تور بروکسل

تور بروکسل

شــهر مبـدا

مـدت اقـامـت

ایـرلایـن ها
درجـه هتـل

کاربر گرامی! جستجوی شما نتیجه ای دربر نداشت. لطفا دوباره تلاش نمایید . . .

 

 

 

 

 تور بروکسل ارزان

بروکسل پایتخت بلژیک و مقر اصلی بسیاری از نهادهای اتحادیه اروپاست. از بین قومیت‌های غالب در این کشور، بیشتر فرانسوی‌ها در این شهر ساکن‌اند. هر دو زبان هلندی و فرانسوی که رایج‌تر هستند در این شهر تکلم می‌شوند. کلمه بروکسل از کلمه بروکزلس گرفته شده است که به معنی کبله مرداب است. کلمه بروکسل از کلمه بروکزلس گرفته شده است که به معنی کلبه مرداب است.

  در سال 977 پس از میلاد امپراطور آلمان این منطقه را به چارلز، پسر تبعیدی شاه لویی چهار، پادشاه فرانسه، بخشید و بروکسل پس از آن مورد توجه قرار گرفت. چارکز در این منطقه یک قلعه کوچک و یک کلیسا ساخت. نزدیک به نیم قرن بعد لامبرت اول دیوارهایی دور این منطقه ساخت، مرداب‌های اطراف را خشک کرد و این ناحیه را به  یکی از توقف‌گاه‌های مهم تجاری تبدیل کرد. در قرن 15 میلادی و با ازدواج فیلیپ شجاع با مارگارت سوم فلاندرز، که از خاندان ماکسیمیلیان امپراطور اتریش بود، فرزندی متولد شد که سالها بعد دوک اعظم اتریش و امپراطور روم مقدس شد و بروکسل جایگاهی ویژه پیدا کرد. در سال 1695 بروکسل مورد هجوم لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه، قرار گرفت و بسیاری از قسمت‌های شهر با خاک یکسان شد. در سال 1830 انقلابی در این کشور صورت گرفت که چند سال بعد و با تاجگذاری اولین پادشاه این سرزمین، این کشور مستقل شد. سپس در طی جنگ دوم جهانی توسط نازی‌ها بمباران شد و بسیار آسیب دید؛ اما توانست دوبراه به پا خیزد. مردم این کشور به دلیل اهمیت زیادی که برای تاریخشان قائل هستند، معروفند.مردم این کشور به دلیل اهمیت زیادی که برای تاریخشان قائل هستند، معروف‌اند.

  بروکسل به خاطر موزه‌های زیاد، آثار معماری سبک گوتیک، کلیساهای متعدد و فولکلور و مراسم‌های سنتی بسیارش معروف است. سوغات بروکسل معمولاً جزو خوردنی‌ها هستند. شکلات از معروفترین‌ها و بهترین‌های این شهر است. حتی اسن کشور را، کشور شکلاتی می‌خوانند. بیسکوییت معروف اسپوکولوس نیز که با آرد سفید، شکر قهوه‌ای و کره می‌پزند، از دیگر سوغاتی‌های خوشمزه است. تور و گیپور اما یادگارهایی ماندگارند که می‌توانید با خودتان بیاورید و خانه‌تان را با آنها زینت دهید. کمیک بوک، کارت پستال و پوسترهای نقاشی‌های رنه ماگریت، نقاش معروف این کشور، از چیزهایی است که می‌توانید با خود به خانه بیاورید. آبنبات کوبردون هم تنقل خوبی است که هم خودتان را خوشحال می‌کند هم بچه‌های فامیل را.

  چشیدن طعم غذاهای یک کشور نیز بخشی از گردشگری است. با خرید تور بروکسل و سفر به این شهر می‌توانید غذاهای خوشمزه‌ی بلژیکی را امتحان کنید. از جمله غذاهایی که می‌توانید در این شهر بخورید و لذت ببرید اندیو و هم گارتین است که با نوعی کنگر فرنگی تند، پنیر محلی و گوشت تهیه می‌شود. واترزوی که یک نوع سوپ گوشت ماهی است نیز بسیار طرفدار دارد. البته امروز بیشتر با گوشت مرغ و سبزیجات و صیفی‌جات پخته می‌شود. معمولاً مقداری خامه یا کره هم به آن اضافه می‌کنندو همراه نان برشته فرانسوی می‌خورند. کوفته قلقلی بلژیکی را در بروکسل با گوشت گاو، ادویه و نوعی شربت سیب و گلابی درست می‌کنند. استومپ خوشمزه را با انواع سبزیجات فصل، پوره سیب‌زمینی، مقداری خامه یا شیر و گوشت ران گاو، گوسفند یا سوسیس می‌پزند و یک غذای کامل و خوشمزه است. بهتر است غذاها را در همینجا رها کنیم و به بخش بعدی بپردازیم. البته برای آشنایی کامل با غذاهایی که در بروکسل می‌توانید بخورید بهتر است به مقاله‌ای جداگانه در این مورد در سایت ما نگاهی بیندازید.

  تمام اینها بروکسل را به یکی از شهرهایی که گردشگران از آن استقبال می‌کنند تبدیل کرده است. اگرچه درآمد کشور بیشتر از راه بازرگانی و صنایع به دست می‌آید، اما مسئولین به بخش گردشگری نیز توجه شایانی می‌کنند، به همین دلیل تور بروکسل یکی از پرطرفدارترین تورهای اروپایی کی سفر است. تور بروکسل ارزان را می‌توانید از سایت کی سفر با بهترین و مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

هزینه سفر در تور لحظه آخری بروکسل

  آگاهی از هزینه‌های سفر بخش مهمی از اطلاعاتی است که لازم است داشته باشید. با آگاه بودن از متوسط هزینه‌ها در سفرتان صرفه‌جویی خواهید کرد. ابتدا بهتر است با هزینه‌های اقامت و هتل آشنا شویم. متوسط قیمت یک هتل سه تا پنج ستاره از شبی 160 یورو الی 50 یورو است. هتل‌های 2 و 1 ستاره نیز به طور متوسط شبی 40 الی 20 یورو هستند. البته قیمت هاستل در بروکسل 18 تا 30 یورو و آپارتمان با متوسط قیمت 45 تا 70 یورو هم می‌توانید پیدا کنید. توجه داشته باشید که در هاستل شما یک تخت در اتاقی مشترک خواهید داشت و برای اتاق خصوصی باید مبلغ بیشتری بپردازید. همچنین قیمت هتل در حاشیه بروکسل کمتر از مرکز شهر است.

  هزینه غذا در بروکسل نیز به طور متوسط برای یک رستوران ارزان 15 یورو و برای یک ناهار یا شام دو نفره در رستورانی متوسط رو به بالا 70 یورو است. البته مک دونالد غذای 8 یورویی نیز دارد. پیشنهاد دیگر تهیه غذا از به اصطلاح استریت فودهاست. غذاهایی که از دکه‌های کوچک خیابانی می‌توان خرید که هم خوشمزه هستند هم به صرفه.

  حمل و نقل عمومی نیز بخش دیگری است که باید در هزینه‌هایتان در نظر بگیرید. در بروکسل مترو، اتوبوس، تراموا و تاکسی در دسترس شماست. در جدول زیر هزینه مترو، تراموا و دوچرخه را بررسی می‌کنیم. لازم است بدانید که بلیط‌های چند سفره متر برای تراموا هم به کار می‌روند.

وسیله نقلیه

هزینه

بلیط تک سفره مترو

2.5 یورو

پاس یک روزه

7.5 یورو

پاس سه روزه یا موبیب کار

کمتر از 10 یورو

بلیط ماهانه

49 یورو

اجاره دوچرخه از ویلو

یک روزه 1.60 یورو/ یک هفته 7.65 یورو

یک لیتر بنزین

1.34 یورو

هزینه تاکسی اینترنتی اوبر نسبت به تاکسی‌های معمولی کمتر است. قیمت تاکسی در بروکسل هنگام ورود 4 یورو و سپس به ازای هر کیلومتر 2 یورو است. اگر بخواهید تاکسی منتطرتان شود باید 30 یورو بپردازید. نکته دیگر اینکه با موبیب کارت یک تا سه روزه می‌توانید سفرهای نامحدود داشته باشید.

دیدنی های بروکسل در تور بروکسل

  جاهای دیدنی بروکسل است که آدمی را به این شهر می‌کشاند. مهمترین و گل سرسبد این دیدنی‌ها، گرند پلس یا میدان بزرگ است. این میدان از زیباترین میدان‌های دنیاست. میدانی که به شش خیابان اصلی و زیبا وصل می‌شود و مانند میدان نقش جهان اصفهان چندین اثر باستانی گرداگردش وجود دارد. تالار شهر یا هتل ده ویله از قرن 15 و بسیاری از ساختمان‌های سبک باروک قرن 17 و 18، کافه‌های کلاسیکی که جان می‌دهند برای نوشیدن فنجانی قهوه، بعد از غروب نورپردازی ساختمان‌ها دیدنی است و بازارهای گل که در صبح روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه برپا می‌شود هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند. بسیاری از جشن‌ها و فستیوال‌ها، از جمله سال نو و مراسم فرش گل هر ساله در این میدان برگزار می‌شوند.

  تالار شهر یا هتل ده ویله تنها بازمانده بمباران فرانسوی‌ها از مهمترین اماکن دیدنی بروسکل است. معماری تالار سبک گوتیک است و تا نوک برجش 95 متر ارتفاع دارد. برای دیدن این تالار باید بلیط تهیه کنید.

  کلیسای سن گودوله و سن میشل معماری خیره کننده‌ای مانند کلیسای نوتردام پاریس دارد. ساخت این کلیسا از سال 1226 شروع شد و 300 سال طول کشید تا تکمیل شود. این کلیسا فضایی معنوی دارد که پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی و طرح قدیسان آن را تشدید کرده است. بسیاری از مراسم‌ها رسمی و ازدواج‌های سلطنتی در این کلیسا صورت می‌گیرد. بازدید از کلیسا رایگان است.

  تالار اصناف چندین ساختمان است که هر کدام متعلق به یک صنف است و با مجسمه‌های طلایی نماد هر صنف از هم تشخیص داده می‌شوند. این ساختمان از محبوبترین نقاط دیدنی بروکسل است.

  پارک سنکوآنتِنِر پارک وسیع که تعدادی از مهمترین موزه‌های بروکسل از جمله موزه هنر سلطنتی، موزه تاریخ، موزه اتومبیل، موزه ارتش و تاریخ نظامی در اطراف این پارک قرار گرفته است.

  آتومیوم، موزه علوم طبیعی، پارلمان اروپا، کلیسای نتردام اگلیسه سابلون، موزه رنه ماگریت، کاخ سلطنتی، اروپای کوچک و ... از بهترین جاهای دیدنی بروکسل هستند. برای آشنایی با جاذبه های گردشگری بروکسل کلیک کنید.

مراکز خرید بروکسل دز تور بروکسل

  اگرچه بروکسل به عنوان شهری برای خرید تعریف نمی‌شود اما نمی‌توان دیدن بازارها و مراکز خریدش را از دست داد. از بازارهای کلاسیک خیابان‌های نووه و لوییس گرفته تا مراکز خرید لوکس و مدرن. اگرچه مقاله تخصصی کی سفر در این باره توضیحات کامل داده است؛ اما نام بردن از چند تا مرکز خرید شهر بروکسل خالی از لطف نیست.

  گالری سن هوبرت را حتماً باید ببینید. این نخستین بازار مسقف اروپا، در قرن 19 توسط شاه لئوپولد اول ساخته شد. مرکز خرید سن هوبرت بروکسل در واقع بازاری کلاسیک محسوب می‌شود نه تنها محلی برای خرید که جایی دیدنی از نظر معماری نیز هست. کافه‌های این مرکز خرید نیز جذاب هستند.

  مرکز خرید وُلووه بروکسل در مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن آسان است. برندهای معروف اروپایی و آمریکایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بوتیک‌های مستقل، همگی در این مرکز خرید دیده می‌شوند. ورودی مرکز خرید ولووه بروکسل به مترو متصل است و این رفت و آمد را راحتتر می‌کند. قیمت‌ها نیز همه جوره پیدا می‌شود و محدودیتی وجود ندارد.

  از دیگر مراکز خرید در بروکسل می‌توان از وست لند، سیتی 2، داکس بروکسل، بیرتمپل و ... را می‌توان نام برد. برای دیدن اطلاعات کامل و آدرس مراکز خرید بروکسل به مقاله تخصصی مراکز خرید بروکسل مراجعه بفرمایید.

تور لحظه آخری بروکسل

  تور لحظه آخری را معمولاً در پیامک‌ها زیاد می‌بینید. این تورها در واقع با تخفیف‌های عالی برای این ارائه می‌شوند که آژانس مسافرتی ضرر نکند و بتواند تمام بلیط‌ها را بفروشد. فرقی که تور لحظه آخری بروکسل با تورهای معمولی بروکسل دارد در زمان آن است. شما وقت زیادی برای تصمیم‌گیری، هماهنگی‌، چمدان بستن و... ندارید. باید سریع تمام این کارها را انجام دهید. البته با راهنمایی‌های ما راحت می‌توانید از پس تصمیم‌گیری و کسب اطلاعات برآیید؛ برای خرید تور  لحظه آخری بروکسل تنها کافیست به بخش مربوطه در سایت ما مراجعه کنید تا تمام سؤالاتتان پاسخ داده شود.

تور بروکسل و آب و هوای بروکسل

 

+6
°
C
H: +
L: +
Brussels
Monday, 11 November
See 7-Day Forecast
Tue Wed Thu Fri Sat Sun
+ + + + + +
+ + + + + +

 

   از آنجا که بروکسل یک شهر اروپایی است آب و هوای آن معمولاً معتدل و مرطوب است. گرمای تابستان‌ها زیاد نیست اما گاهی می‌تواند آزاردهنده شود. برف و مخصوصاً باران زیاد می‌بارد و کشور مرطوبی است. از دسامبر تا ژانویه دمای هوای بروکسل پایین می‌آید و بهتر است در این فصل لباس گرم و چتر همراه ببرید. در ماه‌های ژوئیه و اوت هوا رو به گرم شدن می‌رود و اگرچه لباس خنک بیشتر به کار می‌آید اما بهتر است یک سوئیشرت نیز همراه داشته باشید. به طور تقریبی 200 روز در سال باران می‌بارد و بهتر است حتی در فصل گرم سال نیز چتر همراه داشته باشید. در جدول زیر خلاصه‌ای از میانگین‌ها را برایتان آماده کرده‌ایم.

مورد

میانگین

بارندگی

820 میلی‌متر در سال

سردترین دما

3 درجه سانتی‌گراد

گرمترین دما

23 درجه سانتی‌گراد

  حتماً پیش از سفر وضعیت آب و هوای بروکسل را چک کنید. برای این کار می‌توانید از نمودار آنلاین هوای بروکسل کی سفر استفاده کنید.

  بهترین زمان برای سفر به بروکسل بهار و اوایل پاییز است.

نقشه بروکسل در تور لحظه آخری بروکسل

شهر بروکسل 161 کیلومتر وسعت دارد و جمعیت آن حدود 1.5 میلیون نفر است. این شهر مانند سایر شهرهای اروپایی معتدل و مرطوب است. به همین دلیل طبیعت زیبایی دارد. مهمترین جلوه طبیعت در بروکسل جنگل سونیان در جنوب شرق این شهر است که لقب کلیسای جامع راش را به خود اختصاص داده است. گرازها، روباه‌ها و گوزن‌ها آزادانه در این جنگل زندگی می‌کنند و اگر کمی ساکت و دقیق باشید ممکن است بتوانید آنها را در زیستگاهشان ببینید.

 

 

اختلاف ساعت تهران با بروکسل

  دانستن اختلاف ساعت کشورها وقتی اهمیت خود را وقتی نشان می‌دهد که بخواهید از کشوری که به آن سفر کرده‌اید با کشور خودتان تماس بگیرید. اختلاف ساعت بروکسل با تهران 2.30 ساعت است. بروکسل 2.30 از تهران عقب‌تر است. وقتی ساعت در تهران 9 شب باشد در بروکسل تازه 6.30 عصر است.

تعطیلات رسمی بروکسل در تور بروکسل

  برای آنکه هنگام مراجعه به بانک‌ها، ادارات یا مراکز دیدنی بروکسل به در بسته نخورید باید از تعطیلات رسمی این کشور آگاه باشید. به صورت کلی تعیطلات رسمی بروکسل 13 روز در سال است که در جدول زیر با ذکر مناسبت آورده شده است.

روز

مناسبت

1 ژانویه

سال نو

1 می

روز کارگر

11 جولای

تعطیلات جامعه فلاندرز

21 جولای

روز ملی

15 آگوست

روز عروج

27 سپتامبر

تعطیلات جامعه فرانسوی

1 نوامبر

روز پرستار

2 نوامبر

روز روحیه سالم

11 نوامبر

روز متارکه جنگ

15 نوامبر

 تولد شاه

6 دسامبر

روز سنت نیکلاس

25 دسامبر

روز کریسمس

26 دسامبر

روز سنت استفان

   برگزاری این مراسم‌ها معمولاً با جشن و پایکوبی همراه است و در بسیار از آنها مردم در میدان بزرگ شهر دور هم جمع می‌شوند تا روز را در کنار هم بگذرانند. حضور در این جشن‌ها خالی از لطف نیست. پس اگر زمان سفرتان به یکی از این جشن‌ها خورد، حتماً  در آن شرکت کنید.

اقامتگاه های بروکسل در تور لحظه آخری بروکسل

  هتل‌های بروکسل نیز مانند سایر شهرها با توجه به ستاره‌ها و امکانات آنها قیمت‌گذاری می‌شود. با تمام این هتل‌ها در مقاله تخصصی ما می‌توانید آشنا شوید. در اینجا تنها به معرفی چند مورد برای آشنایی شما بسنده می‌کنیم.

  هتل وارویک 5 ستاره از هتل‌های معروف بروکسل است. این هتل معماری بی‌نظیر و خدمات عالی مانند سرویس در اتاق، وای فای رایگان، لیموزین، مراکز خرید، رستوران‌های لوکس و مجموعه ورزشی دارد. این هتل 6 طبقه با 267 اتاق نزدیک مرکز شهر است و قیمت آن نسبت به بسیاری از هتل‌ها گران است.

  هتل رنسانس بروکسل هتلی 4 ستاره است که در واقع چیزی از 5 ستاره‌ها کم ندارد و امکانات تفریحی و خدماتیش عالیست. این هتل می‌تواند انتخابی فوق‌العاده باشد.

  هتل 3 ستاره فلوریس آلرکین گرند پالاس نیز با قیمت‌های نسبتاً خوبش امکاناتی بیش از چیزی که تصور می‌کنید به شما ارائه می‌دهد. اگر دنبال خدمات مطلب و قیمت خوب هستید، این هتل انتخاب خوبیست.

  تفاوت‌های هتل‌های دو و یک ستاره بروکسل با سایر هتل‌های دو یا یک ستاره جهان این است که حتی در این هتل‌ها نیز شما می‌توانید امکانات بی‌نظیری را در مقایسه با تعداد ستاره‌ها در اختیار داشته باشید. به هر حال هرگز در هتل‌های این شهر احساس غریبی نخواهید کرد. هاستل‌ها نیز امکاناتشان اگرچه مثل هتل نیست اما تمیز و مرتب است و لازم نیست نگران آشفتگی باشید.

تور لحظه آخری بروکسل و فرودگاه بروکسل

  مهمترین فرودگاه کشور فرودگاه بین‌المللی بروکسل است که اتفاقاً پر رفت‌وآمدترین فرودگاه اروپاست و سالانه 24 میلیون نفر را جابجا می‌کند. بنای اولیه این فرودگاه توسط آلمانی‌ها در طی جنگ جهانی دوم و به منظور مقاصد سیاسی و نظامی ساخته شد. پس از جنگ دولت تصمیم گرفت آن را گسترش دهد تا اینکه در سال 1948 به عنوان فرودگاه اصلی بروکسل بازگشایی شد. این فرودگاه تا سال 1976 همچنان در حال گسترش بود. این فرودگاه یک ترمینال دارد که البته بسیار بزرگ است و سه طبقه دارد. شرکت‌های هواپیمایی بلژیکی مانند بروکسل ایرلاینز، هاینان ایرلاینز، رایان ایرلاینز، فلای بلژیک و ... چروازهای مرتبی از این فرودگاه دارند. فاصله این فرودگاه تا شهر 12 کیلومتر است و با دوچرخه، مترو، قطار و تاکسی می‌توان به شهر رسید.  فروشگاه، رستوران و کافی‌شاپ‌های مختلف و متعدد در این فرودگاه وجود دارد تا مسافران احساس راحتی داشته باشند. همچنین چندین هتل در اطراف این فرودگاه وجود دارد تا تاخیر در پرواز مشکلی برای مسافران پیش نیاورد. اینترنت رایگان نیز در سراسر ترمینال در دسترس است. قشم ایرلاین تنها شرکت هواپیمایی است که از تهران به بروکسل پرواز دارد و مدت زمان پرواز تهران بروکسل 5 ساعت و 52 دقیقه است.

   چند نکته وجود دارد باید درمورد سفر هوایی بدانید تا بدون مشکل تمام مراحل را پشت سر بگذارید. برای مثال قوانین بار و قوانین فرودگاهی بسیار مهم هستند که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

  مهمترین موردی که باید درمورد فرودگاه بروکسل بدانید این است که به علت شنگن بودن ویزای این کشور، حساسیت‌ها بالاتر است. حتماً هنگام ورود مطمئن شوید که مهر ورود روی پاسپورتتان خورده تا هنگام خروج مشکلی پیش نیاید. از همراه داشتن اشیای نوک‌تیز و تهدیدآمیز، مایعات خطرناک، هر نوع سلاح سرد یا گرم و مهمات، مواد مخدر و سایر موارد مسئله‌ساز خودداری کنید. کارت شناسایی و بلیطتان را هم در جایی امن و دم دست داشته باشید.

  قوانین قشم ایرلاینز نیز بدین شرح است:

-  3 ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.

- پروازهای بین‌المللی از فرودگاه امام خمینی صورت می‌گیرد.

- همراه داشتن پالتو، پتو، چتر، عصا، کیف دستی، نشریه یا کتاب، دوربین عکاسی، لپ‌تاپ، گهواره کوچک دستی، غذای کودک، صندلی تاشو و واکر در پرواز ایرادی ندارد.

* موارد ممنوع:

- کپسول گازهای متراکم قابل اشتعال یا سمی مانند بوتان، اکسیژن و ...

- مواد اسیدی یا قلیایی

- مواد منفجره، مهمات، ترقه و ...

- مایعات قابل اشتعال، رنگ، کبریت، گار فندک و ...

- مواد رادیواکتیو

- کیف‌های دارای سیستم هشداردهنده

- مواد اکسیدکننده مثل سفیدکننده‌ها

- سموم و مواد عفونی

- کالاهای خطرناک مانند انواع اسلحه

- داروها و مواد آرایشی و انواع عطر و اسپری به میزان محدود و مصرفی و در بسته‌بندی خود کالا

نکات دیگر:

- مسئولیت گم شدن یا آسیب بار با ایرلاین نیست مگر اینکه از قبل درمورد قیمتی بودن آن اطلاع‌رسانی شده و هزینه اضافی پرداخت شده باشد.

- در صورت مفقودی ظرف 7 روز تماس بگیرید و در صورت پیدا نشدن طی 21 روز بعد مراجعه حضوری داشته باشید.

- اقلام باارزش مثل جواهرات، پول و اسناد را در کیف دستی جمل کنید. در صورت مفقود شدن این موارد از چمدان مسئولیتی پذیرفته نمی‌شود.

- وزن بار مجاز برای هر مسافر 20 کیلوگرم است.

ویزای بروکسل برای تور لحظه آخری بروکسل

  بروکسل نیز مانند بسیاری از شهرهای اروپایی نیاز به ویزای شنگن دارد. با این ویزا شما می‌توانید به سایر کشورهای اروپا نیز مسافرت کنید. برای دریافت ویزا باید ابتد ا نوع ویزا را مشخص کنید. مبلغ مورد نیاز نیز باید به یورو پرداخت شود:

نوع ویزا

شرایط

هزینه

کوتاه مدت (توریستی، تجاری)

کمتر از 90 روز با یک بار ورود

60 یورو

ویزای بلندمدت (اجازه اقامت موقت)

برای اقامت موقت

180 یورو

ویزای الحاق به خانواده

در صورت ازدواج

 

  مرحله بعد تعیین وثت سفارت است. برای این کار باید به سایت برای این کار باید به سایت visaanoweb.diplomait.be مراجعه کرده و فرم درخواست وقت را کامل  و صحیح پر کنید و کد اینترنتی دریافت کنید. پس از دریافت کد نمی‌توانید چیزی را تغییر دهید. سپس به سایت visa4Belgium.com مراجعه کنید تا برایتان وقت تعیین شود. از فرم پیرنت گرفته و همراه دو نسخه از آ« به علاوه کد اینترنتی در وقت تعیین شده به سفارت بروید. اگر وقت را از دست بدهید وقت بعدی دو ماه دیگر به شما اختصاص داده می‌شود. سفارت بلژیک برای موارد استثنایی نیاز به درمان فوری یا جلسات کاری اضطراری شرایط ویژه دارد. در صورت نیاز باید به سایت visa.tehran@diplobel.fed.be ایمیلی از وضعیت خود ارسال کرده و منتظر تماس سفارت باشید.

  ویزای بلژیک ب دو صورت صادر می‌شود. یکی به صورت شخصی یا از طریق آژانس مسافرتی که باید اقدامات اولیه، تمکن مالی و عدم سوءپیشینه ثابت گردد تا صادر شود. شیوه دوم از طیرق دعوتنامه یک فرد مقیم است که شما را تایید کرده و تضمین می‌کند در صورت نیاز مالی از شما حمایت خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز

گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

کپی از تمام صفحات شناسنامه

تمام صفحات سند مالکیت به نام فرد متقاضی

کپی و پرینت از گردش‌های مالی حساب‌های جاری فرد

کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی فرد

اصل فرم ویزا با امضا فرد متقاضی

فرم تکمیل و امضا شده مشخصات فردی به همراه یک کپی

دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی با زمینه کاملاً سفید

برای افراد با مشاغل مختلف مدارک دیگری نیز نیاز است که در ادامه شرح می‌دهیم:

شغل

مدرک مورد نیاز

کارمند

گواهی اشتغال به کار و آخرین فیش حقوقی

کسبه

جواز کسب یا کارت بازرگانی

دانشجویان

گواهی اشتغال به تحصیل

اعضای هیات علمی

حکم استخدامی

افراد غیرشاغل نیز باید مدارک دیگری را علاوه بر  مدارک عمومی ارائه دهند:

-  در صورت ازدواج با فرد مقیم باید سند ازدواج برای اثبات خویشاوندی ارائه شود.

- خویشاوندی فرزندان با ارائه شناسنامه پدر ثابت شود.

- فرزند در صورت سفر انفرادی باید رضایتنامه محضری از پدر و مادر ارائه دهد.

- در صورت سفر فرزند و یکی از والدین باید رضایت محضری والد دیگر ارائه شود.

توجه داشته باشید که:

 - تمام مدارک باید به انگلیسی ترجمه شوند.

- حداکثر سه ماه و حداقل سه هفته پیش از تاریخ عزیمت باید درخواست ویزا فرستاده شود.

- دریافت فرم و وقت رایگان استو

- در صورت پذیرش سفارت با شما تماس می‌گیرد.

- در مورد وضعیت ویزا باید به سفارت مراجعه کنید. تلفنی پاسخگو نیستند.

- شنگن بودن ویزا حساسیت‌ها را بالا برده است.

  در پایان اطلاعات سفارت در تهران را باید بدانید:

نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی (فرشته)، پلاک 155

تلفن: 22049247 ، 22041617

فکس: 22044608

ایمیل:visa.tehran@diplobel.be

ساعت کاری سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه از 8 صبح تا 12.30 ظهر است.

قیمت تور بروکسل

  اگر بخواهید در خرید کردن دچار ضرر و زیان نشوید باید از ارز رایج در کشور مقصد مطلع باشید. ارز رایج در بروکسل مانند بسیاری شهرهای اروپایی یورو است که علامت اختصاری آن € و کد آن EUR است. زیر واحد یورو سنت است و هر یورو 100 سنت. اسکناس‌های رایج که می‌توانید با آنها خرید کنید 5، 10، 20، 50، 100، 200 و 500 یورویی است. سکه‌ها نیز 1 و 2 یورویی و 1، 2، 5، 10، 20 و 50 سنتی هستند. معمولاً قیمت تور بروکسل بر اساس قیمت یورو تعیین می‌شود، پس پیش از خرید تور بروکسل از قیمت یورو و در نهایت قیمت تور بروکسل مطلع شوید.

مراکز درمانی بروکسل در تور لحظه آخری بروکسل

  دانستن آدرس و تلفن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مهم بروکسل مورد دیگری است که باید از آن اطلاع داشته باشید تا در صورت لزوم به راحتی بتوانید به آنها مراجعه کنید.

* Dr. Marino Vilbi Oral And Maxillo Facial Surgeon – Implantologist

نشانی: Rue Froissart 38, 1040 Bruxelles

تلفن: +3224348103

* Van Hoolant / Jerome

نشانی: Rue Stevin 158, 1000 Bruxelles

تلفن: +3222300059

* Berlaymont Health Centre

نشانی: Boulevard Clovis 2, 1000 Bruxelles

تلفن: +3227355326

* Zwanger in Brussel

نشانی: Rue Verrept-Dekeyser 39, 1080 Molenbeek-Saint-Jean

تلفن: +32495881502

برنامه سفر به بروکسل کی سفر در تور ارزان بروکسل

  طول سفر کوتاه است و دیدنی بسیار. اگر بخواهید بدون نگرانی و استرس و با آرامش به تمام دیدنی های بروکسل سر بزنید، خرید کنید و رستوران‌ها را بگردید و وقت کم نیاورید، باید حتماً برنامه‌ریزی داشته باشید. برنامه سفر به بروکسل کی سفر شما را در برنامه‌ریزی و کنترل زمانتان یاری می‌کند.

نکات ضروری سفر به بروکسل در تور ارزان بروکسل

  در پایان بهتر است برخی نکاتی که باید در سفر به بروکسل بدانیم را مرور کنیم:

- مجازات حمل مواد مخدر بسیار سنگین است.

- با اینکه این کشور امنیت نسبتاً خوبی دارد اما شب‌ها در بعضی مناطق زیاد امن نیست. شب‌ها از هتل بیرون نروید.

- کیف قاپ‌ها بیشتر ایرانی‌ها را نشانه می‌گیرند. چون ما از پول نقد استفاده می‌کنیم نه کارت اعتباری.

- پلیس از گردشگران به صورت رندوم کارت شناسایی خواهد خواست. بدون نگرانی به آنها کارتتان را نشان دهید.

- اگر دستگیر شدید قبل از امضای هر برگه‌ای بخواهید با که باسفارت ایران تماس بگیرند.

- به دلیل اقلیت مسلمان اغذیه‌فروشی‌ها  و رستوران‌های اسلامی نیز در سراسر شهر پیدا می‌شود.

- سرویس‌های بهداشتی معمولاً از کیفیت خوبی برخوردارند.

- هپاتیت بی در این کشور رایج است. قبل از سفر واکسن بزنید و در طول سفر مراقب بهداشت و روابط خود باشید.

- رسید خریدهای خود را تا لحظه خروج از کشور در اختیار داشته باشید تا در صورت لزوم ارائه دهید.

- در صورت بروز هر حادثه‌ای به پلیس یا سفارت ایران اطلاع دهید.

- یک لغت نامه فارسی به آلمانی ، فارسی به فرانسوی و فارسی به هلندی داشته باشید تا بتوانید با مردم بروکسل راحت‌تر معاشرت کنید. البته اپلیکیشن‌های مترجم راه بهتر و راحت‌تری هستند.

- برخی تلفن‌های ضروری بروکسل:

* کد کشور: +32

* پلیس: 101

* آمبولانس و آتش‌نشانی: 100

* در صورت گم شدن کودکان: 116000

* در مواقع ضروری شماره مشترک اتحادیه اروپا را بگیرید: 112

سؤالات متداول در طول تور ارزان بروکسل

1- اگر اعتبار ویزا تمام شد چه کنیم؟

در صورت انقضای تاریخ ویزا باید خاک این کشور را ترک کنید. در غیر این صورت جریمه، اخراج و ممنوعین ورود به صورت محدود در انتظارتان خواهد بود.

2- اگر کسی دستگیر و محکوم شود چه سرنوشتی در انتظار وی است؟

به دلیل عدم استرداد مجرمین، فرد محکوم باید دوران محکومیت خود را در بروکسل بگذراند.

3- اگر بلیط اتوبوس یا متروبرای افراد با مشاغل مختلف مدارک دیگری نیز نیاز است که در ادامه شرح می‌دهیم: نداشته باشیم چه می‌شود؟

پلیس گاهی بلیط‌ها را به صورت غیرمنتظره چک می‌کند و اگر کسی بلیط نداشته باشد جریمه‌های سنگینی باید بپردازد. پس حتماً بلیط تهیه کنید.

4- آیا حتماً باید هلندی، آلمانی یا فرانسوی بدانیم و حرف بزنیم؟

بهتر است اپلیکیشن یا لغت‌نامه داشته باشید اما باید بدانید که خیلی از مردم بروکسل انگلیسی را نیز متوجه شده و می‌توانند به این زبان سخن بگویند.

راهنمای سفر به بروکسل برای تور ارزان بروکسل

  تیم کی سفر برای ارتقای کیفیت سفر شما یک برنامه مدون و عالی سفر به بروکسل تدارک دیده است که در قالب پی‌دی‌اف در انتهای این مطلب قرار داده شده است. برای اطمینان از سفری بی دردسر این فایل را دانلود کنید تا اطلاعاتی که لازم دارید همواره همراهتان باشد.

با کلیک بر روی تصویر زیر، راهنمای سفر به بروکسل را دریافت نمایید

راهنمای سفر به بروکسل