لطفا صبر کنید...

در کوش آداسی چی بخوریم
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/04/10

غذاهای سنتی کشور ترکیه، با فرهنگ غذایی ما سازگارند، غذاهای کوش آداسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. فرهنگ غذایی ترک‌ها ترکیبی از فرهنگ غذایی خاورمیانه، مدیترانه و اروپایی است. امپراطوری عثمانی به دلیل گستردگی محدوده‌ی فرمان‌روایی و همچنین حضور آشپزهای ماهر در آشپزخانه‌ی دربار، تأثیر زیادی بر تنوع غذایی ترکیه گذاشته است. پس هنگام سفر به ترکیه نه‌تنها در غذا خوردن مشکلی نخواهید داشت، بلکه فرصت بسیار خوبی برای لذت بردن از غذا و شکم‌گردی فراهم است.

روزتان را با یک صبحانه مفصل ترکی آغاز کنید. ترک‌ها برای وعده‌ی صبحانه ارزش زیادی قائل‌اند و این صبحانه از پنیر سفید، پنیر کهنه (kaşar peyniri)، زیتون سیاه و سبز، کره، مربا و عسل، تخم‌مرغ آب‌پز یا املت تخم‌مرغ، گوجه‌فرنگی و خیار تشکیل می‌شود و چای دم کرده و صد البته قهوه ترک تکمیل کننده‌ی این رنگین‌کمان خوشمزه است. بعضی صبحانه های مفصل‌تر شامل انواع مختلف پنیر، بورک پنیر، بورک اسفناج و سوسیس یا سوسیس و تخم‌مرغ نیز می‌شوند.

در کوش آداسی چی بخوریم

کوش آداسی یک شهر توریستی است و رستوران‌ها و کافه‌ها در هر ساعتی به مهمانان خود سرویس می‌دهند. تمام غذاهای معروف ترکیه مانند لاهماجون، پیده، انواع بورک، انواع کباب و کوفته و خوراک‌های ترکیه در این رستوران‌ها سرو می‌شوند. همچنین با توجه به این‌که کوش آداسی یک شهر ساحلی است، از ماهی و انواع آبزیانِ دریاییِ تازه غنی است. بنابراین برای لذت بردن از غذاهای دریایی نیز گزینه‌های زیادی روی میز است!

در کوش آداسی چی بخوریم

علاوه بر این‌ها، کوش آداسی که در استان آیدین ترکیه واقع شده، غذاهای محلی مخصوص خود را دارد. اگر اهل گردشگری غذا و چشیدنِ غذاهای محلی باشید، سفره‌ی رنگارنگی در انتظارتان است .غذاهای کوش آداسی را می‌شود در سه دسته‌ی غذاهای معروف ترکی، غذاهای دریایی و غذاهای محلی کوش آداسی جا داد:

غذاهای معروف ترکی

پیدا کردن غذاهای معروف ترکیه در کوش آداسی کار سختی نیست. به هر رستورانی که بروید، می‌توانید از این غذاها لذت ببرید. علاوه بر رستوران‌های معمولی که انواع غذا و نوشیدنی را سرو می‌کنند، رستوران‌هایی به نام لوکانتا (Lokanta) غذاهای متنوعی را به سبک آشپزی خانگی با قیمت مناسب عرضه می‌کنند.

در کوش آداسی چی بخوریم

این رستوران‌ها تنوع نوشیدنی زیادی ندارند اما غذاهای خانگی گوناگونی سرو می‌کنند. شما می‌توانید از داخل ویترین انواع غذا، سالاد و دسر را ببینید و سفارش دهید. اما در دیگر رستوران‌ها نیز این غذاها را پیدا می‌کنید:

کباب ها

در منوی رستوران‌ها کباب را به صورت Kebab یا Kebap می‌بینید. کباب‌ها یا با منقل و گریل تهیه می‌شوند مانند دونرکباب، اسکندر کباب و شیش‌کباب، یا داخل فر تهیه می‌شوند. دونر کباب ارزان‌ترین کبابی‌ست که در تمام مناطق ترکیه و کوش آداسی به راحتی در دسترس است.

در کوش آداسی چی بخوریم

اسکندرکباب نیز نوعی از دونر است که تکه‌های گوشت کبابی را همراه سسی که از گوجه‌فرنگی تهیه شده، روی نان تکه ‌شده ریخته و روی آن کره‌ی ذوب ‌شده می‎‌ریزند و همراه ماست سرو می‌شود.

در کوش آداسی چی بخوریم

ترک‌ها یک‌جور کباب شبیه کباب کوبیده ما دارند که به آن آدانا کباب (Adana Kebab)  می‌گویند و تقریباً در تمام رستوران‌ها پیدا می‌شود.

در کوش آداسی چی بخوریم

نوعی از کباب نیز کوفته (Köfte)  نام دارد که تقریباً شبیه کباب تابه‌ای است و با ترکیب گوشت چرخ‌کرده و پیاز و خمیر نان تهیه می‌شود. کوفته را بسته به این‌که متعلق به کدام منطقه باشد، گریل می‌کنند، در فر می‌پزند یا سرخ می‌کنند. معروف‌ترین کوفته ، ایزگارا کوفته است که در منوی بسیاری از رستوران‌ها وجود دارد.

در کوش آداسی چی بخوریم

ترک‌ها به مرغ تاووک (Tavuk) می‌گویند و تمام کباب هایی که در نامشان از تاووک استفاده شده به نوعی شبیه جوجه کباب هستند که با مواد متفاوتی مزه‌دار شده‌اند و دورچینشان ممکن است متفاوت باشد؛ به غیر از کباب، غذاهای دیگری نیز در سراسر ترکیه و کوش آداسی سرو می‌شوند که خاطره‌ی طعم دلپذیرشان تا مدت‌ها در ذهن هر گردشگری می‌مانند. در ادامه بعضی از این غذاها را باهم خواهیم دید:

لاماهجون

لاماهجون به لحاظ ظاهری شبیه پیتزاست و خمیر گرد و نازکی‌ست که روی آن را گوشت چرخ‌کرده، پیاز و سبزیجات می‌ریزند و داخل فر می‌پزند. سپس روی آن لیموی تازه می‌چکانند و لوله کرده و می‌خورند.

در کوش آداسی چی بخوریم

پیده

پیده نیز طعمی نزدیک به پیتزا دارد. یک خمیر به شکل لوزی است که داخل آن را با مواد مختلف و پنیر پُر می‌کنند و داخل فر می‌پزند. پیده انواع مختلفی دارد و گوناگونی آن بستگی به این دارد که داخل این قایق خوشمزه را با چه موادی پر کنند.

در کوش آداسی چی بخوریم

بورک

بورک با خمیر نازکی تهیه می‌شود که آن را با پنیر، یا پنیر به همراه سبزیجات یا گوشت چرخ‌کرده پر می‌کنند و در فر می‌پزند. بورک پنیر رایج‌ترین بورک ترکی است که در میز صبحانه‌ی ترکی نیز نقش مهمی دارد.

در کوش آداسی چی بخوریم

سارما

سارما دلمه‌ی برگ مو است که در ترکیه با اندکی تفاوت طبخ می‌شود. برنج یا بلغور گندم را همراه با سبزیجات یا گوشت تفت می‌دهند و داخل برگ مو قرار می‌دهند و به اندازه‌ی یک انگشت می‌پیچند. دلمه‌ی مخصوص کوش آداسی یاپراک سارما نام دارد.

در کوش آداسی چی بخوریم

غذاهای دریایی کوش آداسی

بیشتر رستوران های دریایی کوش آداسی در خط ساحلی و در نزدیکی اسکله‌ قرار دارند. در این رستوران ها انواع غذاهای دریایی با روش مدیترانه‌ای و یونانی طبخ می‌شوند. 

یکی از معروف‌ترین غذاهای دریایی ترکیه ، ساندویچ ماهی کبابی است که آن را با نام بالیک اِکمِک (Balik Ekmek) می‌شناسند؛ ماهی کباب‌ شده، همراه با پیاز و سبزیجات داخل نانی محلی هر گردشگری را شیفته‌ی خود می‌کند. در بیشتر رستوران‌های ساحلی کوش آداسی، می‌توانید بالیک اکمک پیدا کنید، اما این سه رستوران از معروف‌ترین رستوران‌های این شهر هستند. در این رستوران‌ها، علاوه بر بر ساندویچ ماهی، انواع غذاهای دریایی مثل میگو، لابستر، کالاماری و... نیز پیدا می‌شود.

در کوش آداسی چی بخوریم

غذاهای محلی کوش آداسی

کوش آداسی غذاهای محلی بسیار خوشمزه‌ای دارد که فقط در این نقطه از ترکیه یافت می‌شوند. بیشتر این غذاها، غذاهایی خانگی هستند و فقط در خانه‌های کوش آداسی طبخ می‌شوند؛ اما بعضی از آن‌ها مانند گوزلمه را در غرفه‌های غذای خیابانی یا رستوران‌های سطح شهر هم می‌توانید پیدا کنید؛ بیایید با چند غذای محلی معروف کوش آداسی آشنا شویم:

گوزلمه اسفناج

اگردر کشورمان، طرز تهیه‌ی نان ساج را  دیده باشید، طرز پخت گوزلمه برایتان عجیب نخواهد بود. ساج، نوعی ظرف بزرگ و گرد است که روی آتش قرار می‌گیرد و برای پخت نان از آن استفاده می‌شود. برای پخت گوزلمه خمیر نازکی  پهن می‌کنند، یک لایه‌ی نازک از مواد مختلف روی آن ریخته، خمیر را تا کرده و روی ساج می‌پزند. در سراسر ترکیه طرز تهیه‌ی گوزلمه‌ و مواد آن متفاوت است. در کوش آداسی این نان را با اسفناج، پیازداغ و گاهی با پنیر می‌پزند.

در کوش آداسی چی بخوریم

بولاما یا لوک لوک پیلاو

یکی از پلوهای خوشمزه‌ محلی کوش آداسی بولاماست که به آن لوک لوک پیلاوی هم می‌گویند. پلوی این غذا از ترکیب برنج و نخود درست می‌شود. گوشت یا مرغ را هم به همراه پیاز و ادویه تفت می‌دهند و در وسط قابلمه‌ای که برنج در آن می‌پزد، ریخته می‌شود تا با برنج دم بکشد.

اینجیر اویوتماسی

انجیر اویوتماسی، یکی از دسرهای محلی کوش آداسی است. نام این دسر در زبان فارسی انجیر خوابیده در شیر معنا می‌دهد و همان‌طور که از اسمش پیداست از انجیر و شیر تهیه می‌شود. برای تهیه‌ی این دسر خوشمزه انجیر خشک را با آب‌جوش می‌خیسانند و خرد می‌کنند و به آن شیرِ داغ اضافه می‌کنند. ترکیب حاصل را با مخلوط‌کن ترکیب می‌کنند و برای ساعاتی می‌گذارند خنک شود و خودش را بگیرد. این دسر را با تکه‌های انجیر خشک و خشکباری چون گردو یا بادام خرد شده تزئین و سرو می‌کنند.

در کوش آداسی چی بخوریم

اگر قصد سفر به کوش آداسی را دارید می‎توانید تور ارزان کوش آداسی و تور ترکیه ارزان را در کی سفر بیابید.

دسته ها:
}