمال می‌رود این سنگ‌نبشته که در ارتفاع چند ده متری از سطح زمین در بدنه کوه کنده‌کاری‌شده، بر روی پلکان‌هایی که بعدها برای غیرقابل‌دسترس بودن اثر تراشیده شده، حجاری‌شده است. این کتیبه به سه زبان عیلامی، اکدی و فارسی حجاری‌شده است. کتیبه‌ها و نقش برجسته‌های متعدد دیگری از تاریخ هخامنشیان در محوطه بیستون نیز وجود دارد.

امتیاز گوگل: ۴.۵

ساعات کاری: ۸ صبح تا ۷ عصر

آدرس: کرمانشاه، شهر بیستون

شماره تلفن: ۰۸۳۴۵۸۸۳۸۱۴

قیمت بلیت ورودی: اقتصادی

معبد آناهیتا

از همدان که به سمت کرمانشاه سفر کنید، در نزدیکی شهر کنگاور در میانه راه می‌توانید از معبد آناهیتا بازدید کنید. قدمت معبد آناهیتا را به دوره اشکانیان و ساسانیان نسبت می‌دهند و برخی از مورخان معتقدند این معبد مربوط به دوره هخامنشی است. معبد بر روی سکو ساخته‌شده که شیوه رایج معماری در نواحی مرکزی ایران بوده است. بر روی سکو در یک ردیف ستون‌های سنگی بزرگ قرار دارد و گفته می‌شود کاربری آن پرستشگاه بوده است. آناهیتا فرشته و نگهبان آب، فراوانی و باروری است و درگذشته در میان ایرانیان دارای مقام و قداست بوده است.

امتیاز گوگل: ۴.۳

ساعات کاری: ۸ صبح تا ۸ شب

آدرس: کرمانشاه، کنگاور، خیابان شهدا

شماره تلفن: ۰۸۳۴۸۲۳۲۸۳۵

قیمت بلیت ورودی: اقتصادی

غار قوری قلعه

در حدود ۹۰ کیلومتری کرمانشاه و ۲۵ کیلومتری شهر کاوه غاری در دامنه رشته‌کوه شاهو ایجادشده است. در حال حاضر غار از دو بخش تشکیل‌شده که بخش اول آن ۵۰۰ متر طول دارد و از دو تالار و دالان‌های میان آن تشکیل‌شده است. بخش دوم با درب آهنی مسدود شده و صرفاً برای کوهنوردان حرفه‌ای با تجهیزات قابل بازدید است، به دلیل وجود موانع طبیعی متعدد و دالان‌های صعب‌العبور این بخش از غار برای گردشگران قابل بازدید نیست.

امتیاز گوگل: ۴.۴

آدرس: کرمانشاه، مسیر جاده پاوه، شمال شهر جوانرود

قیمت بلیت ورودی: متوسط

سراب صحنه

صحنه یکی از شهرهای استان کرمانشاه در ۵۵ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد. سراب منطقه نزدیک به این شهر است که به دلیل وجود کوهستان‌های متعدد، باغ‌ها، رودخانه و آبشارهای بزرگ و کوچک، درختان وحشی و غار، تفرجگاه پرطرفداری برای شهروندان کرمانشاه و گردشگران است. سراب صحنه در منطقه‌ای به نام دربند باغ واقع شده که پوشیده از درختان است و در داخل دره رودخانه پر آب در جریان است، احتمال می‌رود در طول تاریخ این منطقه تفرجگاه شاهان بوده است. برای رسیدن به سراب صحنه باید وارد جاده کرمانشاه همدان شوید و بعد از طی ۵۵ کیلومتر وارد صحنه شوید. بهتر است در اواسط فصل بهار به این منطقه بروید تا از آب‌وهوای خنک و سرسبزی سراب صحنه بهره ببرید.

تالاب هشیلان

تالاب هشیلان در 31 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع‌شده است که منطقه‌ای شکار و تیراندازی ممنوع است. در فصل پاییز تالاب هشیلان میزبان پرندگان مهاجر متعددی است. هشیلان در گویش کردی به معنی خانه ماران است، دلیل نام‌گذاری تالاب وجود مارهای آبی فراوان داخل آن است. تالاب حدود ۱۱۰ جزیره دارد که در زمان پرآب شدن تالاب زیرآب می‌روند، این جزیره‌ها زیستگاه و استراحتگاه پرندگان و جانداران ساکن تالاب هستند. بهار و پاییز مناسب‌ترین فصل‌های سال برای سفر به تالاب هشیلان هستند.

پارک کوهستان

کمی بالاتر از طاق‌بستان ورودی پارکی به نام کوهستان قرار دارد. این پارک یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین پارک‌های غرب کشور است و بام کرمانشاه نیز لقب دارد. شما از داخل این پارک می‌توانید نمای شهر کرمانشاه را از بالا تماشا کنید. احداث دو آبشار مصنوعی، فضای سبز منحصربه‌فرد، امکانات دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی به جذابیت‌های این پارک افزوده است. اگر در سفر به کرمانشاه به دنبال مکانی زیبا و منحصربه‌فرد برای پیک‌نیک کردن هستید، پارک کوهستان ایدئال‌ترین انتخاب برای شماست. پارک کوهستان نورپردازی فوق‌العاده‌ای دارد و انتخاب مناسبی برای تفریحات شبانه نیز هست.

امتیاز گوگل: ۴.۷

ساعات کاری: بدون محدودیت

آدرس: کرمانشاه، میدان پدر، خیابان طاق‌بستان

شماره تلفن: ۰۸۳۳۴۲۲۷۰۷۰

قیمت بلیت ورودی: رایگان

باغ گل ها

در سال ۱۳۹۳ پارک ۵ هکتاری با ۳۵۰۰ متر فضای گل‌کاری و آب‌نما در کرمانشاه تأسیس‌شده که بعد از باغ گل‌ها اصفهان، دومین باغ گل‌های بزرگ در کشور است. این باغ زیستگاه ۴ هزار نوع گونه گیاهی است و از بخش‌های باغ ایرانی، باغ ایتالیایی، باغ اسپانیایی و باغ ژاپنی تشکیل‌شده است. بهار و تابستان مناسب‌ترین فصل بازدید از باغ گل‌ها کرمانشاه است.

آدرس: کرمانشاه، بزرگراه کمربندی، روبروی بیمارستان سینا

قیمت بلیت ورودی: رایگان

باغ پرندگان صدف

باغ پرندگان صدف کرمانشاه محوطه‌ای ۲ هکتاری است که در آن ۳ هزار پرنده از ۱۳۰ گونه نگهداری می‌شود، ازاین‌جهت می‌توان این باغ را یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های پرندگان در خاورمیانه دانست. وجود فضای سبز، تزیینات سیمانی زیبا برای استقرار پرندگان، پل چوبی معلق، استخر و آبشار به جذابیت‌های مجموعه افزوده است.

آدرس: کرمانشاه، کمربندی غربی، در مجاورت پارک ارغوان

غذاهای محلی کرمانشاه

کرمانشاه در کنار طبیعت زیبا و تاریخ غنی، فرهنگ غذایی متنوعی نیز دارد. دنده کباب و خورش خلال از معروف‌ترین غذاهای سنتی کرمانشاه هستند.

خورشت خلال

خورشت خلال که در بسیاری از رستوران‌های کرمانشاه پیدا می‌شود، نوعی خورشت است که با گوشت گوسفند، خلال بادام و زرشک طبخ می‌شود و بسیار لذیذ است.

معرفی شهر کرمانشاه

آش عباسعلی

آش عباسعلی، آش سورانه، آش شلمین، جرگ و بز، کوکو پاغازه، والک پلو، ونوشک پلو، کوفته شیرین و نان کلانه از سایر غذاهای سنتی شهر کرمانشاه هستند که مواد اولیه آن‌ها عموماً از گیاهان موجود در مراتع اطراف کرمانشاه تهیه می‌شود.

دنده کباب

دنده کباب نوعی کباب مانند ششلیک است که از گوشت دنده گوسفند تهیه و با زعفران و ادویه مخصوص طعم دار می‌شود، رستوران‌های اطراف طاق‌بستان بهترین محل برای تجربه کردن طعم دنده کباب کرمانشاه است. 

معرفی شهر کرمانشاه

رستوران های کرمانشاه

رستوران شایلی کرمانشاه

اگر به غذا خوردن در رستوران‌های شیک و لوکس علاقه‌مندید، رستوران شایلی بهترین انتخاب برای شماست. رستوران شایلی یک رستوران ۵ ستاره و بین‌المللی در کرمانشاه است و همه ویژگی‌های یک رستوران خوب را دارد. رستوران غذاهای ایرانی، فرنگی و دریایی سرو می‌کند و سرآشپز بسیار ماهری دارد. رستوران شایلی یک کافی‌شاپ در طبقه اول دارد و رستوران‌های آن شامل دو سالن مجزا یکی در طبقه اول و یکی بر روی بام است. لذت غذا خوردن در فضای باز را می‌توانید در سالن روی بام این رستوران تجربه کنید.

امتیاز گوگل: ۳.۹

آدرس: کرمانشاه، رفعتیه، انتهای خیابان پزشکان

شماره تلفن: ۰۸۳۳۷۲۶۳۰۴۰

رده قیمتی: لوکس

ساعات کاری: ۱۲ تا ۳ ظهر برای وعده ناهار، ۷ عصر تا ۱۱ شب برای وعده شام

رستوران حیدری کرمانشاه

اگر از مردم کرمانشاه درباره بهترین رستورانی که دنده کباب سرو می‌کند سؤال کنید قطعاً نام رستوران حیدری بسیار پیشنهاد می‌شود. رستوران حیدری به اعتقاد بسیاری از بومیان و گردشگران بهترین دنده کباب کرمانشاه را سرو می‌کند، فضای باز این رستوران در محوطه طاق‌بستان قرار دارد و شما می‌توانید هم‌زمان با چشیدن غذای خوش‌طعم محلی به تماشای مناظر زیبای طاق‌بستان بنشینید. ازآنجایی‌که دنده کبابی حیدری بسیار محبوب است ممکن است در تعطیلات و ساعات خاصی از روز شلوغ باشد و لازم باشد برای پیدا کردن محلی برای صرف غذا صف بایستید یا بعد از میل کردن غذایتان بلافاصله جایتان را ترک کنید.

امتیاز گوگل: ۴.۱

آدرس: کرمانشاه، میدان پدر، خیابان طاق‌بستان

شماره تلفن: ۰۸۳۳۴۲۷۷۲۷۷

رده قیمتی: متوسط

ساعات کاری: ۱۲ تا ۲ ظهر، ۸ تا ۱۱ شب

رستوران ارگ کرمانشاه 

در مرکز شهر کرمانشاه در طبقه بالای مجتمع تجاری ارگ رستورانی تأسیس‌شده است که بهترین غذای سنتی کرمانشاه را سرو می‌کند. اگر علاقه‌مند به چشیدن طعم به‌یادماندنی خورش خلال کرمانشاه هستید، رستوران ارگ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. رستوران در کنار داشتن فضایی شیک و تمیز، برخورد خوب کارکنان، تنوع غذایی و سهولت در دسترسی، قیمت مناسبی نیز دارد. در کنار خورش خلال خوراک ششلیک این رستوران نیز معروف است.

امتیاز گوگل: ۳.۶

آدرس: کرمانشاه، میدان دکتر مصدق

شماره تلفن: ۰۸۳۳۷۲۹۹۴۱۰

رده قیمتی: لوکس-متوسط

ساعات کاری: ۱۱:۳۰ الی ۳ ظهر، ۷ تا ۱۱ شب

اقامت در شهر کرمانشاه

برای اقامت در کرمانشاه گزینه‌های متعددی پیش روی شماست، اگر قصد دارید اقامتی لوکس را در شهر کرمانشاه تجربه کنید هتل‌های پارسیان و لاله بیستون هتل‌های لوکس و ۵ ستاره شهر کرمانشاه هستند. هتل جمشید و هتل آزادگان کرمانشاه هتلهایی چهار ستاره هستند که اقامتی راحت با امکانات رفاهی کامل و قیمتی مناسب‌تر را برای شما فراهم می‌کند. هتل‌آپارتمان کوروش و هتل رسالت کرمانشاه دو مجموعه اقامتی سه ستاره و انتخاب مناسبی برای سفرهای خانوادگی و گروهی هستند. اگر به دنبال مجموعه اقامتی ارزان‌قیمت‌تری می‌گردید هتل داریوش و هتل راه کربلا، هتل‌های دوستاره کرمانشاه هستند که می‌توانند اقامتی ارزان‌قیمت را برای شما فراهم کنند.

معرفی شهر کرمانشاه

هتل پارسیان کرمانشاه

اگر اهل سفر و گشت‌وگذار در ایران باشید نام هتل‌های گروه پارسیان برای شما آشنا خواهد بود. مجموعه هتل‌های پارسیان در ایران، اقامتی راحت و لوکس را برای گردشگران فراهم کرده‌اند، یکی از هتل‌های ۵ ستاره این گروه در منطقه خوش آب‌وهوای شهر کرمانشاه قرار دارد. شما می‌توانید نمای شهر کرمانشاه را از اتاق‌ها و رستوران این هتل تماشا کنید. هتل پارسیان با ۹ طبقه و ۱۰۰ اتاق در مرکز تجاری و اداری کرمانشاه قرارگرفته و فاصله کوتاهی تا فرودگاه و منطقه گردشگری طاق‌بستان دارد. از امکانات عمومی این هتل می‌توان به رستوران، پارکینگ، اینترنت و استخر اشاره کرد. در اتاق‌های هتل تلویزیون، یخچال، سیستم تهویه مطبوع، حمام، لوازم بهداشتی، سرویس بهداشتی فرنگی و چای‌ساز در اختیار شما قرار دارد. صبحانه هتل متنوع و برای کسانی که این هتل را  برای اقامت انتخاب می‌کنند رایگان است.

امتیاز گوگل: ۴.۲

آدرس: کرمانشاه، بلوار شهید کشوری

تلفن: ۰۸۳۳۴۲۱۹۱۵۱

شروع قیمت: ۴۴۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق یک‌تخته

هتل لاله بیستون

در محوطه سایت جهانی بیستون کاروانسرایی عباسی قرار دارد گروه هتل‌های لاله آن را به هتل ۵ ستاره تغییر کاربری داده است. هتل خارج لاله از شهر کرمانشاه در محوطه سنتی کاروانسرای عباسی با چهار ایوان و یک حیاط مرکزی میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. هتل لاله بیستون پارکینگ، رستوران و اینترنت را برای میهمانان فراهم کرده است. صبحانه برای اتاق‌های هتل رایگان است و می‌توانید از امکانات یخچال، تلویزیون، لوازم بهداشتی، سیستم سرمایش و گرمایش، حمام و سرویس بهداشتی فرنگی در اتاق استفاده کنید.

امتیاز گوگل: ۳.۵

آدرس: کرمانشاه، محوطه داخلی سایت جهانی بیستون

شماره تلفن: ۰۸۳۴۵۸۸۲۲۳۰

شروع قیمت: ۳۵۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق یک‌تخته

هتل جمشید کرمانشاه

در نزدیکی محوطه گردشگری طاق‌بستان هتل ۴ ستاره زیبای جمشید واقع‌شده است. این هتل در سال ۸۴ تأسیس‌شده و برای کیفیت خدمات در سال ۱۳۹۵ در موردبازسازی قرارگرفته است. از مزایای هتل جمشید می‌توان به نزدیکی به جاذبه‌های گردشگری ازجمله طاق‌بستان، بام کرمانشاه و شکارگاه خسروپرویز اشاره کرد. هتل جمشید پارکینگ، رستوران و اینترنت رایگان دارد و اتاق‌های آن با امکانات رفاهی مناسب و باکیفیت پذیرای گردشگران کرمانشاه هستند.

امتیاز گوگل: ۳.۹

آدرس: کرمانشاه، بلوار شهید شیرودی

شماره تلفن: ۰۸۳۳۴۲۹۶۰۰۲

شروع قیمت: ۴۰۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق یک‌تخته

هتل آزادگان کرمانشاه

هتل آزادگان هتل ۴ ستاره و قدیمی در کرمانشاه است که در سال ۶۷ تأسیس و در سال ۹۳ بازسازی‌شده است. فاصله هتل آزادگان با طاق‌بستان، شکارگاه خسروپرویز، موزه پارینه‌سنگی زاگرس و فرودگاه کرمانشاه کمتر از ۱۵ دقیقه با خودرو است. از امکانات عمومی هتل آزادگان می‌توان به پارکینگ، رستوران، کافی‌شاپ و تاکسی‌سرویس اشاره کرد. هتل آزادگان صبحانه رایگان دارد و در اتاق‌های آن می‌توانید از یخچال، مینی بار، حمام، سرویس بهداشتی فرنگی و اینترنت رایگان بهره ببرید. این هتل انتخاب مناسبی برای سفرهای کاری و اداری در شهر کرمانشاه است.

امتیاز گوگل: ۳.۷

آدرس: کرمانشاه، شهرک تعاون، بلوار وحدت

شماره تلفن: ۰۸۳۳۴۲۲۵۵۹۱

شروع قیمت: ۴۰۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق دوتخته

هتل آپارتمان کوروش کرمانشاه

هتل آپارتمان‌ها معمولاً گزینه مناسبی برای سفرهای خانوادگی هستند زیرا سوییت‌های بزرگ‌تر و امکانات آشپزی دارند. هتل آپارتمان کرمانشاه را در اینجا بیابید. هتل کوروش نیز هتل آپارتمانی سه ستاره در مرکز شهر کرمانشاه است که می‌تواند انتخاب شما برای اقامت در کرمانشاه باشد. هتل آپارتمان کوروش پارکینگ، رستوران، اینترنت رایگان و استخر رایگان دارد. این هتل‌آپارتمان اولین هتل آپارتمان کرمانشاه است و اتاق‌های مجهز به امکانات آشپزی دارد. خیابان ۲۲ بهمن که این هتل‌آپارتمان در آن واقع است، مرکز خرید و تفرج در شهر کرمانشاه است.

امتیاز گوگل: ۴.۱

آدرس: کرمانشاه، خیابان ۲۲ بهمن، بلوار گل‌ریزان، نبش کوچه حسینی

شماره تلفن: ۰۸۳۳۸۳۹۰۴۱۷

شروع قیمت: ۲۸۸ هزار تومان برای یک‌شب اتاق دوتخته

هتل راه کربلا

اگر برای سفر به کرمانشاه برنامه فشرده‌ای دارید و قرار نیست زمان زیادی را در هتل بگذرانید، بهتر است یکی از هتل‌های ارزان کرمانشاه را انتخاب کنید. هتل راه کربلا هتلی ۲ ستاره در مرکز شهر است و سابقه ۳۵ سال خدمت به گردشگران کرمانشاه دارد. از مزایای این هتل فاصله کوتاه تا بازار کرمانشاه و بافت تاریخی، وجود پارکینگ و رستوران در هتل، نزدیکی به رستوران‌های متعدد و قیمت مناسب است. از امکانات اتاق‌های هتل راه کربلا می‌توان به اینترنت، یخچال، تلویزیون، حمام، سیستم سرمایش و گرمایش و لوازم بهداشتی اشاره کرد.

امتیاز گوگل: ۳

آدرس: کرمانشاه، خیابان مدرس، پارکینگ شهرداری

شماره تلفن: ۰۸۳۳۷۲۷۵۹۹۹

شروع قیمت: ۱۴۰ هزار تومان برای یک‌شب اتاق دوتخته

سوغات کرمانشاه

کرمانشاه برای هر سلیقه‌ای سوغات خاص خود را دارد. دست بافته‌های منحصربه‌فرد همچون گلیم و جاجیم، موج بافی و گیوه کرمانشاه کم نظیرند. اگر به شیرینی علاقه‌مند باشید کرمانشاه برای شما بهشتی شیرین است. بوی نان تازه برنجی، نان خرمایی و کاک را در همه جای کرمانشاه می‌توان استشمام کرد. کاک نانی لایه‌لایه و نازک است و با گلاب و هل طعم دار می‌شود، این سوغات کرمانشاه با شیراز مشترک است اما شیرازی‌ها به آن یوخه میگویند. روغن کرمانشاهی نیز همان روغن حیوانی است که به دلیل کیفیت بالای روغن حیوانی در این شهر به روغن کرمانشاهی معروف شده است. دست بافته‌ها، شیرینی‌ها و روغن کرمانشاهی بهترین ره‌آوردهای سفر به شهر گهواره تمدن هستند.

مراکز خرید کرمانشاه

بازار سنتی کرمانشاه (تاریکه بازار)

قدمت دادوستد در بازار سنتی کرمانشاه که بازار زرگرها و تاریکه بازار نیز شهرت دارد به ۱۵۰ سال می‌رسد. این بازار در دوران حکومت قاجار و زمان حکومت فتحعلی شاه قاجار تأسیس‌شده است. در بازار سنتی کرمانشاه می‌توانید سوغات کرمانشاه، پوشاک، خشکبار، مواد غذایی و پارچه تهیه کنید. پارچه‌های رنگارنگ در سراهای این بازار سرپوشیده، مناظر دیدنی ایجاد کرده است. طاقها، سراها، تیمچه‌ها و راسته‌های این بازار معماری آجری دارند. اگر علاقه‌مند به خرید و گردش در بازارهای سنتی هستید، تاریکه بازار کرمانشاه یک انتخاب ایدئال برای شماست.

ساعات کار: ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر

آدرس: کرمانشاه، محله فیض‌آباد، حدفاصل خیابان مدرس و جلیلی، کوی نیرومند

مجتمع تجاری ارگ

در مرکز شهر کرمانشاه و در نزدیکی بازار سنتی، مجتمع تجاری بزرگ و مدرنی به نام ارگ وجود دارد. در واحد‌های تجاری متعدد این مرکز خرید می‌توانید پوشاک مردانه، زنانه و بچه‌گانه، کیف و کفش، زیورآلات و کالای الکترونیک تهیه کنید. این مجتمع پارکینگ دارد و می‌توانید از کافی‌شاپ و رستوران آن نیز استفاده کنید.

امتیاز گوگل: ۴.۱

ساعات کاری: ۱۰ الی ۲۱:۳۰

آدرس: کرمانشاه، میدان دکتر مصدق

شماره تلفن: ۰۸۳۳۷۲۹۸۵۹۹

مجتمع تجاری صدف

مجتمع تجاری صدف یکی دیگر از مراکز خرید کرمانشاه است که اگر به خرید در سفر علاقه‌مند باشید انتخاب مناسبی برای شماست. رده قیمتی فروشگاه‌ها و کالاها در این مرکز خرید نسبت به سایر مراکز در کرمانشاه بالاتر است. در فروشگاه‌های مجتمع تجاری صدف می‌توانید پوشاک، صنایع‌دستی و لوازم‌خانگی پیدا کنید.

امتیاز گوگل: ۴.۳

ساعات کار: ۹:۳۰ صبح تا ۲۱:۳۰ شب

آدرس: کرمانشاه، میدان شهرداری، خیابان معلم شرقی، مجتمع صدف

معرفی شهر کرمانشاه

اگر به سمت غرب سفر می‎کنید، پیشنهاد می‎کنیم که تخت سلیمان ، بیستون ، آثار ارمنیان در ایران ، بازار تبریز و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را که از آثار جهانی یونسکو هستند نیز بازدید نمایید.

دسته ها:
}