لطفا صبر کنید...

بهترین رستوران های گرجستان ؛ معرفی 11 رستوران معروف در کشور گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/04/09

اگر با خواندن مشخصات غذاهای گرجستانی و دیدن عکس­‌هایشان در مقالۀ در گرجستان چه غذایی بخوریم کنجکاو شده‌اید که آن‌ها را امتحان کنید، در این مطلب 11 رستوران معروف در کشور گرجستان که از بهترین رستوران های گرجستان هستند ، به شما معرفی می‌کنیم؛ رستوران هایی که این غذاها و پیش‌غذاها را به بترین شکل برای شما سرو می‌کنند.

نکته مهمی که هنگام سفارش غذا در رستوران های گرجستان باید به آن دقت کنید این است که خیلی از غذاها بعد از سفارش شما طبخشان آغاز می‌شود! و فاصلۀ بین سفارش تا سرو غذا، زمانی به نسبت طولانی‌ست! خودِ مردمِ گرجستان هم از این زمان برای گفت‌وگو و معاشرت با همراهان و خانواده استفاده می‌کنند. رستوران ها هم سعی می‌کنند با تدارکِ برنامه‌هایی جانبی‌ مثل اجرای موسیقی زنده این زمان را برای مشتری مفرح‌تر کنند.

راهنمای سفر به تفلیس

رستوران های گرجستان را بهتر بشناسیم

1. رستوران لاگونا

اولین پیشنهاد در شهر باتومی رستوران لاگونا است؛ در واقع لاگونا فقط یک غذای اصلی دارد آن هم خاچاپوری‌ست. این رستوران معتقد است یک تخصص دارد که آن را به بهترین شکل عرضه می‌کند.

رستوران لاگونا

راهنمای سفر به باتومی

اگر قصد سفر به باتومی را دارید، می‎توانید تور باتومی گرجستان را در کی سفر بیابید.

2. رستوران راچا

راچا (racha) یکی از غذاخوری‌های سنتی و قدیمی تفلیس است که در زبان محلی به آن‌ها «دکانی» می‌گویند. غذاها و پیش‌غذاهایی که شرحشان را در خوشمزه‌ترین غذا‌‌های گرجستان خواندید، تخصص آشپزان راچا هستند.

رستوران راچا

3. رستوران شاکمن

مهمترین ویژگی رستوران شاکمن (Schuchmann) در تفلیس این است که آشپزهای آن غذا را در حضور شما پخته و سرو می‌کنند و شما می‌توانید علاوه بر غذاهای گرجی سبک آشپزی گرجی را هم از نزدیک مشاهده کنید.

رستوران شاکمن

اگر قصد سفر به تفلیس را دارید، می‎توانید تور تفلیس گرجستان را در کی سفر بیابید.

4. رستوران ارگانیک جاسپر بار

مهم‌ترین نکته در مورد جاسپر بار (Organique Josper Bar) این است که غذاهایی که در این رستوران سرو می‌شوند، همگی از مواد اولیه ارگانیک تهیه می‌شوند و سرآشپزان آن ادعا می‌کنند که دستور پخت مخصوص خود را دارند و طعم غذایشان متفاوت با باقی رستوران هاست. این رستوران در تفلیس، خیابان شاردنی چهارم، ریجی بامبیس ۱۲، شهر قدیمی قرار دارد.

رستوران ارگانیک جاسپر بار

5. رستوران فیمس

رستوران فیمس (FAMOUS) علاوه بر عرضۀ غذاهای لذیذ گرجستانی و اروپایی برای محیط دل‌نشین و موسیقی زنده‌ای که در آن اجرا می‌شود هم معروف است. همچنین ساختمان قرن نوزدهمی این رستوران خود نیز از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس به‌حساب می‌آید. این رستوران در میدان آزادی تفلیس قرار دارد و مطمئن باشید از غذا خوردن در این رستوران نهایت لذت را خواهید بُرد.

ستوران فیمس

6. رستوران هیل­تاپ

هیل­تاپ (hilltop) جدا از خوراک و نوشیدنی لذیذی که عرضه می‌کند به دلیل موقعیت جغرافیایی‌ای که دارد یک رستوران معروف و محبوب در تفلیس است. این رستوران بنایی تاریخی دارد و بر فراز یک تپه ساخته شده است، همین موضوع باعث شده که نشستن در بالکن آن و تماشای منظره شهر برای بسیاری از مشتریان یک تجربه جذاب به نظر برسد. همچنین افرادی که رژیم غذایی آن‌ها گیاه‌خواری است، می‌توانند با خیال راحت به هیل­تاپ بروند و انواع و اقسام غذاهای گیاهی آن را امتحان کنند.

ستوران فیمس

راهنمای سفر به تفلیس

7. رستوران آزارپشا

این رستوران در تفلیس می‌تواند مکان موردعلاقه افرادی باشد که کنجکاو هستند علاوه بر گرجستان با فرهنگ غذایی کشورهای دیگر به‌خصوص با نوشیدنی‌های آن‌ها آشنا بشوند؛ در منوی آزارپشا (azarphesha) بیش از چند صد نوع نوشیدنی از کشورهای مختلف جهان وجود دارد که می‌تواند برای هر سلیقه‌ای پیشنهادی داشته باشد.

رستوران آزارپشا

8. رستوران ازو

رستوران ازو برای تهیه مواد اولیه خود برای طبخ غذا مستقیماً با کشاورزان روستایی در ارتباط است و هدفش تهیۀ غذای سالم و ارگانیک است. ازو (EZO) در زبان محلی به معنی حیاط است و نام رستوران با ساختمان آن کاملاً هم‌خوانی دارد چون ازو در حیاط یک خانه مسکونی در تفلیس راه‌اندازی شده است.

رستوران آزارپشا

9. رستوران ماچاخلا

ماچاخلا (Machakhela) یک رستوران زنجیره‌­ای در شهر تفلیس است که شهرت آن به خاطر کیفیت غذاهای گرجستانی است؛ به همین دلیل بین مردم تفلیس و گرجستان محبوبیت زیادی دارد. دو شعبه اصلی رستوران ماچاخلا در میدان های آزادی و شاردنی در تفلیس قرار دارند.

رستوران ماچاخلا

10. رستوران خانه خینگلی

همان­طور که اشاره شد خینگلی یا خینکالی در نظر بسیاری از افراد خوشمزه‌ترین غذای گرجستان است. پس به شما توصیه می‌کنیم این غذا را در یکی از بهترین رستوران هایی که آن را عرضه می‌کنند امتحان کنید. خانه خینگلی (khinkali house) یا خینکالی در انتهای خیابان روستاولی تفلیس بهترین جایی است که می‌شود در آن خینگلی را تست کرد. در ضمن اجراهای موسیقی زنده این رستوران هم معروف هستند.

رستوران خانه خینگلی

11.  رستوران فیونیکولار

این رستوران در منطقه‌ای به همین نام در بام تفلیس قرار گرفته است. کیفیت غذا و منظره عالی از بام شهر تفلیس باعث محبوبیت آن در بین مردم شده است در ضمن مواد غذایی تازه و سالمی که در این رستوران استفاده می‌شود نیز یکی دیگر از دلایل علاقه مردم به آن فیونیکولار (Funicular) است.

رستوران فیونیکولار

اگر قصد سفر به گرجستان و خوردن غذاهای خوشمزه گرجی را داری می‎توانید تور گرجستان ارزان را در کی سفر بیابید.

راهنمای سفر به باتومی

راهنمای سفر به تفلیس

دسته ها:
}