لطفا صبر کنید...

راهنمای سفر به اهواز - هر آنچه که باید در مورد اهواز بدانید
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/06

راهنمای سفر به اهواز را در اینجا بخوانید. اهواز ، مرکز استان خوزستان، ازنظر وسعت دومین شهر بزرگ ایران و ازنظر جمعیت هفتمین کلان‌شهر ایران است. استقرار شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت فولاد خوزستان باعث شده اهواز ازنظر اقتصادی، اهمیت یابد. پرآب‌ترین رودخانه ایران، کارون، از میان شهر اهواز می‌گذرد و زیباترین چشم‌اندازها را در میان شهر اهواز به نمایش می‌گذارد. در این نوشتار تلاش می‌کنیم تا اطلاعات کاملی درباره سفر به شهر اهواز در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی شهر اهواز

مسیرهای دسترسی

مسیر جاده ای به اهواز

اگر از تهران به سمت اهواز حرکت کنید ابتدا باید راهی اتوبان قم شهر تهران شوید، ازآنجا با ادامه مسیر به سمت اراک، بروجرد و خرم‌آباد حرکت کنید. از خرم‌آباد جاده جدیدالتأسیسی به سمت اندیمشک وجود دارد و در انتها باید از اندیمشک تا اهواز رانندگی کنید. این مسیر طولانی جاده‌ای جذابیت‌های زیادی دارد، اما برخی ترجیح می‌دهند تا از تهران از مسیر شهرهای شناخته‌شده‌تری، نظیر کاشان و اصفهان خود را به اهواز برساند این مسیر طولانی‌تر است اما برای کسانی که زمان زیادی برای سفر دارند انتخاب ایده آلی است. مسیر اول ۸۴۲ کیلومتر و مسیر دوم ۹۵۷ کیلومتر است که اگر پیوسته رانندگی کنید ۱۰ تا ۱۲ ساعت به طول می‌انجامد. از مبدأ شهرهای شمالی و شرقی نیز بهتر است ابتدا به تهران سفر کنید و ازآنجا راهی اهواز شوید. مسیر دسترسی از شهرهای جنوبی، از جاده ساحلی می‌گذرد. از مبدأ شهرهای تبریز، سنندج و کرمانشاه نیز جاده مستقیم و کوتاه‌تری تا اهواز پیش رودارید.

برای سفر با اتوبوس به اهواز از بسیاری از کلان‌شهرهای ایران بلیت مستقیم وجود دارد، اهواز چندین پایانه دارد اما بزرگ‌ترین پایانه آن سیاحت نام دارد و در سه‌راه خرمشهر شهر اهواز نیز واقع‌شده است، از این ترمینال به‌راحتی می‌توانید با تاکسی و اتوبوس خود را به مرکز شهر و جاذبه‌های گردشگری شهر اهواز برسانید.

راه آهن اهواز

اهواز ایستگاه راه‌آهن نیز دارد که یکی از آن‌ها ایستگاه راه‌آهن اهواز و دیگری ایستگاه راه‌آهن کارون نام دارد. ایستگاه‌های راه‌آهن اهواز، پراهمیت‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن جنوب کشور هستند و از همه شهرهای متصل به شبکه راه‌آهن می‌توانید خود را به اهواز برسانید. سفر ریلی از تهران به اهواز حدود ۱۵ ساعت به طول می‌انجامد و قطار از شهرهای محمدیه، اراک، ازنا، دورود و اندیمشک می‌گذرد.

پرواز به اهواز

دسترسی به اهواز از طریق سفر هوایی یا ریلی نیز ممکن است. فرودگاه اهواز در جنوب غربی این شهر واقع‌شده و روزانه به‌صورت میانگین ۲۰ تا ۳۰ پرواز دارد. از مبدأ اکثر کلان‌شهرهای ایران به اهواز پرواز انجام می‌شود. به ‎طور مثال بلیط هواپیما مشهد اهواز و بلیط هواپیما اهواز تهران را می‎توانید در کی سفر بیابید.

جغرافیای اهواز

آب و هوا

شهر اهواز در محل جلگه خوزستان قرارگرفته اما ازنظر پوشش گیاهی بسیار فقیر است و همین امر باعث شده که آب‌وهوایی خشک و بسیار گرم داشته باشد. بیشترین دمای ثبت‌شده در شهر اهواز ۵۵ درجه در تابستان و کمترین دمای ثبت‌شده در زمستان ۵ درجه سانتی‌گراد است. میانگین بارش سالانه در اهواز ۲۰۹ میلی‌متر است که این شهر را در زمره اقلیم‌های خشک قرار می‌دهد. اهواز در بسیار از فصل‌های سال درگیر مشکلات زیست‌محیطی و ریز گردهاست، ازنظر دمای هوا بهار و پاییز بهترین فصل‌های سفر به اهواز هستند.

معرفی شهر اهواز

پوشش گیاهی

خوزستان اقلیم بسیار متنوعی دارد، زمین‌های خشک، زمین‌های جلگه‌ای، مراتع و جنگل‌ها ازجمله تقسیم‌بندی‌های پوشش گیاهی استان خوزستان است. درختان کنار یا سدر و خرما از شاخص‌ترین گیاهان منطقه خوزستان هستند. گونه‌هایی از خرما ازجمله، استعمران، بوریم، حلاوی، خاصویی، خضروای، دیری، قصب، مکتوم و زاهدی در اهواز و نخلستان‌های اطراف آن کشت می‌شوند. بلوط، بنه، تبریزی، گز، کهور و شیشم از دیگر درختانی هستند که در اهواز رشد می‌کنند. مراتع استان خوزستان در فصل بهار رویشگاه گیاهان دارویی همچون، پونه، کنگر، آویشن و بابونه است.

پوشش جانوری

پارک‌های ملی کرخه و دز، پناهگاه حیاط وحش هورالعظیم و تالاب بین‌المللی شادگان زیستگاه ۲۵۹ پرنده، ۶۰ نوع پستاندار، ۷۵ نوع خزنده، ۵۶ گونه آبزی و ۴ گونه دوزیست است. برخی از گونه‌های بومی استان خوزستان نظیر، خرس قهوه‌ای، قوچ وحشی، کل و بز وحشی رو به انقراض هستند.

معرفی شهر اهواز

جاذبه های طبیعی اهواز

 کارون با ۹۵۰ کیلومتر طول، طولانی‌ترین و پرآب‌ترین رودخانه ایرانی است که از زرد کوه بختیاری سرچشمه می‌گیرد و با پیوستن به اروندرود به خلیج‌فارس می‌ریزد. گفته می‌شود اولین تمدن بشری در حاشیه کارون شکل‌گرفته، امروزه منداییان نیز آداب و نیایش خود را در کنار کارون انجام می‌دهند. این رودخانه از میان شهر اهواز می‌گذرد و پل‌های متعدد بر روی آن احداث‌شده است، پل سیاه، پل سفید، پل غدیر و پل طبیعت معروف‌ترین پل‌هایی هستند که از روی کارون می‌گذرند و محل تفریح شهروندان و گردشگران شهر اهواز هستند. پارک‌های متعدد ساحلی و پیاده راه حاشیه کارون محل پیاده‌روی و شب‌گردی‌های اهوازی‌هاست. کارون قلب تپنده اهواز است و بسیاری از تفریحات و فعالیت‌های تجاری حول محور کارون شکل‌گرفته است.

معرفی شهر اهواز

 آبشار شوی

 از گرمای طاقت‌فرسایی اهواز در تابستان برایتان گفتیم، اما لازم است بدانید در فاصله اندکی از شهر اهواز می‌توانید خنکی آبشاری منحصربه‌فرد را نیز تجربه کنید. آبشار شوی در شهرستان دزفول، در فاصله ۱۵۰ کیلومتری اهواز واقع‌شده، ازآنجایی‌که آبشار شوی در مرز استان خوزستان و لرستان واقع است، برخی اهالی لرستان این آبشار را متعلق به لرستان می‌دانند. این آبشار از درون غاری سرچشمه گرفته و ۸۵ متر ارتفاع دارد. آب آبشار از صخره به پایین می‌ریزد و منظره بی‌نظیری را ایجاد کرده، آب آبشار شوی پس طی مسافتی به دریاچه سد دز در استان خوزستان می‌ریزد. شوی در زبان محلی به معنی لطافت است و شما می‌توانید با سفر به این آبشار دیدنی، دلیل نام‌گذاری آبشار را با چشمان خودتان ببینید. با نیم ساعت و پیاده‌روی از آبشار شوی می‌توانید از آبشار شوی دوم یا مارسنگ نیز دیدن کنید.

 امتیاز گوگل: ۴.۴

 آدرس: خوزستان، دزفول، دهستان امامزاده محمود، روستای شوی

تالاب شادگان

شادگان تا اهواز تنها ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد و شما با سفر به شهر شادگان می‌توانید از تالاب بین‌المللی شادگان بازدید کنید. تالاب شادگان به‌عنوان بزرگ‌ترین تالاب ایران به ثبت رسیده و آب آن از رودخانه‌های جراحی و کارون تأمین می‌شود. شادگان میزبان پرندگان مهاجر بسیاری است و دو روستای صراخیه و رگبه در آن قرار دارند. مردمان این روستاها عرب‌زبان‌اند و به گاومیش داری و شکار پرندگان مشغول هستند. اواخر آذر تا فروردین‌ماه زمان مناسبی برای سفر به تالاب شادگان است.

 امتیاز گوگل: ۴.۳

 آدرس: خوزستان، ۱۱ کیلومتری جنوب شادگان

 جاذبه‌های گردشگری تفریحی

پل طبیعت کیانپارس

پل طبیعت کیانپارس اهواز به طول ۵۰۰ متر و عرض ۵ متر از روی رودخانه کارون می‌گذرد و دو پارک لاله و ساحلی را به هم متصل می‌کنند. تعبیه‌شدن فضای سبز، صندلی‌های متعدد و هم‌جواری با دو پارک مهم اهواز این مجموعه را به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری اهواز تبدیل کرده است. با قدم زدن بر روی این پل می‌توانید کارون زیبا را تماشا کنید و اوقات خوشی را در شهر اهواز تجربه نمایید.

 امتیاز گوگل: ۴.۱

 آدرس: اهواز، محله کیانپارس

 ساعات بازدید: بدون محدودیت

 هزینه بلیت ورودی: رایگان

آبشار پل هفتم

 اهمیت بالای پل‌های کارون و استقبال مردم از شبگردی در ساحل این رودخانه، شهرداری اهواز را بر آن داشته تا با ابتکار طولانی‌ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه را بر روی پل هفتم کارون تأسیس نماید. آبشار این پل ۲۰۰ متر طول دارد و پمپ‌های آب در سراسر پل آب رودخانه را به بالای پل پمپاژ می‌کنند و سپس به پایین می‌ریزند، قوس داخلی آبشار ۱۵۰ متر طول دارد. نورپردازی منحصربه‌فرد این آبشار به جذابیت‌های آن افزوده است. ازآنجایی این آبشار مصنوعی انرژی زیادی را مصرف می‌کند تنها در روزهای آخر هفته، اعیاد، دهه فجر و ایام نوروز فعال است.

 امتیاز گوگل: ۴.۴

 آدرس: اهواز، محله کیانپارس، پل هفتم

 هزینه بلیت ورودی: رایگان

شهربازی پاداد اهواز

شهربازی اهواز یا شهربازی پادادشهر تنها شهربازی کلان‌شهر اهواز است که چند نسل از شهروندان اهوازی با آن خاطره دارند. این شهربازی قدیمی تجهیزات برقی تفریحی ویژه سنین مختلف دارد و آخر هفته‌ها میزبان شهروندان و مسافران اهوازی است.

 امتیاز گوگل: ۴

آدرس: اهواز، اتوبان این الله بهبهانی، چهارراه پادادشهر

تلفن: ۰۶۱۳۵۵۳۱۴۰۳

ساعات کاری: ۵ عصر تا ۱۲ شب

هزینه استفاده از شهربازی: اقتصادی

تاریخ اهواز

برخی کاوش‌ها باستانی و کتیبه‌ها خبر از وجود شهری به نام اکسین در محل اهواز کنونی در زمان تمدن عیلامیان می‌دهند که تا زمان حمله آشور بانیپال از رونق برخوردار بوده است. در زمان ساسانیان نیز یکی از شهرهای مهم ایران ازنظر مذهبی بوده و آن را شهری اسقف‌نشین می‌خوانده‌اند. اهواز، در تمام ادوار تاریخ به‌واسطه موقعیت جغرافیایی ازنظر اقتصادی نیز اهمیت ویژه‌ای داشته است. حمله اعراب، ورود اسلام به ایران و حکومت‌های کوچک و محلی از رونق این شهر کاست و در دوره قاجار این شهر بانام ناصریه مجددا توسعه و رونق پیدا کرد. ریشه نام اهواز را از قومی به نام حوزی یا خوزی می‌دانند که درگذشته در این منطقه سکونت داشته‌اند.

معرفی شهر اهواز

فرهنگ مردم اهواز

حدود ۴۴ درصد از مردم اهواز فارس زبان هستند و ۳۵ درصد آن‌ها عرب‌زبان‌اند، سایر شهروندان اهواز از اقوام بختیاری هستند. اهواز مرکز زندگی اقوام مندایی ایران نیز هست، منداییان به نقره‌کاری مشغول‌اند و آب اهمیت محوری در آداب‌ورسوم و آیین‌های مذهبی آنان دارد، از این رو کنار رودخانه‌های اهواز ساکن هستند. عید فطر، گرگیعان، قهوه‌خوری و دله قهوه، چهارشنبه‌سوری، نوروز و بازی محیبس ازجمله رسوم مهم، برای مردم اهواز است.  بوریابافی، گلیم‌بافی و خراطی ازجمله هنرهایی است که مردم اهواز به آن مشغول‌اند. دین اکثر مردم اهواز اسلام و از مذاهب تشیع و اهل سنت است. اقلیت‌های دینی همچون، مسیحیان، کلیمیان، آشوریان و منداییان نیز در اهواز سکونت دارند و آزادانه به آیین‌های مذهبی خود می‌پردازند.

اهواز شهری با سنت‌های زنده، شب‌گردی‌های جذاب و غذاهای خوش‌طعم است. اگر از سفر به مقاصد تکراری گردشگری خسته شدید، برای تعطیلات بعدی، سفر به اهواز را در برنامه‌تان جای دهید. امیدواریم سفر خاطره‌انگیزی را به این شهر زیبا تجربه کنید.

آداب و رسوم اهواز

گرگیعان

معرفی شهر اهواز

رسوم مندائیان

معرفی شهر اهواز

قهوه خوری

معرفی شهر اهواز

عید فطر

لباس و پوشش مردم اهواز

جاذبه های تاریخی اهواز

بنای معین التجار

معین التجار شخصیتی به نام و تأثیرگذار در اقتصاد شهرهای جنوبی کشور به‌ویژه اهواز در دوران قاجار بوده و بنای معین التجار را با کاربری دفتر کار خود و کاروانسرا تأسیس کرده است. این بنا در ساحل رود کارون، در بافت قدیمی شهر اهواز و در نزدیکی پل سفید قرارگرفته است. بنای معین التجار تا چند سال گذشته به‌عنوان انبار استفاده می‌شده و در آتش‌سوزی در سال ۱۳۷۴ بخشی از آن نیز تخریب‌شده است. در حال حاضر درهای بنای معین التجار پس از مرمت به‌عنوان بازارچه موقت صنایع‌دستی به روی گردشگران باز است.

 آدرس: اهواز، خیابان ۲۴ متری، خیابان کاوه غربی

 هزینه بلیت ورودی: رایگان

معرفی شهر اهواز

بیمارستان جندی شاپور اهواز

خانه‌ قزلباش

 دانشکده سه گوش

 ساختمان دانشکده سه گوش اولین بار با کاربری بانک ملی در سال ۱۳0۸ آغاز به کارکرد و چند سال بعد به‌عنوان استانداری تغییر کاربری داد. در زمان جنگ جهانی دوم مقر ارتش متفقین بوده و پس‌ازآن کاربری‌های دیگری نیز داشت و توسط بانک ملی مجدداً خریداری شد. از سال ۱۳۴۵ تاکنون این ساختمان کاربری آموزشی دارد و اکنون به‌عنوان دانشگاه ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز استفاده می‌شود. آندره گدار، معمار معروف فرانسوی که در آن زمان رئیس اداره باستان‌شناسی ایران بوده، معماری این بنا را برعهده‌گرفته است. ویژگی اصلی معماری این ساختمان طراحی مثلثی شکل آن است. دانشکده سه‌گوش در حال حاضر کاربری آموزشی دارد اما اگر به بازدید از آن علاقه‌مند باشید می‌توانید در ساعات اداری سری به آن بزنید.

 امتیاز گوگل: ۴.۲

 آدرس: اهواز، خیابان امام موسی صدر

 هزینه بلیت ورودی: رایگان

کلیسای سورپ مسروپ (مسروپ مقدس)

کلیسای سورپ مسروپ در سال ۱۳۴۷ و توسط یکی از کارمندان شرکت نفت به نام تیرداد داویدیان ساخته‌شده است. این کلیسا در آن زمان موردتوجه مسیحیان اهواز قرارگرفته اما اکنون رونق چندانی ندارد و مورداستفاده تعداد کمی از ارمنیان این شهر است. معماری مدرن این کلیسا موردتوجه بسیاری از گردشگران قرارگرفته و قرارگیری در بافت تاریخی شهر اهواز باعث شده تا بسیاری از گردشگران بازدید از این بنا را در برنامه سفر خود جای دهند.

 امتیاز گوگل: ۴

 آدرس: اهواز، خیابان شهید مصطفایی، ابتدای خیابان موسوی

 ساعات کاری: ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر

 هزینه بلیت ورودی: رایگان

آرامگاه علی بن مهزیار اهوازی

علی بن مهزیار شخصیتی مذهبی و از فقهای شیعه بوده که در پی سفر امام رضا به ایران سفرکرده و در اهواز ماندگار شده است. علی بن مهزیار در محل سکونت کوتاه امام رضا در شهر اهواز مسجدی ساخت و پس از فوت، او را در همین مسجد دفن کردند. امروزه این مسجد یکی از بناهای تاریخی مهم و مذهبی در شهر اهواز است. این مسجد که در سال ۲۰۱ هجری قمری بناشده، امروزه محل زیارت و نیایش بسیاری از شهروندان اهوازی است و با کاشی‌کاری‌های فیروزه‌ای‌رنگ در ساحل کارون می‌درخشد.

 آدرس: اهواز، بلوار داریوش باقری، خیابان نهج‌البلاغه، خیابان آبیاری

غذای سنتی اهواز

اگر به غذاهای سنتی و بومی علاقه‌مندید اهواز مقصد جذابی برای شماست. مردم اهواز مانند همه شهرهای جنوب ایران به غذاهای دریایی، پر ادویه و تند علاقه‌مندند. غذاهای سریع مانند فلافل و سمبوسه نیز محبوبت زیادی در بین اهوازی‌ها دارد تا آنجایی که محله‌ای به نام لشکرآباد محل قرارگیری مغازه‌های متعددی است که فلافل و سمبوسه سرو می‌کنند، لشکرآباد امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری اهواز محسوب می‌شود. قلیه ماهی ( غذاهای محبوب مردم بوشهر )، میگو پلو، ماهی صبور تنوری، آش ارده، حمیس توله، پاکوره و رنگینک از دیگر غذاهای محلی و خوش‌طعم اهواز است. حمیس توله نوعی غذایی گیاهی است که از گیاهی به نام پنیرک تهیه می‌شود. رنگینک نیز غذایی شیرین و مقوی است که از خرما درست می‌شود. در ادامه بهترین رستوران‌های اهواز را برای چشیدن طعم غذاهای بی‌نظیر جنوبی به شما معرفی خواهیم کرد.

امگشت

معرفی شهر اهواز

آش ارده

ماهی صُبور تنوری

معرفی شهر اهواز

قلیه ماهی

نافله

سمبوسه

پاکورا یا پاکوره

معرفی شهر بوشهر

محلبیه

رستوران های اهواز

رستوران گردان امپراتور

در طبقه هشتم ساختمان IT اهواز رستورانی گردان تأسیس‌شده که می‌توانید ازآنجا منظره شهر اهواز را به‌خوبی تماشا کنید. این ساختمان پارکینگ اختصاصی دارد و میهمانان رستوران نیز می‌توانند خودروهایشان را در آن پارک کنند. در رستوران امپراتور انواع غذاهای ملل، ایرانی و دریایی سرو می‌شود. کارکنان این رستوران برخورد گرم و صمیمی دارند و فضای لوکس این رستوران خاطره‌ای فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهد زد. در این رستوران علاوه بر قیمت منو باید ۱۰ درصد صورتحسابتان، حق سرویس بپردازید.

امتیاز گوگل: ۴

آدرس: اهواز، بلوار پاسداران، برج ای تی، طبقه هشتم

تلفن: ۰۶۱۳۴۴۴۲۰۰۶

ساعات کاری: ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ شب

رده قیمتی: لوکس

رستوران خیمه

در رستوران خیمه می‌توانید هم‌زمان با صرف غذا از موسیقی زنده جنوبی نیز لذت ببرید. رستوران خیمه فضایی گرم و صمیمی دارد و بسیاری از شهروندان اهواز مشتری پر و پا قرص این رستوران هستند. منوی رستوران متنوع است و مردم بومی معتقدند این رستوران بهترین غذاهای سنتی و عربی را سرو می‌کند.

امتیاز گوگل: ۴

آدرس: اهواز، امانیه، فلکه ساعت، رو به روی دادگستری

تلفن: ۰۶۱۳۳۳۶۲۷۱۸

ساعات کاری: ۱۱ صبح تا ۱۱ شب

رده قیمتی: لوکس-متوسط

لشکراباد

در محله عرب نشین اهواز در خیابان انوشه، خیابانی وجود دارد که به بازار فلافل اهواز یا لشکراباد شهرت یافته است. لشکرآباد بهشت دوست داران فلافل و سمبوسه است، مغازه‌های کوچک و بزرگ این خیابان به‌صورت سلف‌سرویس فلافل سرو‌ می‌کنند و برخورد بسیار محترمانه‌ای دارند. لشکرآباد پاتوق شهروندان اهوازی و گردشگران، به‌ویژه در ایام نوروز است و به مرکزی اقتصادی و گردشگری تبدیل‌شده است.

آدرس: ساحل غربی رود کارون، رو به روی دانشگاه شهید چمران

ساعات کاری: وعده ناهار و شام تا نیمه‌شب

رده قیمتی: اقتصادی

سوغاتی و خرید در اهواز

سوغات اهواز

خرید سوغات بخش جدایی‌ناپذیر از سفر ایرانی‌هاست. اهواز نیز تحفه‌ها و راه‌آوردهای متنوعی برای علاقه‌مندان به خرید سوغات دارد. خرما و فرآورده‌های آن مثل قند خرما، شیره خرما، قهوه هسته خرما و رنگینک ازجمله منحصربه‌فردترین سوغاتی‌های اهواز هستند. گلیم و محصولات خراطی ازجمله صنایع‌دستی مردمان اهواز است که می‌توانید آن‌ها را برای یادگار تهیه کنید. بوریابافی نیز هنری اصیل و ماندگار در شهر اهواز است که بومیان با استفاده از نی‌های مرداب، سبد، زیرانداز و کیف می‌بافند. خرید محصولات بوریابافی علاوه بر لذت خرید سوغاتی می‌تواند به اقتصاد مردمان بومی نیز کمک نماید.

معرفی شهر بوشهر

معرفی شهر بوشهر

خرید در اهواز

معرفی شهر بوشهر

مراکز خرید اهواز

بازار امام خمینی اهواز

بازار امام خمینی بازاری سنتی و قدیمی در مرکز شهر اهواز است که در دوطبقه و ۲۵۰ مغازه از زمان پهلوی تاکنون پذیرای شهروندان و مسافران اهواز است. در این بازار می‌توانید انواع پوشاک، مواد غذایی، کیف و کفش، لوازم منزل و لوازم بهداشتی تهیه کنید. این بازار در دوطبقه هنوز هم به رونق سابق فعالیت دارد و یکی از اصلی‌ترین مراکز خرید در شهر اهواز است.

امتیاز گوگل: ۴.۳

آدرس: اهواز، خیابان شهید موسوی

ساعات کاری: ۷:۳۰ صبح تا ۱۱ شب

رده قیمتی: متوسط

بازار کاوه اهواز

بازار کاوه در خیابانی بازمانده از زمان پهلوی واقع‌شده و محلی برای خرید سوغات و‌ خوراکی‌های خوش‌طعم اهواز است. این بازار با بافتی سنتی محل عرضه خوراکی‌هایی همچون خرما، ارده، ادویه‌های جنوبی و ترشی‌های بومی است. در این بازار خیابانی می‌توانید علاوه بر خرید سوغات، دیگر مواد غذایی تازه همچون ماهی و میگو را نیز تهیه کنید. قدم زدن در بازار کاوه می‌تواند لذت یک خرید در بافت سنتی اهواز را به شما بچشاند. 

امتیاز گوگل: ۴.۱

آدرس: اهواز، خیابان آیت‌الله غفاری

ساعات کاری: ۷ صبح تا ۶ عصر

رده قیمتی: اقتصادی

مرکز خرید کارون

مرکز خرید کارون مکانی بسیار پرطرفدار با مغازه‌های متنوع برای خرید پوشاک، کیف و کفش است. شلوغ بودن این مرکز خرید نشان از محبوبیت آن در بین شهروندان اهوازی نیز دارد. تنوع بالای اجناس و قیمت آنها، باعث شده تا این مرکز خرید انتخاب بسیاری از شهروندان باشد. این مرکز خرید، ۲ طبقه تجاری و ۳ طبقه اداری دارد. پارکینگ، کافی‌شاپ و رستوران ازجمله امکانات مرکز خرید کارون است.

امتیاز گوگل: ۴.۱

آدرس: اهواز، خیابان نادری

تلفن: 06132232036

ساعات کاری: ۹ صبح تا ظهر، ۵ بعدازظهر تا ۱۱ شب

رده قیمتی: لوکس-متوسط

اگر به اهواز سفر کردید، پیشنهاد می کنیم از دیگر جاذبه های گردشگری استان خوزستان که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند بازدید نمایید. این جاذبه ها عبارت اند از: شهر باستانی شوش  ، سازه های هیدرولیکی شوشتر و .

دسته ها:
}