لطفا صبر کنید...

راهنمای سفر به بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/04

راهنمای سفر به بوشهر و هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید! استان بوشهر به دلیل موقعیت مهم استراتژیکی و اقتصادی در تمام ادوار تاریخی مورد توجه حکومت‌های مختلف بوده است. همین امر باعث شده است که در این استان تاریخی، آثار متنوعی از ادوار مختلف به جای بماند. در واقع بوشهر در زمان هخامنشیان هم محل زندگی مردم بوده و همین امر نشان‌دهنده سابقه طولانی شهرنشینی و زندگی در این استان است. در ادامه به جذابیت‌های بوشهر و موقعیت مهم ان در ابعاد مختلف می‌پردازیم.

راهنمای سفر به بوشهر

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

راه های دسترسی به بوشهر

اگر از تهران قصد سفر به بوشهر را دارید باید از بزرگراه خلیج فارس حرکت کنید. سفر هوایی به بوشهر، همه روزه از طریق فرودگاه بین‎المللی بوشهر توسط ایرلاین‎های بسیاری انجام می‎شود. به‎طور مثال می‎توانید قیمت بلیط هواپیما بوشهر تهران و قیمت بلیط هواپیما بوشهر مشهد را در می سفر بیابید. اگر قصد سفر با وسایل حمل و نقل جاده‌ای دارید لازم است بدانید که اتوبوس‎های تهران به بوشهر از پایانه‎های جنوب، غرب و بیهقی حرکت می‎کنند. قطار مستقیم به سمت بوشهر حرکت نمی‌کند و مسافران می‌توانند از قطار بندرعباس یا شیراز استفاده کنند.

جغرافیای بوشهر

بوشهر هفدهمین استان بزرگ ایران از حیث وسعت مساحت محسوب می‌شود. بوشهر از شمال به خوزستان و استان کهگلویه و بویر احمد، از شرق به استان فارس و از جنوب و غرب به خلیج فارس منتهی می‌شود. این استان از سوی جنوب شرق نیز با هرمزگان همسایه است. بوشهر بیش از 707 کیلومتر با خلیج فارس مرز دریایی دارد.

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

آب و هوای بوشهر

بوشهر به طور کلی دارای اب و هوای گرم و خشک است اما در مناطقی که به دریا نزدیک هستند هوا مرطوب می‌شود. بوشهر در فصل زمستان با سرمای شدیدی مواجه می‌شود که دلیل ان حرکت توده بزرگی از بخار اب است که از سمت خلیج گینه واقع در شرق اقیانوس اطلس  به سمت ایران و به خصوص بوشهر حرکت می‌کند.

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

پوشش گیاهی

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

جانداران بوشهر

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

جاذبه های طبیعی بوشهر

در تمام مناطق بوشهر یک گونه یا زیست بوم گیاهی واحد مشاهده نمی‌شود. در مناطق گرم و خشک بوشهر مانند پارک ملی نایبند و مناطق حفاظت شده حلهف گونه‌های گیاهی گز،کهور ایرانی و اکاسیا مشاهده می‌شود. در خلیج نای‌بند نیز که در بوشهر قرار گرفته است جنگل‌های حرا را می‌توان مشاهده کرد. در ادامه به زیباترین جاذبه های طبیعی بوشهر می‌پردازیم.

منطقه جم و کوه پردیس

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

گنبد نمکی جاشک

این گنبد عجیب و حیرت‌آور در بخش جنوبی بوشهر و در نزدیکی روستای گنخک قرار گرفته است. این گنبد یک اثر طبیعی است که از نمک ساخته شده و در واقع بیشتر شبیه به کوه است. در این کوه غار هم وجود دارد و کلا پدیده‌های طبیعی مختلفی در کنار هم جمع شده‌اند. این کوه از دور شبیه به یک بستنی یخی است که بخشی از ان با کاکائو  تزیین شده است. این اثر طبیعی به ثبت ملی رسیده است. در دنیا نظیر چنین کوهی کمتر دیده شده است. این منطقه چون کوهستانی است امکان زدن کمپ وجود ندارد و گردشگران به سرویس بهداشتی و رستوران هم دسترسی نخواهند داشت.

گنبد نمکی جاشک

منطقه شکار ممنوع کوه سیاه

این منطقه کوهستانی در دشستان بوشهر قرار گرفته و محل قشلاق عشایر قشقایی محسوب می‌شود. در این زیست بوم متعلق به جنوب کشور، حیواناتی مانند میش وحشی، قوچ و بز به فراوانی یافت می‌شوند. به همین دلیل این منطقه بسیار مورد توجه قاچاقچیان و شکارچیان حیوان قرار دارد. سازمان محافظت از محیط زیست شکار در این منطقه را ممنوع کرده و فقط در فصول معینی با اجازه سازمان امکان شکار مجاز وجود دارد. این منطقه در ده کیلومتری شمال شرق بوشهر قرار دارد.  در این منطقه امکان زدن کمپ وجود ندارد. سرویس بهداشتی نیز در نزدیکی ان وجود ندارد.

تالاب حله

این تالاب زیبا در محل تلاقی رود دالکی وشاپور ایجاد شده است. در اطراف این تالاب درختان و بوته‌های زیبایی وجود دارد که مختص مناطق جنوبی ایران است و نظیر ان در سایر نقاط دنیا کمتر یافت می‌شود. یکی از جذابیت‌های این تالاب پرندگان مهاجری هستند که به تعداد زیاد در این تالاب یافت می‌شوند. پرندگانی که روی تالاب می‌نشینند و در اطراف ان پرواز می‌کنند یک منظره بسیار زیبا و رویایی را رقم زده‌اند. مطمئنا هر گردشگری که از این تالاب دیدن کند از ان لذت خواهد برد و صحنه‌های زیبای ان برای همیشه در ذهنش حک خواهد شد. در این منطقه نخل‌های زیادی روییده است که باعث زیبایی دو چندان ان شده است.این تالاب در بندر گناوه واقع شده است. بازدید از تالاب حله رایگان است و در اطراف ان زدن کمپ ممنوع نیست اما خطرناک است. در نزدیکی تالاب سرویس بهداشتی و رستوران وجود ندارد.

ابشار تلخ اب

این آبشار در تنگستان بوشهر و به طور دقیق در شمال روستای تل سر کوه واقع شده است. آب خروجی این ابشار در یک منطقه وسیع فرود می‌آید و مظره‌ای بسیار زیبا ایجاد کرده است. اب و هوای محوطه‌‌ای که ابشار در ان قرار گرفته بسیار مطبوع است و گردشگران می‌توانند از ان لذت ببرند و برای ساعاتی از آب و هوای تقریبا شرجی بوشهر رهایی پیدا کنند و بدون حس خستگی و کسلی به تماشای منظره زیبای آبشار بپردازند. در اطراف ابشار تلخ‌اب امکان زدن کمپ وجود دارد و سرویس بهداشتی نیز در نزدیکی محل تعبیه شده است. رستوران و مغازه‌های فروش مواد خوراکی در نزدیکی ابشار وجود دارد.

نخلستان های سرسبز بوشهر

یکی از جاذبه‌های گردشگری بوشهر که توجه تمام مسافران را به خود جلب می‌کند نخلستان‌های زیبای این استان است. نخلستان‌هایی سر‌سبز و خرماهای انبوهی که روی درختان خود نمایی می‌کنند. آب و هوای این نخلستان‌ها بسیار مطبوع است. مسافران می‌توانند در نزدیکی نخلستان‌ها خرما خریداری کنند و از خوردن خرمای تازه لذت ببرند. نخلستان‌ها در اطراف بوشهر به فراوانی یافت می‌شوند و امکان کمپ زدن در این مناطق وجود دارد و گردشگران به سرویس بهداشتی و رستوران هم دسترسی خواهند داشت.

فرهنگ مردم بوشهر

مردم بوشهر اعیاد مذهبی را با شکوه برگزار می‌کنند و در روز عید فطر، بعد از اذان صبح به زیارت اهل قبور می‌روند. در بوشهر مردم جشن عروسی را در دو شب برگزار می‌کنند. شب اول حنابندان و شب دوم عروسی است. مردم بوشهر مراسمی هم به نام باران‌خواهی دارند. در این مراسم برای بارش باران دعا می‌کنند.

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

مراسم زار (لیوا)

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

موسیقی

جاذبه های تاریخی و فرهنگی بوشهر

بخشی از مردم بوشهر عرب‌های عربستان هستند که در زمان‌های قدیم به این منطقه امده‌اند. بخشی از مردم بوشهر لر هستند و حتی گویش ان‌ها نیز به لرها نزدیک است. یکی از اقوام بوشهری نیز کازرونی‌ها هستند که یک محله را در بوشهر به خود اختصاص داده‌اند و در آن تجارت می‌کنند. البته گفته می‌شود که در سالیان گذشته برده‌هایی از افریقا به منظور انتقال به عراق نیز به بوشهر امده‌اند. در ادامه به معرفی برخی از مهمترین اثار تاریخی در بوشهر می‌پردازیم

آتشکده کوه‌ موند

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

بندر سی نیز

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

ریشهر

ریشهر در بخش مرکزی بوشهر قرار گرفته است و یکی از اثار تاریخی مهم در بوشهر محسوب می‌شود. آثاری که از این منطقه تاریخی به دست باستان‌شناسان کشف شده است به هزاره اول تا سوم قبل از میلاد می‌رسد. آثار کشف شده نشان از این دارد که بوشهر در زمان پادشاهان ایلامی‌ها یکی از شهر‌های مهم محسوب می‌شده است. کتیبه‌ها نشان‌دهنده این موضوع هستند که در ان زمان به بوشهر (( لیان)) می‌گفته‌اند. ریشهر در 12 کیلومتری بندر بوشهر و در ساحل ریشهر قرار دارد.

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

عمارت تنگستانی

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

موزه رییسعلی دلواری

رییسعلی دلواری را تمام ایرانیان به دلیل رشادت‌ها و جان‌فشانی‌‌های او در مقابل حمله بریتانیا به جنوب ایران می‌شناسند. موزه‌ای به نام این مرد شجاع ایرانی در شهر دلوار که از توابع شهرستان تنگستان محسوب می‌شود ساخته شده است. در واقع محل سکونت رییسعلی دلواری امروزه تبدیل به موزه شده است و مجسمه‌ای هم که شبیه‌سازی این مرد بزرگ است در منزل او تعبیه شده است. با ورود به این موزه تمام دروسی که در دوران مدرسه در مورد شجاعت رییسعلی دلواری خوانده‌اید در ذهنتان تداعی می‌شود. فضای منزل او بسیار دلنشین است و با گلیم و وسایل مربوط به زمان زیست او تزیین شده است. در شش ماه اول سال ازساعت 8 صبح تا 12 و بعد از ظهز نیز از ساعت 4 تا 7  می‌توانید از موزه بازدید کنید و در شش ماه دوم سال نیز صبح ساعت 8 تا 12 و بعد از ظهر ساعت 3 تا 6 می‌توانید بازدید کنید. موزه رییسعلی دلواری روزهای دوشنبه تعطیل است. مدت زمان بازدید از موزه یک ساعت است. این موزه دارای سرویس بهداشتی است و در نزدیکی ان رستوران هم وجود دارد. 

آدرس: بوشهر، شهرستان تنگستان، بخش دلوار 

قلعه نصوری

این قلعه در شهرستان طاهری از توابع شهر کنگان قرار گرفته این قلعه در عصر قاجار ساخته شده و به قلعه شیخ نیز شهرت دارد. این قلعه به دستور شیخ جبار نصوری در این منطقه ساخته شده است. این قلعه یک درب چوبی بزرگ و زیبا دارد که روی ان نقوش زیبایی هم طراحی شده است. درب ورودی این قلعه به سمت خلیج فارس تعبیه شده است. در ساخت این قلعه از گچ و گل استفاده شده است. در ساخت قلعه نصوری از بنای بازار وکیل در شیراز الهام گرفته شده است. از این قلعه در زمان قاجار به منظور نظارت بر محوطه خلیج فارس استفاده می‌شده است. امکان بازدید از قلعه نصوری در تمام روزها به جز جمعه وجود دارد. قلعه نصوری در بندر طاهری بوشهر قرار گرفته است.

بازار بوشهر

بازار بوشهر در زمان قاجاریان تاسیس شده است. معماری این بازار به گونه‌ای است که کمتر کسی باور می‌کند این محوطه در زمان قاجار ساخته شده باشد. در سقف بازار، نورگیر‌ها با چنان مهارتی ایجاد شده‌اند که نور بازار از طریق آن‌ها تامین می‌شود اما به هنگام بارش برف و باران آب به داخل بازار نفوذ نمی‌کند. همین امر باعث شده است که بازاریان با خیالی اسوده کالا‌های خود را در معرض دید مشتریان بگذراند و به داد و ستد بپردازند. همه روزه امکان بازدید از این بازار وجود دارد. در بازار بوشهر سرویس بهداشتی هم وجود دارد.

آدرس: بوشهر، خیابان شهدا

قبر جنرال

قبر ژنرال مکانی است در بوشهر که یک ژنرال انگلیسی در ان مدفون شده است. این ژنرال در لشگر‌کشی 1856 میلادی به ایران توسط نیروهای ایرانی کشته شده است. همچنین 35 تن از سربازان انگلیسی نیز در نزدیکی قبر ژنرال مدفون شده‌اند. این محوطه تاریخی نشانگر عاقبت متجاوزین به ایران و شجاعت مردم بوشهر در دفاع از سرزمین است. بازدید از این منطقه تاریخی برای عموم رایگان است و امکان بازدید در تمام روزهای هفته وجود دارد. بازدید نیز محدودیت ساعت ندارد.

آدرس: بوشهر، محله سنگی

اقتصاد و صنایع دستی بوشهر

بخشی از رونق اقتصادی بوشهر مدیون صنایع دستی است که توسط مردم این شهر ساخته می‌شوند. البته این اثار کمتر صادر می‌شوند و بیشتر مورد استفاده خود مردم قرار می‌گیرند. بیشتر این صنایع دستی عبارتند از لنج سازی، تور بافی و گلیم بافی. شرکت ملی صنایع دریایی و نیروگاه اتمی بوشهر نیز زمینه اشتغال تعداد زیادی از متخصصین را فراهم نموده است. ماهی نیز به دلیل مجاورت بوشهر با دریا یکی از محصولات مهم استان محسوب شده که علاوه بر تامین نیاز مردم استان، بخشی از نیاز کشور به مصرف ماهی نیز توسط ماهی‌گیران بوشهری تامین می‌شود. ماهی‌گیران در بوشهر انواع مختلفی از ماهی را صید می‌کنند که خریدار زیادی در سایر شهر‌های ایران دارد. بدین دلیل که ماهی‌های جنوب در اب شور پرورش پیدا می‌کنند و طعم بسیار لذیذ‌تر و بهتری نسبت به ماهی شمال دارند. همین امر باعث شده است که ماهی‌گیری به یکی از مشاغل درامد‌زا در بوشهر تبدیل شود. بسیاری از این ماهی‌ها به کارخانه کنسرو سازی فرستاده می‌شوند و در انجا تبدیل به کنسرو می‌شوند.

گبه بافی

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

لَنج سازی

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

غذاهای محلی بوشهر

مردم بوشهر مزاجی گرم دارند و در غذاهای محلی از ادویه‌ها و سیر زیاد استفاده می‌کنند. همچنین لازم به ذکر است که فلفل نیز یکی از ادویه‌های محبوب در بوشهر محسوب می‌شود. بوشهری‌ها به دلیل نزدیکی به دریا ماهی را به عنوان یکی از غذاهای اصلی خود قرار داده‌اند. میگو نیز یکی از غذاهایی است که در بوشهر زیاد پخته می‌شود. در واقع مردم بوشهر انواع خوراک‌ها را با ماهی و میگو درست می‌کنند. در ادامه به معرفی چند نوع از معروفترین غذاهای بوشهری می‌پردازیم.

قلیه ماهی

این غذا را می توانید در بین غذاهای محبوب مردم اهواز نیز ببینید.

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

دمی لخلاخ

یکی از غذاهای محلی بوشهر که هم مردم بوشهر و هم گردشگران طرفدار آن هستند لخلاخ نام دارد. لخلاخ در واقع دم پخت ماهی بوشهری است که بوی بسیار مطبوعی دارد و با ادویه مخصوص بوشهری پخته می‌شود.

معرفی شهر بوشهر - هر آنجه که باید در مورد سفر به بوشهر بدانید

یتیمک

گردشگرانی که از طعم ماهی لذت نمی‌برند می‌توانند در سفر به بوشهر غذای یتیمک را تهیه کنند و از خوردن ان لذت ببرند. یتیمک با بادمجان و لوبیا چشم بلبلی پخته می‌شود و چاشنی ان نیز اب تمبر هندی است. از خوردن این غذای خوشمزه محلی حتما لذت خواهید برد.

للک یا گمنه

للک یا گمنه که با بلغور گندم پخته می‌شود تقریبا یک دسر محسوب می‌شود و مردم بوشهر ان را با خورشت گوشت میل می‌کنند. این غذا بسیار مفید و مقوی و در عین حال خوشمزه است.

رستوران های بوشهر

رستوران قوام بوشهر

در این رستوران سنتی غذاهای بوشهری با کیفیت بالا پخته میشوند. فضای داخلی رستوران بسیار زیبا است و با سبک معماری سنتی ساخته شده است. وقتی وارد این رستوران می‌شوید احساس می‌کنید که به چند قرن قبل سفر کرده‌اید. قیمت غذا در رستوران قوام گران است. در رستوران نیز سرویس بهداشتی وجود دارد.

آدرس: رستوران قوام در خیابان خلیج فارس و بوستان قوام قرار گرفته است.

رستوران میداف بوشهر

این رستوران یکی از بهترین‌ها در بوشهر است. در رستوران میداف، غذاهای بوشهری به بهترین شکل ممکن تهیه می‌شوند. بیشتر گردشگران برای صرف غذا این رستوران را هم به دلیل فضای زیبای ان و هم به دلیل داشتن غذاهای با کیفیت انتخاب می‌کنند. غذای رستوران میداف از لحاظ اقتصادی مناسب است.

آدرس: بوشهر، مسیر ساحلی جفره

شماره تماس 09397527122

رستوران گرگور بوشهر

در این رستوران غذای مخصوص گیاهخوران و غذای فرنگی تهیه می‌شود. محیط رستوران وچشم‌انداز ان نیز بسیار زیبا است. رستوران گرگور یک رستوران لوکس محسوب شده و غذای ان گران قیمت محسوب می‌شود.

آدرس: بوشهر، خیابان خلیج فارس، غرب استادیوم شهید بهشتی، رو به روی مجتمع فرهنگی تفریحی.

شماره تماس: 09175799919

رستوران بل پاسی

این رستوران یکی از شعب رستوران معروف شیرازی در بوشهر است که در ان انواع غذاهای محلی و مدیترانه‌ای همچنین فسفود تهیه می‌شود. رستوران بل‌پاسی یک رستوران لوکس محسوب شده و غذای ان گران‌قیمت محسوب می‌‌شود.

آدرس: بوشهر، بلوار چمران، نبش جفره

شماره تماس: 0773333444

هتل های بوشهر

هتل ریم رام عسلویه

این هتل دارای لابی، کتابخانه، صندوق امانات و کافی‌شاپ است. همچنین میهمانان در لابی و اتاق‌ها به اینترنت دسترسی خواهند داشت. کارکنان هتل ریم رام عسلویه به زبان عربی و انگلیسی مسلط هستند. در این هتل، اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود. لازم به ذکر است که استخر هتل در صورت مساعد بودن هوا قابل استفاده است.

آدرس: عسلویه، خیابان وحدت، حد فاصل میدان لنج و میدان محمد رسول الله.

شماره تماس: 021476233

برای دیدن هتل آپارتمان های عسلویه در اینجا کلیک کنید.

هتل جهانگردی دلوار

این هتل لوکس و زیبا در ساحل خلیج فارس قرار گرفته و به دلیل دسترسی مناسب به بازار و مکان‌های دیدنی بوشهر همیشه مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد. فاصله هتل با فرودگاه نیز زیاد نیست. در هتل جهانگردی دلوار، پارکینگ، رستوران و اینترنت وجود دارد. در این هتلف اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود.

آدرس: میدان دلیران تنگستان، بلوار رییسعلی دلواری

شماره تماس: 02149763763

هتل پلاس بوشهر

این هتل دارای لابی و اسانسور است. میهمانان در اتاق‌ها به اینترنت دسترسی دارند. کارکنان هتل پلاس مسلط به زبان انگلیسی هستند. همچنین یک کافی‌شاپ خوب هم داخل هتل موجود هست.

ادرس: بوشهر، خیابان صفوی، چهار راه کشتی‌رانی، ابتدای خیابان نواب، مقابل راهنمایی و رانندگی.

شماره تماس: 021476233

هتل آپارتمان پاسارگاد

این هتل به دلیل داشتن فاصله اندک با بازار ماهی‌فروشان و قیمت مناسب، همیشه جزء انتخاب‌های اول گردشگران بوده است. این هتل دارای کافی‌شاپ، صندوق امانات و اینترنت است. در هتل پاسارگاد اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود. آدرس:  بوشهر، خیابان امام نرسیده به میدان ساعت.

شماره تماس: 1685

هتل ستاره خلیج فارس گناوه

این هتل دارای پارکینگ، لابی و صندوق امانات است. داخل هتل یک رستوران خوب نیز تعبیه شده است. میهمانان در اتاق و لابی به اینترنت دسترسی دارند. همچنین کارکنان هتل به زبان انگلیسی مسلط هستند. در هتل ستاره خلیج فارس گناوه، اتاق ساعت 14 به میهمان تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود. کودک زیر سه سال در این هتل جزء نفرات محسوب نمی‌شود

آدرس: بندر گناوه، خیابان ساحلی، بلوار خلیج فارس

شماره تماس: 021476233

هتل آپارتمان بوشهر را در کی سفر بیابید.

اقامتگاه بومگردی مان همیشه سبز

این اقامتگاه دارای صندوق امانات است. همچنین حیاط زیبای ان با درختان نخل تزیین شده و فضای بسیار زیبایی برای گردشگران فراهم شده است. کنار اقامتگاه بومگردی همیشه سبز مان، یک رستوران خوب هم وجود دارد که گردشگران می‌توانند به راحتی برای صرف وعده غذایی خود به انجا بروند. این اقامتگاه بومگردی ساعت 14 به گردشگر تحویل داده می‌شود و ساعت 12 نیز باید تخلیه شود. این اقامتگاه بومگردی فاقد اینترنت و پارکینگ است.

آدرس: بوشهر، خیابان خلیج فارس، کوچه نسیم 7، پلاک 1، جنب رستوران زیتون.

شماره تماس: 021476233

اقامتگاه بومگردی حاج رییس

این اقامتگاه بومگردی در دوره قاجار ساخته شده است. اقامتگاه بومگردی حاج رییس دارای هفت سوییت است که در هر یک، سرویس بهداشتی ، حمام و امکاناتی مانند تشک و لحاف وجود دارد. در این اقامتگاه بومگردی، لباس محلی برای گرفتن عکس یادگاری وجود دارد و به درخواست گردشگران نیز موسیقی محلی زنده اجرا می‌شود.

آدرس: بوشهر، کوی شنبدی، کوچه هتل پلاس دو.

بازارها و مراکز خرید بوشهر

پاساژ نادر

در این پاساژ گردشگران می‌توانند انواع پارچه، خرما و حلوای بوشهری را خریداری کنند.

آدرس: بوشهر، خیابان صفوی، قبل از هتل آسمان

بازار ماهی‌فروشان بوشهر: این بازار 50 سال قدمت دارد و در آن می‌توان انواع ماهی‌های خوشمزه بوشهری و میگو را خریداری کرد.

آدرس: بوشهر، خیابان شهدا

بازار قدیمی بوشهر

این بازار قدیمی به سبکی ساخته شده است که در تابستان از نفوذ گرمای زیاد و در زمستان ازنفوذ سرمای زیاد جلوگیری می‌کند. در این بازار کالاهای مختلف بوشهری را می‌توان پیدا کرد.

آدرس: بوشهر، خیابان شهدا

دسته ها:
}