لطفا صبر کنید...

دره ستارگان قشم ؛ آدرس ، تصاویر و هرآنجه که قبل از رفتن باید بدانید !
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/02/25

دره ستارگان قشم حدود دو میلیون سال پیش، براثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه، با کمک باد و باران به وجود آمده است. دره ستاره ها در قشم به‎عنوان شاهکار کم‌نظیر طبیعت، در سازمان یونسکو به ثبت رسیده و نظیر این اشکال زمین‌شناسی را فقط می‌توان در کشور آمریکا یافت. به اعتقاد گذشتگان و بومیان این جزیره، این دره با افتادن یک ستاره از آسمان به این شکل ایجاد شده است و بر اساس همین باور بود که این اثر طبیعی به دره ستارگان معروف شد.

راهنمای سفر به قشم

دره ستارگان قشم

اگر از طریق جاده اصلی به سمت دره‌ ستارگان حرکت کنید، ابتدا به روستای «برکه خلف» خواهید رسید. عده‌ای از مردم‌ دوست دارند با لباس‌های محلی از این شاهکار طبیعی بازدید کنند، بنابراین اگر شما هم جزو همین افراد هستید، می‌توانید از محله‌های این روستا لباس‌های محلی موردعلاقه‌ی خود را تهیه کنید و پس از رسیدن به دره‌ ستارگان و خرید بلیط، ماشین خود را در محوطه‌ی دره پارک کرده و پیاده به گشت‌وگذار بپردازید. خوشبختانه در مسیر روستا و دره یک اقامتگاه بومگردی در قشم هم وجود دارد که در صورت تمایل و خستگی ناشی از سفر، می‌توانید شب را در آنجا بگذرانید.

 دره ستارگان قشم

مسیر بازدید از دره با سنگ‌چین مشخص‌شده و در ورودی دو صخره‌ی بزرگ به‌عنوان دروازه قرار داده شده است. درون دره ستون‌هایی را مشاهده می‌کنید که ارتفاع زیادی دارند و شکل عجیب صخره‌ها بدون شک شما را شگفت‌زده خواهد کرد! برای رفتن به بالای صخره‌ها و تماشای دره از نمای بالا باید پس از دنبال کردن مسیر سنگ‌چین و رسیدن به یک دوراهی، از مسیر مستقیم عبور کرده و از طریق پلکان موجود، بر فراز صخره‌ها بروید و علاوه بر لذت بردن از این صحنه، به‌صورت حرفه‌ای عکاسی کنید.

دره ستارگان قشم

شب‌های این دره بسیار ترسناک است! به‌طوری‌که عده‌ای می‌گویند شب‌ها اشباح و جن‌ها به این محل می‌آیند! به همین دلیل ساعات بازدید برای این دره را از ساعت 8 صبح تا غروب آفتاب در نظر گرفته‌اند. لازم به ذکر است ازآنجایی‌که این دره حاصل زحمات میلیون ساله‌ی طبیعت است، بنابراین باید به‌خوبی از این محل مراقبت کنیم تا این اثر طبیعی بی‌نظیر را از دست ندهیم!

دره ستارگان قشم

در کی سفر می‎توانید تور لحظه آخری قشم را پیدا کنید. همچنین اگر به این جزیره سفر کردید، جزایر ناز قشم ، تنگه چاهکوه و آثار تاریخی این جزیره را فراموش نکنید.

راهنمای سفر به قشم

دسته ها:
}