خرید بلیط لحظه آخری هواپیما ، بلیط لحظه آخری چارتر و ارزان

خرید بلیط لحظه آخری هواپیما ، بلیط لحظه آخری چارتر و ارزان

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران مشهدبلیط هواپیما لحظه آخری تهران مشهد

 

بلیط هواپیما لحظه آخری مشهد کیشبلیط هواپیما لحظه آخری مشهد کیش

 

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران استانبولبلیط هواپیما لحظه آخری تهران استانبول
بلیط هواپیما لحظه آخری تهران کیشبلیط هواپیما لحظه آخری تهران کیش

 

بلیط هواپیما لحظه آخری اهواز مشهدبلیط هواپیما لحظه آخری اهواز مشهد

 

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران نجفبلیط هواپیما لحظه آخری تهران نجف
بلیط هواپیما لحظه آخری تهران قشمبلیط هواپیما لحظه آخری تهران قشم

 

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران اهوازبلیط هواپیما لحظه آخری تهران اهواز

 

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران تفلیسبلیط هواپیما لحظه آخری تهران تفلیس

 

بلیط هواپیما لحظه آخری

طبیعی است که هر انسانی دوست دارد که در سفر خود با هزینه‎ی کمتر چیزهای بیش‌تری به دست بیاورد. هر موقعیتی که این امکان را به شما بدهد که هزینه‌ی کمتری بپردازید یک فرصت قلمداد می‌شود. یکی از این فرصت‌ها بلیط هواپیما لحظه آخری است. بلیط لحظه‌ی آخری به طور کلی بلیط‌هایی است که با افزایش عرضه مواجه شده و به فروش نرسیده  و لذا برای جذب مشتری با قیمتی کمتر در  ساعات نزدیک به پرواز به فروش می‌رسد.

قبل از ورود به بحث اصلی لازم است نکته‌ای ظریف را خدمت شما خوانندگان گرامی عرض کنیم. بلیط لحظه‌ آخری بر دو نوع است؛ بلیط لحظه آخری معمولی و بلیط لحظه آخری چارتر. اغلب بلیط‌های لحظه‌ی آخری چارتر هستند. شاید برخی خوانندگان با چارتر آشنا نباشند لذا بر خود لازم می‌دانیم تا برای اطلاع تمامی همراهان و سروران عزیز، مقداری راجع به این موضوع صحبت کنیم.

بلیط سیستمی بلیط هایی می‌باشند که چه آنها را از آژانس های گردشگری خریداری کنید و چه مستقیما از خود هواپیماهایی، فرقی ندارد و قیمت آن‌ها یکی است.  قیمت بلیت‌های سیستمی بر اساس مصوب خود شرکت هوایی است. اما در مورد بلیط‌های چارتر موضوع فرق دارد. بعضی از آژانس‌های مسافرتی تمام  صندلی‌های یک هواپیما یا بخشی از آن را برای مدت معلومی پیش خرید می کنند و به این ترتیب، خودشان بلط‌ها را قیمت‌گذاری می‌کنند. یعنی در این مورد شما با شرکت هواپیمایی طرف نیستید بلکه آژانس هواپیمایی واسط و مالک بلیط‌ها می‌شود. مهم‌ترین تفاوت بلیط‌های چارتر با سیستمی تغییر مداوم در قیمت آن‌ها است. یعنی قیمت بلیط چارتر با شرایط مختلف و تغییر تقاضا مدام بالا و پایین می‌شود.

اما گاهی زمان سفر فرا رسیده و آژانس مسافرتی که میزان متعارفی بلیط را از شرکتهای هواپیمایی خریداری کرده، موفق به فروش صندلی های خود نمی‌شود. تحت این شرایط اگر پرواز چارتر خالی بماند، چارتر کننده متحمل هزینه های سنگین خواهد شد. از این رو بلیط لحظه آخری هواپیما  بهترین راه حل موجود است.  این اقدام معامله ای دو سر برد یا به اصطلاح علمی بازی مجموع مثبت محسوب می‌شود و در آن هم فروشنده و هم خریدار سود می‌کند. بدین ترتیب که چارتر کننده، برای به حداقل رساندن ضرر خود، بلیط های باقیمانده را بسته به نوع پرواز (داخلی یا خارجی)، با تخفیف ارائه می‌دهد. و مسافر نیز بلیط هواپیمای مقرون به صرفه ای را خریداری می نماید. بلیط لحظه آخری تفاوتی از نظر ماهیت با سایر بلیط‌ها ندارد. فقط یک اصل در اقتصاد وجود دارد مبنی بر اینکه با افزایش عرضه و کاهش تقاضا، قیمت کم می‌شود. در این مورد همین اتفاق روی می‌دهد و معمولا بلیط‌ های لحظه آخری با کاهش قیمی حدود 10 الی 50 درصدی به دست مسافران می‌رسد.

پرواز لحظه آخری بیشتر مناسب کسانی می‌باشد که برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود ندارند. چون زمان فروش بلیط لحظه آخری به زمان پرواز بسیار نزدیک است، هر لحظه باید آماده سفر باشید. کسانی که برای سفر خود از قبل برنامه‌ریزی دقیقی کرده‌اند معمولا نمی‌توانند از پروازهای لحظه آخری استفاده کنند. همچنین کسانی که همواره در سفر هستند مثل برخی از کمپانی‌ها که افراد آن‌ها ناگزیر به سفر متعدد  است این نوع بلیط گزینه‌ی مناسب و مقرون به صرفه‌ای می‌باشد.

 معمولا ارزان‌ترین بلیط لحظه آخری در زمان‌های کم‌سفر و خلوت یافت می‌شوند. چون در زمان‌های پر سفر سال و تعطیلات ممکن است قیمت خرید بلیط لحظه آخری از نرخ بلیط سیستمی هم بیش‌تر شود!  از همین رو برای خریدن بلیط ارزان لحظه آخری باید در زمان‌های خلوت و کم‌تردد اقدام کرد. نکته‌ی دیگر در مورد بلیط های لحظه آخری این است که معمولا مناسب برای سفرهای گروهی نیستند، چرا که اکثر صندلی بلیط‌ها در کنار هم قرار ندارند. این قضیه خوشایند بسیاری نیست و ممکن است در این شرایط راضی به خریدن بلیط‌ها نشوند.

به خاطر داشته باشید که آخرین مهلت برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری در پروازهای داخلی، یک و نیم ساعت پیش از پرواز و برای سفرهای خارجی سه ساعت قبل از پرواز است. مقاصدی چون کیش، قشم و استانبول  دارای بیش‌‌ترین میزان  بلیط های لحظه آخری هستند. چرا که این شهرها مقاصدی تفریحی به شمار می‌روند و اکثر سفرها به آن‌ها غیر ضروری است. لذا تعداد پروازهایی که توسط مسافران کنسل می‌شود و یا ناگهانی خرید می‌شود زیادتر است.

 

بلیط لحظه آخری چارتر

بلیط چارتر لحظه آخری یکی از پر طرفدارترین انواع بلیط‌های هواپیما است که در این بخش قصد داریم شما عزیزان را با آن بیش‌تر آشنا کنیم. آژانس‌های مسافرتی در زمان‌های مشخصی از سال، اقدام به چارتر کردن صندلی های یک پرواز، برای مقصدی خاص می کنند.یعنی  آژانس‌ها دست به عمل پیش خرید یا اجاره صندلی‌های هواپیما از ایرلاین‌ها می‌کنند. بعد از این اقدام  چارتر کننده مجاز به تعیین قیمت بلیط هواپیما در پرواز چارتر مورد نظر می‌شود. مشهد یکی از مقاصدی است که دارای بیش‌ترین بلیط لحظه آخری چارتر است. به دلیل اینکه اکثر بلیط‌های مشهد به صورت چارتر ارائه می‌شود، مشهد در بلیط‌های چارتر لحظه‌ آخری  دستی بر آتش دارد.

در این بخش سعی ما بر این است که چندین مورد مهم از قوانین مربوطه را خدمت شما عزیزان برسانیم.
مورد اول درباره‌ی نحوه‌ی استرداد و پس دادن بلیط‌های لحظه آخری است. استرداد این نوع بلیط‌ها غیرممکن است. این مورد کاملا منطقی نیز به نظر می‌رسد چرا که خب زمان زیادی برای جبران جای خالی وجود ندارد.
مورد دوم هم به جابه‌جایی و تغییر نام بلیط هواپیما مربوط می‌شود. در این موارد نیز تقبل تمام هزینه‌ی خسارات و مسئولیت‌ها بر عهده‌ی مسافر است و آژانس هیچ گونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.
مورد سوم این است که در بلیط های هواپیما لحظه آخری، آژانس هواپیمایی چارترکننده در ازای خرید بلیط، خدمات خاصی به مسافر ارائه نمی‌کند . از این رو اگر به هر دلیلی برای مسافر مشکلی رخ دهد مسافر باید مشکل خود را از طریق شرکت‌های هواپیمایی پیگیری کند و چارترکننده، در این خصوص پاسخگو نیست.

 

خرید بلیط لحظه آخری

برای خرید بلیط لحظه آخری هواپیما با توجه به زمان کوتاه مانده به پرواز، شما باید مقصد موردنظر خود را به سرعت جستجو کنید. سایت‌های مختلفی مثل علی بابا، قاصدک، فلایتیو و... وجود دارند که امکان دیدن پروازهای لحظه آخری در آن‌ها وجود دارد. اگر برای اولین بار اقدام به خرید بلیط هواپیما لحظه آخری می‌کنید مشورت کنید و بی‌گدار به آب نزنید.

پس‌ازاینکه وب‌سایت و آژانس گردشگری مدنظر خود را مشخص کردید، حتماً مبلغ بلیط را به‌حساب آژانس هواپیمایی واریز کنید. در این‌گونه پروازها واسطه‌گر وجود ندارد و توصیه‌ی اکید ما به شما دوستان عزیز این است که مراقب افراد سودجو باشید.