لطفا صبر کنید...

چلو کباب ، لذیذترین غذای ایرانی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/03/04

غذاهای ایرانی با تنوع بسیار زیاد خود میزبان هر سلیقه و ذائقه‌ای از هر کجای جهان هستند. تنوع غذاهای نام آشنای ایرانی تا اندازه‌ای زیاد است که گاه حتی خود ما ایرانیان نیز نام تمام آن‌ها را در یاد نداریم. حال تصور کنید که غذاهای محلی مربوط به شهرها و روستاهای مختلف را نیز به فهرست این نام‌ها اضافه کنیم در این صورت شاید به یاد سپردن نام تمام این غذاها از حافظه و حوصله ما خارج باشد. با وجود این تنوع گسترده، غذاهای نام آشناتری وجود دارند که برای هر گردشگری چشیدن طعم آن‌ها در طی سفر به ایران از دستاوردهای شگفت انگیز است. کباب یکی از این غذاهاست. غذایی که بو و نام خوش آن گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند.

چلو کباب

چلوکباب، غذایی کامل و تشکیل شده از برنج آب کشی شده و دم کشیده و پخته ایرانی، هر نوع از کباب، گوجه فرنگی کباب شده و کره است. گاه در میل کردن نوع اصیل‌تر و سنتی‌تر از این غذا زرده تخم مرغ خام نیز بر روی برنج قرار داده می‌شود و همراه کباب میل می‌شود. چلو همان برنج ساده‌ای است که همراه با هر ماده غذایی دیگری خورده می‌شود. چلو مرغ، چلو گوشت، چلو کباب، چلو خورش و... از انواع چلو است. در فرهنگ و آداب غذایی ایرانیان سال‌های زیادی طول کشیده است تا کباب به شکل مرسوم امروزی خود همراه با چلو و گوجه و کره خورده شود.

چلو کباب

کباب در اصل به معنای گوشت خرد شده و بریده شده و پخته شده در آتش است. همین تعریف ساده نشان می‌دهد که از روزهای نخستین تمدن بشر هم زمان با دوره‌ای که انسان‌ها برای حفظ بقای خود دست به شکار و تامین غذا از گوشت شکار می‌زدند کباب وجود داشته است. امروزه انواع بسیار زیادی از این غذای لذیذ در کشورهای مختلف منطقه خاورمیانه از جمله منطقه قفقاز و کشور ترکیه و کشورهای عربی طبخ می‌شود. در ایران نیز، تنوع این غذا بسیار زیاد است. کباب کوبیده، جوجه کباب، کباب برگ، کباب بناب، شیشلیک، دنده کباب، چنجه، سلطانی و... تن‌ها، تعدادی از این کباب‌های ایرانی است. آنچه در میان تمام این کباب‌ها از شهرت بیشتری برخوردار است و بی شک از اولین انتخاب‌های گردشگران خارجی برای چشیدن طعم اصیل غذای ایرانی است، کباب کوبیده که ماده اصلی آن گوشت قرمز چرخ شده است، نام دارد.

چلو کباب

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، هر کجا که تصویر و نقش و نگاری از روزگاران باستان باقی مانده است که مهمانی‌های آن روزگاران را نشان می‌دهد، نقش شکار و بریان کردن گوشت شکار که شاید مترادف با همان کباب امروزی است نیز دیده می‌شود. هنگامی که به تحقیق درباره فرهنگ غذایی ایران از روزگاران گذشته تا حال نیز می‌پردازیم در اشعار شاعران کهن مانند فردوسی، فرخی، مسعود سعد، سعدی، حافظ، بیدل، صائب و... وصف کباب و بریان شدن گوشت تعدادی از حیوانات دیده می‌شود. تمام آنچه از روزگاران کهن در دست است نشان از قدمت دیرینه بریان کردن انواع گوشت بر روی آتش دارد. با وجود تمام آنچه درباره قدمت تاریخی کباب گفته شد؛ اما تاریخچه کباب به معنای امروزی آن به زمان ناصرالدین شاه باز می‌گردد.

چلو کباب

بر اساس روایتی که میان افواه می‌چرخد ناصرالدین شاه در روزگار ولیعهدی و پیش از به سلطنت رسیدن در تبریز ( راهنمای سفر به تبریز ) زندگی می‌کرد. در آن روزگاران دوست و همراهی به نام حاج علی الله برای ناصرالدین شاه گوشت شکار بر روی آتش بریان می‌کرد و درست کردن و میل کردن کباب از تفریحات این شاهزاده قاجاری شده بود. پس از آنکه وی به سلطنت رسید همچنان به عیش و نوش خود ادامه می‌داد تا آنکه امیرکبیر تعدادی از دوستان و اطرافیان شاه را برای کاهش این عیش و نوش‌های همیشگی و جلب توجه بیشتر شاه به آمور کشوری و اداره مملکت از دربار بیرون راند. حاج علی الله یکی از این رانده شده‌ها بود. او پس از خروج از دربار سلطنتی به بازار تهران رفت و در آنجا کبابیی تاسیس کرد. پسر او که راه پدر را ادامه داد حاج غلام حسین نام داشت که بعدها نایب نامیده شد. رستوران نایب مشهور که امروزه نیز به دلیل کباب‌های بی نظیرش شهرت خاصی دارد به دست همین پسر حاج علی الله تاسیس شد. از آن زمان بود که حاج غلام حسین خان نایب چلوکباب را به شکل امروزی آن یعنی همراه با گوجه فرنگی کباب شده و کره تهیه و در اختیار مشتری‌های خود می‌گذاشت. این رستوران با قدرت سابق خود همچنان پابرجا است.

چلو کباب

همزمان با پا گرفتن چلوکبابی نایب در آن روزگار، افراد دیگری نیز این شیوه از طبخ کباب را الگوبرداری کردند و در جای جای تهران به شهرت نسبتاً خوبی رسیدند. شرافت و مردمداری این افراد مهم‌ترین لازمه در کارشان بود که مشتریان زیادی را به سوی خود می‌کشاند.

چلوکبابی علی اکبر خان رفتاری که در سال 1290 در میدان شاپور که امروزه وحدت اسلامی نامیده می‌شود یکی از این کبابی‌های مشهور روزگار خود بود. صداقت در عمل بزرگ‌ترین هدیه علی اکبر خان به مشتری‌های خود بوده است. او به اندازه‌ای عرف مشتری مداری را رعایت می‌کرد که حتی در آشپزخانه‌اش به روی مشتری‌ها باز بود تا بر روند تهیه و طبخ و رعایت بهداشت نظارت داشته باشند.

رستوران محمد حسن شمشیری به نام چلوکبابی شمشیری واقع در سبزه میدان نیز یکی دیگر از رستوران‌های معروف در زمان گذشته در تهرانراهنمای سفر به تهران ) است. اجداد محمد حسن شمشیری در شهر اصفهان شمشیرساز بودند. اجداد او پس از مهاجرت به تهران به شغل قهوه خانه داری روی آوردند و خود محمد حسن شمشیری نیز ابتدا به شغل قهوه خانه داری روی آورد اما بعدها رستوران معروف خود را تاسیس کرد. بر خلاف رستوران نایب، رستوران شمشیری توسط بازماندگان خانواده شمشیری اداره نمی‌شود؛ اما مالکان کنونی رستوران به دلیل احترام زیادی که برای محمد حسن خان قائل بوده اند نام این شخص را بر روی رستوران حفظ کرده اند.

چلو کباب

رستوران حاج میرزا احمد عابدینی نهاوندی معروف به حاج مرشد چلویی، در شرق مسجد جامع بازار بزرگ تهران قرار داشته است. حاج مرشد چلویی که طبع شاعری نیز داشت کلام و اخلاقش سرشار از لطافتی بود که خود، مشریان بسیاری را به سوی خود جلب می‌کرد. حاج مرشد چلویی به تهی دستان کمک می‌کرد و به فقرا کباب تازه رایگان می‌داد. او آنقدر انسان دست به خیری بود که حتی بر سر در دکانش نیز نوشته بود: نسیه و وجه دستی به قدر توان داده می‌شود.

چلوکباب ایرانی با تمام فراز و فرودهایی که در طول شکل گیری خود از سر گذرانده است و تمام گره‌هایی که با فرهنگ غنی ایرانی خورده است از غذاهای معروف و مورد علاقه همگان در ایران است. در تمام شهرهای ایران، بی شک تعداد زیادی رستوران پیدا می‌شود که کباب‌های باکیفیت و خوش طعمی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. تهران به عنوان پایتخت کشور همواره بهترین کباب‌های ایران را در اختیار گردشگران قرار داده است. علاوه بر تمام آن چیزهایی که تا الان گفته شد در بسیاری از شهرهای ایران چلوکباب‌هایی طبخ می‌شود که مختص همان شهر است. ششلیک‌های مشهد، کباب ترش‌های گیلان، کباب‌های مخصوص شهر بناب، دنده کباب‌های کرمانشاه و... گوشه‌ای از این کباب‌های محلی خوش مزه است.

دسته ها:
}