لطفا صبر کنید...

جاذبه های طبیعی مسقط ؛ 5 جاذبه ای که در سفر مسقط نباید از دست داد
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/03/23

شهر مسقط در نظر مردم شاید کوچک و بدون جاذبه های گردشگری به نظر برسد، درحالی‌که طبیعت منحصربه‌فرد مسقط بسیار زیبا و غیرقایل توصیف است! اگر شهر مقسط را به‌عنوان مقصد خود برای سفر انتخاب کنید با دیدن کوهستان‌ها، دره‌ها و فضاهای سبز شگفت‌زده خواهید شد! پس با ما همراه باشید تا در ادامه بخشی از  زیبایی‌های این منطقه را بشناسیم:

راهنمای سفر به مسقط

1- کوه اخضر

این کوه مرتفع‌ترین بخش رشته‌کوه ها جر و یکی از مشهورترین کوه‌های عمان است. کوه نوردی نیز از محبوب‎ترین تفریحات مسقط به شمار می‎رود. به دلیل فضای زیبا و پوشش گیاهی مناسب به نام کوه اخضر (سبز) شهرت یافته است. در قسمت بالای آن آبشارها و چشمه‌های گوناگونی پدید آمده و حاشیه‌ی این کوه برای کشاورزی بسیار مناسب است، به همین دلیل باغ‌های مرکبات و نخل بسیاری وجود دارد. جالب است بدانید کوه اخضر درختان انار و بوته‌های گل رز فراوانی دارد و انارهای این کوهستان به بهترین انارهای جهان معروف هستند و به کشورهای مختلف صادر می‌شوند. ازگل‌های این منطقه نیز عطرهای خوشبویی تهیه و صادر می‌شود. لازم به ذکر است علاوه بر طبیعت منحصربه‌فرد این کوه حضور ساکنین بومی و صمیمی این منطقه نیز در جذب گردشگران مؤثر بوده است.

جاذبه های طبیعی مسقط

2- وادی شاب

وادی شاب مسیر نسبتاً سختی دارد، بنابراین باید توان جسمانی خود را برای بازدید از این محل در نظر بگیرید؛ اما دره‌ها و صخره‌های این منطقه آن‌قدر زیبا هستند که تحمل سختی‌های مسیر را برایتان آسان می‌کند! جالب است بدانید برای رسیدن به آخرین بخش این منطقه ابتدا باید قسمتی از مسیر را کوه‌پیمایی و ادامه‌ی مسیر را در داخل آب‌های کم‌عمق استخرها شنا کنید و همین تنوع مسیرها باعث شده است که اکثر بازدیدکنندگان این تجربه‌ی مهیج را حتماً در برنامه‌ی بازدید خود قرار دهند. استخری که در وادی شاب وجود دارد، چون با اصابت شهاب‌سنگ به وجود آمده است یک پدیده زمین‌شناسی به شمار می‌رود درواقع با رفتن به وادی شاب می‌توانید از چندین جاذبه هم‌زمان دیدن کنید.

جاذبه های طبیعی مسقط

3- قلعه نخل 

قدمت این دژ به 1000 سال قبل مربوط می‌شود و در منطقه‌ی باطنه واقع ‌شده است. هدف از ساخت این دژ حفاظت از شهر مسقط به دلیل جنگ‌های بی‌شمار در طول حیات خویش بوده است، اما اکنون به‌خوبی بازسازی‌ شده و به مکانی تبدیل‌شده که در دل خود خاطرات تاریخی بسیاری را جای‌داده. وقتی بر فراز برج‌های مراقبت بروید با طبیعت زیبای اطراف دژ و نخلستان‌ها روبه‌رو خواهید شد. جالب است بدانید به دلیل احاطه شدن این منطقه با نخلستان‌ها این نام را برای دژ انتخاب کردند.

جاذبه های طبیعی مسقط

جاذبه های تاریخی مسقط را در اینجا ببینید.

4- آبگرم های نخل

با کمی فاصله از دژ نخل، چشمه های آبگرمی وجود دارند که به‌صورت آبشار به داخل یک استخر می‌ریزند و شما این امکان را دارید که در صورت تمایل در این استخر آب‌تنی کنید و از خواص بسیار بالای آبگرم ها بهره‌مند شوید.

جاذبه های طبیعی مسقط

5- کویر وحیبا

اگر جزو افراد علاقه‌مند به کویر و مسیرهای شنی هستید به‌هیچ‌وجه این کویر زیبای مسقط را از دست ندهید. کویر وحیبا یک محوطه‌ی شنی بزرگ با آسمان پرستاره است که توجه همه را به خود جلب می‌کند. رنگ شن‌های این کویر بسته به میزان نور دائماً در حال تغییر هستند و همین ویژگی بر زیبایی بصری کویر می‌افزاید. بازی با ریگ‌های روان، شترسواری، دراز کشیدن زیر سقف ستاره‌ها و بر روی شن‌های نرم خاطراتی را برایتان رقم خواهد زد که در کم‌تر جایی می‌توانید تجربه کنید.

جاذبه های طبیعی مسقط

اگر قصد سفر به عمان را دارید می توانید تور مسافرتی مسقط را در کی سفر بیابید.

راهنمای سفر به مسقط

دسته ها:
}