آژانس هواپیمایی کی سفر ، ارائه کننده بهترین خدمات سفر

آژانس هواپیمایی کی سفر ، ارائه کننده بهترین خدمات سفر

شاید این روزها به واسطۀ تبلیغات زیاد، نام آژانس مسافرتی و یا آژانس هواپیمایی را زیاد شنیده باشید. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که آژانس مسافرتی چه کاری انجام می‌دهد و چگونه کسب درآمد می‌کند؟

 

معرفی هلدینگ تک ستاره پاسداران، حامی وب سایت فروش آنلاین کی سفر

 

آژانس مسافرتی در حقیقت یک بنگاه تجاری خصوصی است که در صنعت گردشگری نقش واسطه را بازی می‌کند. آژانس های مسافرتی در حقیقت عامل واسطه‌ای هستند که از سوی مشتری و گردشگر، مقدمات سفر را با کمک ارائه‌کنندگان خدمات گردشگری، مانند هتل‌ها، خطوط هوایی و... فراهم می‌کنند و به خاطر این واسطه‌گری از مشتری حق‌الزحمه و از ارائه‌کننده، کمیسیون دریافت می‌کنند.

آژانس مسافرتی که با نام آژانس هواپیمایی هم شناخته می‌شود در حقیقت در امور مهمی در حوزۀ گردشگری چون امور اقامتی، امور ارزی، قوانین و مقررات هتل‌داری یا ایرلاین‌ها و در کل تمام اموری که می‌تواند در وقت و هزینۀ مشتری صرفه‌جویی کند، ورود می‌کند و به نوعی به مسافر مشاورۀ تخصصی برای داشتن سفری امن و آسوده می‌دهد.

 به دنبال آژانسی خوش نام برای سفر کردن هستید؟ keysafar را امتحان کنید.

تور داخلیتور خارجیبلیط هواپیما

 

آژانس های مسافرتی از کجا آمده‌اند؟

آژانس مسافرتی هم از آن چیزهاییست که هیچ تاریخ دقیقی برای تولدش نمی‌توان یافت؛ در حقیقت تاریخ آژانس مسافرتی با تاریخ سفر گره خورده. شاید نخستین ساربان‌هایی که در قبال هزینه‌ای امنیت مسافران را تأمین می‌کردند و کاروان‌های بزرگی را در دل بیابان‌‌ها به راه می‌انداخته‌اند، نخستین آژانس های مسافرتی تاریخ را رقم زده‌اند. اما عمر نخستین آژانس های مسافرتی ثبت شده در تاریخ، به قرون هفدهم و هجدهم میلادی بازمی‌گردد.

پس از رواج تحصیل در پاریس، فلورانس، رم و دیگر مراکز فرهنگی اروپا، ابتدا یک بنگاه اقتصادی با نام «گراند تور» با هدف آموزش و انتقال اندیشمندان و دانشجویان در میان مراکز فرهنگی کارش را آغاز کرد. پس از چندی گراند تور رویۀ کارش را تغییر داد و به دنبال برگزاری سفرهای تفریحی برآمد. این تغییر رویه انتقاداتی جدی هم در پی داشت، اما پس از چندی این رویه به‌عنوان یکی از مشاغل محبوب در سرتاسر دنیا ریشه دوانید. امروزه آژانس های مسافرتی را در هر شهر و کشوری می‌توان یافت و در حقیقت، رفته رفته این بنگاه‌های اقتصادی تبدیل به یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد هر جامعه‌ای شدند.

 keysafar.com ارائه بهترین خدمات سفر با رنج متنوع قیمتی. اگر به دنبال سفری اقتصادی هستید و یا می‎خواهید سفری لوکس با امکانات ویژه را تجربه کنید، به ما سر بزنید!

اهمیت آژانس های مسافرتی

امروزه آژانس هواپیمایی یکی از اصلی‌ترین بنگاه‌های اقتصادی هر جامعه‌ای به شمار می‌رود. رشد صنعت گردشگری و رقابت این صنعت با صنعت‌های پرسودی مانند صنایع نفتی و گازی در کشورهای جهان اول، روز به روز به اهمیت آژانس های مسافرتی افزوده است. علاوه بر سود بسیار زیادی که از طریق فعالیت این آژانس‌ها نصیب اقتصاد کشور می‌شود، آژانس های هواپیمایی مشکلات متعددی را از پیش پای مسافران برمی‌دارند و به رشد فروشِ ارائه‌کنندگانِ خدمات گردشگری کمک شایانی می‌کنند. آژانس های مسافرتی با به کارگیری کارشناسان ماهر حوزۀ گردشگری، زمان‌بندی سفر، برنامه‌ریزی دقیق برای سفرهای کوتاه مدت، مذاکره با برخی از ایرلاین‌ها یا هتل‌ها برای برگزار کردن سفری ارزان‌تر، آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری و رفع مشکلاتی که بر اساس شرایط خاص پیش می‌آید، کمک بزرگی به مسافران می‌کنند و در حقیقت علاوه بر فروش خدمات گردشگری، تجربه و مشاوره نیز در اختیار مسافران قرار می‌دهند. به همین خاطر آژانس های مسافرتی سهم بسیار زیادی در کیفیت سفر دارند و نمی‌توان نقش پررنگشان را در نظر نگرفت.

 

 آژانس هواپیمایی کی سفر

 

آژانس مسافرتی چه خدماتی ارائه می‌کند؟

پیش از این ذکر کردیم که آژانس های مسافرتی در حقیقت نقش واسطه را میان شرکت‌های ارائه کنندۀ خدمات گردشگری و مسافران بازی می‌کنند. یک آژانس مسافرتی در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارد، در اینجا به صورت اجمالی برخی از خدمات آژانس‌های مسافرتی را برمی‌شماریم.

 1. حمل و نقل: یکی از نخستین خدماتی که آژانس مسافرتی برعهده دارد، بحث حمل و نقل مسافران است. حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی با کشتی‌های کروز و تفریحی، حمل و نقل ریلی با کلاس‌های مختلف قطارهای داخلی و خارجی، حمل و نقل جاده‌ای با اتوبوس‌های معمولی و VIP و همینطور کرایۀ اتومبیل در داخل و خارج، از جمله خدماتی است که یک آژانس مسافرتی در زمینۀ حمل و نقل مسافران ارائه می‌دهد.
 2. اقامت: مذاکره، انتخاب و رزرو انواع هتل‌های 5 ستاره تا 1 ستاره، انواع سوئیت‌ها و اقامتگاه‌ها، رزرو انواع اقامتگاه‌های بومگردی و... و همینطور بحث رفت و آمد مسافر از فرودگاه یا ترمینال به هتل و بلعکس نیز از جملۀ خدماتی است که آژانس‌های مسافرتی ارائه می‌دهند.
 3. برنامه‌ریزی سفر: معمولاً در سفرهای چند روزه هیچ‌وقت فرصت نمی‌شود تا تمام دیدنی‌های یک مقصد گردشگری را دید و از سفر نهایت بهره را بُرد؛ آژانس‌های مسافرتی با به کارگیری متخصصان و کارشناسان گردشگری، برنامۀ سفرهای انفرادی، تورهای گردشگری گروهی و پکیج‌های سفر را آماده می‌کنند تا مسافر بدون دغدغه و با خریداری این پکیج‌ها در وقت و هزینه‌اش صرفه‌جویی کند و بهترین استفاده را از زمان خود در سفر ببرد.
 4. ارائۀ خدمات مسافرتی: معمولاً برای داشتن سفری باکیفیت و مطمئن خدماتی به صورت پیش فرض بر روی سفر اعمال می‌شود. ارائۀ بیمۀ مسافر و بیمۀ بار، صدور ویزا و گواهی سلامت، تبدیل ارزهای خارجی، ارائۀ چک‌های مسافرتی و... از جملۀ این خدمات هستند. آژانس های مسافرتی معتبر برای هر سفر، به درخواست مسافر، این خدمات را ارائه می‌کنند.
 5. مشاورۀ تخصصی: مشاورۀ دقیق به مسافر جزو وظایف هر آژانس هواپیمایی است. کارشناسان گردشگری آژانس های هواپیمایی دربارۀ مسائلی چون نرخ ایرلاین‌های مختلف در مسیرهای پروازی مختلف، کیفیت هر ایرلاین، کیفیت و نرخ هتل‌ها، قوانین مهم و کاربردی گردشگری برای سفرهای خارجی و... به مسافر مشاوره می‌دهند و بهترین گزینه‌های پیش روی مسافر را برای او تشریح می‌کنند.
 6. برگزاری تورهای خاص: برگزاری تورهایی نظیر تورهای تجاری و نمایشگاهی، تورهای زیارتی، تورهای ورزشی و ماجراجویانه و... از جمله وظایف هر آژانسی است که نسبت به رویدادهای خاص و یا فستیوال‌ها و شرایط جوی متفاوت برگزار می‌شوند.

 

چارت سازمانی آژانس های مسافرتی چگونه است؟

آژانس های مسافرتی هم مانند دیگر کسب و کارها، یک چارت سازمانی مشخص دارند. برای پیشرفت کار و موفقیت بیشتر، یک شرکت هم باید مانند یک سیستم منظم عمل کند. آژانس هواپیمایی به خاطر دقیق بودن و به روز بودنِ فعالیت‌هایش باید بسیار دقیق‌تر ومنظم‌تر عمل کند. در اینجا به اختصار، چارت سازمانی شرکت خدمات گردشگری را معرفی می‌کنیم. لازم به ذکر است که چارت سازمانی معرفی شده، چارت سازمانی معمولی و فراگیر آژانس های مسافرتی است و امکان دارد برخی از آژانس ها و شرکت های خدمات گردشگری چارتی جدای از چارت معرفی شده داشته باشند.

 1. اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل: اگر آژانس مسافرتی توسط هیئت مدیره اداره شود، هیئت مدیره یک فرد را به سمت مدیرعاملی برمی‌گزیند که این مدیرعامل واسطۀ میان هیئت مدیره با باقی بخش‌های سازمان است.
 2. مدیران اجرایی: مدیران اجرایی مانند بازوهای مدیرعامل عمل می‌کنند. به خاطر حجم وسیع کارها و خدماتی که در شرکت گردشگری وجود دارد، هر مدیر اجرایی یک شاخه از کار را زیرنظر می‌گیرد و به انجام می‌رساند.
 3. بخش فروش بلیط هواپیمای داخلی، خارجی و قطار: در بخش فروش آژانس مسافرتی، مدیر فنی مسئول بستن قرارداد با تمام ایرلاین‌های داخلی و خارجی است و هم‌زمان بازار گردشگری را زیر نظر دارد. تیم کانتر فروش هم تحت نظر مدیر فنی کار می‌کنند و تحت نظارت او اقدام به فروش بلیط تمامی ایرلاین‌ها، ارائۀ مشاوره برای انتخاب بهترین ایرلاین و بهترین نرخ بلیط پروازی و... می‌کنند. کانترهای فروش به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند و به مسافران خدمت رسانی می‌کنند.
 4. بخش فروش تورهای داخلی و خارجی: در این بخش کانترهای فروش به مسافر، اطلاعات لازم را می‌دهند و با مشاوره دادن به مسافر، او را در یافتن مقصدی مناسب با روحیات و شرایطش یاری می‌کنند. کانترهای فروش تور باید شرایط مسافر را در نظر بگیرند و در برنامه‌ریزی برای سفر او را یاری دهند. کانتر فروش موظف است برنامۀ سفر انتخابی مسافر را رزرو کند و او را در جریان تمام مراحل رزرو قرار دهد، همچنین اگر نیاز است مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را از مسافر دریافت کند.
 5. امور مالی و حسابداری: امور مالی و حسابداری به عنوان قلب آژانس شناخته می‌شود. آژانس های مسافرتی نیز مانند هر بنگاه اقتصادی دیگری از برخی امور مالی و اقتصادی نظیر امور مربوط به ادارات دارایی، بستن دفاتر مالیاتی، ضمانت‌نامه‌های مالی و... ناگزیراند. در این قسمت از آژانس نیروهای جوان و متخصص به کار گرفته می‌شوند و امور مالی آژانس را به پیش می‌برند.

 

 آژانس هواپیمایی کبی سفر

 

بلیط چارتر و بلیط سیستمی در آژانس های مسافرتی

قطعاً تا به حال زیاد با عبارت بلیط چارتری روبه‌رو شده‌اید! امروزه هر آژانسی در تبلیغات خود از بلیط چارتری نام می‌برد و خود را ارائه کنندۀ بلیط چارتری می‌نامد!

اما اصلاً بلیط چارتری چیست و چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟ پیش از آنکه دربارۀ نوع بلیط‌هایی که در آژانس های مسافرتی به فروش می‌رسند صحبت کنیم، باید بدانیم بلیط چارتر چیست! در ادبیات گردشگری، به هرچیزی که قابلیت فروش در تعداد بالا را داشته باشد (مانند بلیط هواپیما، هتل، بلیط اتوبوس و...) و شرکت ارائه کننده آن را به صورت یک‌جا اجاره دهد، (یعنی به صورت دربست در اختیار کسی بگذارد)، چارتر می‌گویند. گاهی برخی از آژانس‌ها و دفاتر مسافرتی تمام صندلی‌های یک پرواز را می‌خرند، یعنی هواپیما را در مسیری خاص و در مدت زمانی معین اجاره می‌کنند، سپس خودشان اقدام به فروش صندلی‌های هواپیما می‌کنند. به این کار چارتر کردن هواپیما می‌گویند. آژانس یا شرکتی که خریدار یک‌جای تمام صندلی‌های هواپیماست را چارترکننده و ایرلاین فروشنده را چارتردهنده می‌گویند.

طبیعی است که معمولاً آژانس‌ها، پروازهایی در مسیرهای پر رفت و آمد و پر از مسافر را چارتر می‌کنند تا متحمل ضرر نشوند. اگر پروازی که توسط یک آژانس مسافرتی چارتر شده باشد، در دقیقه‌های آخر خالی بماند و مسافر نداشته باشد، آژانس برای جلوگیری از ضرر صندلی‌ها را با قیمتی بسیار کمتر به فروش می‌رساند که این نوع از بلیط چارتری به بلیط لحظه آخری معروف شده است.

در کشور چند چارترکنندۀ اصلی در مسیرهای اصلی وجود دارند که باقی آژانس های مسافرتی بلیط‌های خود را از این آژانس‌های مادر تهیه می‌کنند. کی سفر با داشتن 40 مسیر چارتری یکی از بزرگترین چارترکننده‌های کشور است و در بیشتر مسیرهای پر رفت و آمد بلیط چارتری ارائه می‌کند. اگر به دنبال خرید بلیط چارتری هستید، به توضیحات ما توجه کنید و بهترین انتخاب را انجام دهید.

برای اینکه درک بهتری از بلیط چارتر داشته باشیم باید بلیط سیستمی و تفاوت بلیط چارتر با بلیط سیستمی را بدانیم. بلیط سیستمی بلیطی است که توسط ایرلاین ارائه می‌شود و بر اساس برنامۀ سالانۀ همان ایرلاین تنظیم شده است. در بلیط سیستمی همه چیز اعم از مبدأ و مقصد، زمان پروازی و قیمت بلیط توسط ایرلاین تعیین می‌شود. ایرلاین بر اساس برنامۀ سالانۀ از پیش تعیین شده‌ای در طول هفته و یا در طول ماه، پروازهایی با قیمت مشخص برگزار می‌کند که بلیط این پروازها با عنوان بلیط سیستمی به فروش می‌رسند.

 

بلیط سیستمی و بلیط چارتری چه تفاوت‌هایی دارند؟

شاید عمده‌ترین تفاوت بلیط سیستمی و چارتری قیمت این بلیط‌ها باشد! بلیط سیستمی در روزهای مختلف هفته یا ماه قیمت مشخصی دارد اما بلیط چارتری قیمت مشخصی ندارد و هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر ‌شود، بهای این بلیط نیز کاهش می‌یابد.

شرایط سنی نیز در بلیط‌های چارتری و سیستمی با هم متفاوت است. در بلیط‌های سیستمی نوزادان، کودکان و بزرگسالان از نظر قیمت با یکدیگر فرق می‌کنند ولی در بلیط‌های چارتری عمدتاً نوزادان زیر دو سال ارزان‌تر از بقیه هستند و حتی قیمت بلیط کودکان مانند بزرگسالان محاسبه می‌شود. البته سامانۀ فروش آنلاین کی سفر این قابلیت را برای بلیط‌های چارتری خود فعال کرده است که نوزادان، کودکان و بزرگسالان مانند بلیط‌های سیستمی از تفاوت قیمت برخوردار باشند.

اگر قصد خرید بلیط سیستمی را دارید، باید زود اقدام کنید! برای بلیط‌های سیستمی هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر شود، گران‌تر می‌شوند؛ یعنی هرچه زودتر بلیط سیستمی را بخرید، بلیط ارزان‌تر است. درست برعکس بلیط‌های چارتری که هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد، بلیط با بهای کمتری به فروش می‌رسد.

البته به این نکته هم توجه کنید که بلیط چارتری در زمان‌هایی که سفرهای زیادی انجام می‌شود، فرق چندانی با بلیط سیستمی ندارد. مراقب سوداگران بازار گردشگری باشید و هر بلیطی را به‌عنوان بلیط چارتری خریداری نکنید!

 

 آژانس هواپیمایی کبی سفر

 

پروازهای لوکاست چیست و چه مزیتی دارند؟

شاید تا به حال از قیمت بسیار زیاد بلیط‌های خارجی گله‌مند شده‌اید! اما اگر بیشتر بدانید، می‌توانید بهترین انتخاب‌ را داشته باشید. اگر قصد مسافرت خارجی دارید و می‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید، دنبال پرواز لوکاست باشید!

برخی از ایرلاین‌های خارجی مانند پگاسوس ایرلاین در ایران شعبه دارند و پروازهایی را از ایران انجام می‌دهند، گاهی این پروازها به اصطلاح لوکاست می‌شوند و قیمت کمتری نسبت به سایر پروازهای همان خط دارند. معمولاً پروازهای لوکاست پروازهایی هستند که یا در مسیر توقف دارند و یا به گونه‌ای هستند که به مسافر اجازۀ حمل بار نمی‌دهند.

برخی از آژانس‌های معتبر که با ایرلاین‌های خارجی همکاری دارند، پروازهای لوکاست را نیز عرضه می‌کنند.

کی سفر هم در میان پروازهای داخلی و خارجی‌اش، پروازهای لوکاست را پوشش می‌دهد، یعنی بلیط هواپیمای خارجی با قیمتی بسیار کمتر از نمونه‌های مشابه را ارائه می‌کند.

 

گارانتی هتل چیست و چرا آژانس های مسافرتی، هتل گارنتی می‌کنند؟

گارانتی هتل اصطلاحی است که گاهی هنگام رزرو اتاق هتلی از سوی رزرواسیون هتل می‌شنویم و عموماً با تغییر در قیمت و یا ظرفیت اتاق‌ها همراه است. اما اصلاً گارانتی هتل چیست و برای مسافر چه نفع و زیانی دارد؟ گارنتی هتل شباهت بسیار زیادی به بلیط چارتر دارد؛ کلاً در صنعت گردشگری هرچیزی که بتوان آن را به تعداد زیادی فروخت، قابلیت کرایه داده شدن دارد. گارانتی هتل هم نوعی کرایه دادن هتل است! برخی از افراد یا آژانس‌های مسافرتی، تعدادی از اتاق‌های یک هتل را در زمانی مشخص کرایه می‌کنند. یعنی هزینۀ اقامت در تعدادی از اتاق‌های هتل را زودتر از موعد (مثلاً 1 ماه زودتر) می‌پردازند و اتاق‌ها را از هتل می‌خرند. در آن تاریخ خاص، مسئولیت این اتاق‌ها با آژانس یا شخص کرایه کننده یا به اصطلاح گارانتی کننده است. آن شخص می‌تواند در ایام شلوغی، اتاق‌های گارانتی شده را با مبلغی بیشتر از مبلغی که خود کرایه کرده به مسافران بفروشد و گاه در ایامی که مسافر بسیار کم است، برای به حداقل رساندن ضرر و زیان خود، اتاق‌ها را با قیمتی بسیار کمتر بفروشد تا ضررش جبران شود. در هر حال هیچ مسئولیتی متوجه هتل نیست و تماماً برعهدۀ شخص گارانتی کننده است.

برخی از آژانس‌ها نیز برای تشکیل تورهای خود، هم پروازهایی را چارتر می‌کنند و هم هتل‌هایی را گارنتی می‌کنند تا خود به فروش برسانند. توجه  داشته باشید که  در ایام شلوغی، قیمت هتل‌های گارنتی شده بسیار بیشتر از حالت عادی می‌شود. معمولاً آژانس‌ های هواپیمایی و شرکت های خدمات مسافرتی معتبر اقدام به گارنتی هتل می‌کنند.

در کل ارتباطات یک آژانس مسافرتی بسیار اهمیت دارد. یک آژانس معتبر و موفق باید با ایرلاین‌های معتبر و طراز اول کشور، ایرلاین‌های معتبر جهانی، هتل‌های داخلی و خارجی و... ارتباط داشته باشد و این ارتباطات را بر اساس اعتبار و صلاحیت خود گسترش دهد و بهبود ببخشد.

 

ما در کی‌ سفر می‎توانیم؛

 •   با حذف واسطه‌ها شما را مستقیماً به تأمین‌کنندگان بلیط، هتل و تور متصل کنیم.
 •   با حذف کمیسیون رایج در وب‌سایت‌های خرید آنلاین، بهترین قیمت بلیط و تور را عرضه کنیم.
 •   100 درصد بلیط‌های چارتر تمام ایرلاین‌ها را در اختیار شما قرار دهیم.
 •   بلیط چارتر را مانند بلیط سیستمی، برای انواع گروه‌های سنی با قیمت‌های متفاوت عرضه کنیم.
 •   با قابلیت استرداد بلیط چارتر، این بلیط را مانند بلیط سیستمی عرضه کنیم.