لطفا صبر کنید...

خیابان مرجانیشویلی تفلیس ؛ یکی از معروفترین خیابان های گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/25

مرجانیشویلی یا مرجان ایشویلی (Marjanishvili) به مانند خیابان پکینی یکی تفلیس از خیابان های معروف شهر تفلیس و کشور گرجستان است که با ساختمان‌های زیبا، فروشگاه ها و رستوران ها و کافه های مختلف، جای خوبی‌ست برای این‌که ساعاتی را به قدم زدن، عکاسی، خرید و چشیدن طعم غذاهای مختلف بگذرانید. این خیابان از جاذبه های گردشگری تفلیس مجسوب می شود. در اینجا می‎توانید جاذبه های گردشگری تفلیس را بشناسید .

راهنمای سفر به تفلیس

دو طرف خیابان پوشیده است از ردیف ساختمان‌های تاریخی که در طول روز جلوه‌ی زیبایی دارند و در شب با روشن شدن چراغ‌ها، زیبایی آن‌ها دوچندان می‌شود. بناهای این خیابان به سبک معماری کلاسیک قرن هجدهم و نوزدهم میلادی ساخته ‌شده‌اند.

خیابان مرجانیشویلی تفلیس

ساختمان تئاتر مرجانیشویلی در این خیابان، از قدیمی‌ترین سالن‌های تئاتر گرجستان است و بعد از تئاتر ملی روستاولی، مهم‌ترین سالن نمایش گرجستان محسوب می‌شود.

خیابان مرجانیشویلی تفلیس

در قسمت‌هایی از خیابان مرجانیشویلی آبخوری‌های کلاسیک منطبق با معماری این خیابان ساخته شده‌اند که دیدنشان خالی از لطف نیست. تقریباً در وسط خیابان نیز یک پارک سرسبز وجود دارد که با فواره‌ها و مجسمه‌های رقص سنتی گرجی، فضای خوبی برای سیاحت، تماشا و عکس گرفتن دارد. این پارک به یک پارک بزرگ دیگر به نام Roses Park متصل است. با مطالعه جاذبه های تفریحی تفلیس می‎توانید با دیگر پارک های تفلیس مانند پارک واکه و یا پارک ریکه آشنا شوید.

خیابان مرجانیشویلی تفلیس

همچنین می‎توانید در کی سفر تور ارزان تفلیس و یا تور گرجستان ارزان پیدا کنید تا از این خیابان دیدن کنید.

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

دسته ها:
}