لطفا صبر کنید...

پارک های آبی مشهد
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/03/15

در این نوشته به معرفی پارک های آبی مشهد پراخته می‎شود. با کی سفر همراه باشید تا با بهترین پارک های آبی مشهد از جمله سرزمین موج های خروشان و پارک ساحلی آفتاب آشنا شوید.

راهنمای سفر به مشهد

1. سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیده در ایران و خاورمیانه است. این پارک آبی پیشرفته حدود 8460 مترمربع مساحت دارد. تمامی وسایل تفریحی‌ای که در این پارک قرار داده شده‌اند دارای استانداردهای جهانی هستند، پس می‌توان با خیال راحت لذت هیجان را تجربه کرد! تنوع وسایل بازی در این سرزمین آبی بسیار زیاد است. سرسره‌های آهسته، سرسره‌های سرعتی، سرسرۀ سقوط آزاد، سرسرۀ سوپر لوپ، سرسرۀ تورنادو، سرسرۀ پیچشی به طول ۲۵ متر، سرسرۀ جت موج، سرسرۀ تاپسی توروی، سرسرۀ تویستر، چالۀ فضایی، استخر موج، رودخانۀ آرام، رودخانۀ خروشان، منطقۀ بازی کودکان، استخر برکه، سونای خشک و بخار، جکوزی، حوضچۀ آب سرد، حمام ترکی و... بخش کوچکی از این امکانات تفریحی هستند.

سرزمین موج های آبی

سرسره تاپسی توروی این مجموعه در سال 2010 عنوان بهترین سرسرۀ آبی جهان را به خود اختصاص داد. در این مجموعه علاوه بر وسایل بازی آبی، امکانات دیگری از جمله: رستوران، کافی‌شاپ، سینمای پنج بُعدی، فروشگاه لوازم ورزشی و... برای آسایش بیشتر افراد وجود دارد. ساعت کاری این مجموعه از 9 تا 21 است. در فصل تابستان به دلیل استقبال بیشتر گردشگران و مردم بومی شهر مشهد این ساعت کاری تا 24 افزایش می‌یابد. برای ورود به این مجموعۀ آبی نیاز به تهیۀ بلیت هست. سرزمین موج های آبی در بزرگراه آسیایی، قاسم آباد (شهرک غرب)، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳ قرار دارد.

سرزمین موج های آبی

2. پارک ساحلی آفتاب

پارک ساحلی آفتاب با 4000 مترمربع مساحت، بزرگ‌ترین پارک آبی طبقاتی جهان است که در هفت طبقه ساخته شده. پارک ساحلی آفتاب دو بخش مجزا برای بانوان و آقایان دارد؛ به همین دلیل برخلاف بسیاری از پارک‌های آبی، امکان استفادۀ هم‌زمان از این محل برای بانوان و آقایان وجود دارد. یکی از امکانات موجود در این پارک که در سایر سرزمین‌های آبی وجود ندارد، امکان حمام آفتاب برای بانوان بر پشت بام این مجموعه است. وجود استخر نمک اسپونا با خواص درمانی و لایه‌برداری از پوست، وجود سونای ماسه با خواص درمان دردهای عضلانی نیز از دیگر امکانات ویژۀ این محل است که هر دو برای اولین‌بار در خاورمیانه، در پارک ساحلی آفتاب ساخته شده‌اند. از امکانات موجود در این پارک آبی می‌توان به سرسرۀ دوقلو، چالۀ فضایی، استخر موج،  سرسرۀ آهسته، رودخانه‌ای دور مجموعه، سرسرۀ پیچ، چشمۀ جوشان آب، سرسرۀ سرعت، آبشار خروشان و... اشاره کرد.

پارک ساحلی آفتاب

این مجموعه نیز امکانات دیگری از جمله ماساژ، سالن یوگا، سالن ایروبیک، سالن بدنسازی و... را در دل خود جای داده است. ساعت کاری این مجموعه برای بانوان از 10 تا 23 و برای آقایان از 8 تا 23 است. این مجموعه در انتهای بلوار خیام شمالی، میدان بهارستان، جنب مجتمع تجاری الماس شرق قرار دارد.

پارک ساحلی آفتاب

3. پارک آبی ایرانیان

پارک آبی ایرانیان یکی از استانداردترین، بزرگ‌ترین و بهترین پارک‌های آبی سرپوشیده در دنیاست. امکانات تفریحی بسیاری از جمله: استخر آبی روباز برای آقایان، رودخانۀ خروشان، رودخانۀ آرام، سرسره‌های مختلف آهسته و سرعتی، سرسرۀ رنگین‌کمان، سرسرۀ پیچشی، سرسرۀ موجی، سرسرۀ چالۀ فضایی، سونا، جکوزی و... در این مکان تفریحی وجود دارد؛ اما آنچه این پارک آبی را از سایر پارک‌های آبی شهر مشهد متمایز می‌کند، امکان تجربه کردن هیجان موج‌سواری با تخته است! این بخش از پارک آبی ایرانیان به اندازۀ یک زمین فوتبال مساحت دارد و موج هایی با ارتفاع 3/5 متر به سوی افراد سرازیر می‌شوند.

پارک آبی ایرانیان

مانند هر پارک آبی دیگری در این مجموعه نیز رستوران، کافی‌شاپ و... برای رفاه بیشتر افراد فراهم شده است. ساعت کاری این پارک آبی برای بانوان از 9 تا 22 و برای آقایان از 9:30 تا 22:30 است. پارک آبی ایرانیان در بزرگراه آسیایی، قاسم آباد (شهرک غرب)، بلوار حجاب، نبش حجاب ۸ قرار دارد.

پارک آبی ایرانیان

4. سرزمین موج های خروشان

سرزمین موج های خروشان بزرگ‌ترین پارک آبی سرپوشیدۀ جهان است که 60000 مترمربع مساحت دارد! این پارک نیز مانند پارک ساحلی آفتاب با دو بخش مجزا، امکان استفاده هم‌زمان از پارک را برای آقایان و بانوان فراهم کرده است. از جمله وسایل بازی آبی مهیج این مجموعه، می‌توان به این موارد اشاره کرد: 4سرسرۀ سقوط آزاد که هرکدام 24 متر ارتفاع دارند، ۶۳ سرسرۀ سرعتی، طولانی‌ترین رودخانۀ موج در ایران، بزرگ‌ترین دریاچۀ متلاطم در خاورمیانه، غار نمک پیشرفته، پارک مخصوص کودکان، بزرگ‌ترین سونای خشک و بخار جهان، جکوزی، حمام ترکی و... .

سرزمین موج های خروشان

این مجموعه در کنار تفریحات آبی نام برده، بازی‌های مهیج دیگری را نیز برای افراد تدارک دیده است. بازی‌هایی مانند: زیپ لاین بر فراز وسایل تفریحی آبی،  لیزرتگ و... .

سرزمین موج های خروشان نیز مانند هر پارک آبی دیگری امکاناتی مانند رستوران، کافی‌شاپ، فروشگاه و... دارد.

سرزمین موج های خروشان

ساعت کاری این مجموعه از 9:30 تا 23 شب و در ابتدای جادۀ شاندیز قرار دارد.

اگر قصد سفر به مشهد و استفاده از پارک های آبی مشهد را دارید می‎توانید تور مشهد هوایی را در کی سفر بیابید. همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در حین سفر خود به مشهد، از خانه های تاریخی مشهد ، بارگاه امام رضا (ع) و شهر شاندیز دیدن نمایید. اگر هم قصد خرید دارید، می‎توانید از مراکز خرید معروف مشهد خرید خود را انجام دهید.

دانلود برنامه سفر به مشهد

راهنمای سفر به مشهدراهنمای سفر به مشهد

دسته ها:
}