لطفا صبر کنید...

معرفی 13 بازار و مرکز خرید در مشهد مقدس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1398/03/11

در این نوشته با 13 بازار و مرکز خرید در مشهد مقدس آشنا شوید. اگر قصد خرید از این شهر را دارید. با کی سفر همراه شوید و مطالب این بخش را بخوانید تا بدانید از کجای شهر مشهد خرید کنید.

راهنمای سفر به مشهد

1. بازار رضا

یکی از قدیمی‌ترین مراکز تجاری شهر مشهد بازار رضا نام دارد. این بازار قدیمی در دو طبقه ساخته شده است. طول این بازار نزدیک به یک کیلومتر است. شاید بازار رضا را بتوان بهترین محل برای خرید سوغاتی دانست. زعفران، زرشک، نبات، انواع ادویه، جانماز، سجاده، عطر، مُهر، تسبیح و انواع انگشترهای فیروزه از سوغات رایج در مشهد است که در این بازار یافت می‌شود. این بازار در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) در ضلع جنوب شرقی میدان بیت المقدس (فلکه آب) واقع شده است. این بازار هر روزه از ساعت 9 صبح تا 24 شب میزبان گردشگران است.

بازار رضا

2. مجتمع تجاری الماس شرق

این مجتمع یکی از معروف‌ترین مراکز خرید شهر مشهد است. البته  نباید انتظار قیمت‌های ارزان در این مجتمع داشت! در کنار سوغات معروف مشهد در این مجتمع انواع کیف، کفش، پوشاک، لوازم خانگی، لوازم آرایشی، بهداشتی و... نیز وجود دارد. مجتمع تجاری الماس شرق در انتهای بلوار خیام، بلوار بهارستان واقع شده است. این مجتمع همه روزه از ساعت 10 تا 23 پذیرای خریداران است.

مجتمع تجاری الماس شرق

3. مجتمع تجاری وصال مشهد

مجتمع تجاری وصال از مجتمع‌های جدید مشهد است. در این مجتمع تجاری نیز انواع پوشاک، کفش، کیف، عطر، زعفران، لوازم آرایشی، بهداشتی و... دیده می‌شود. ویژگی این مرکز خرید وجود فروشگاه‌های برند در آن است. این مجتمع در بلوار خیام، بلوار بهارستان، درست در کنار مجتمع تجاری الماس شرق واقع شده است و از ساعت 10 تا 23 پذیرای خریداران است.

مجتمع تجاری وصال مشهد

4. مجتمع تجاری پروما مشهد

مجتمع تجاری پروما مجموعه‌ای از فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ست که در نقاط مختلف کشور شعبه دارد، یکی از این شعبه‌ها در شهر مشهد است. در این مجتمع علاوه بر تمام کالاهای موجود در سایر مراکز تجاری، انواع مواد خوراکی و میوه نیز یافت می‌شود. پرومای مشهد در ضلع شمال شرقی میدان جانباز قرار دارد. این مرکز تجاری از ساعت 9 تا 24 میزبان خریداران است.

مجتمع تجاری پروما مشهد

5. مجتمع تجاری آلتون

مجتمع تجاری آلتون یکی از لوکس‌ترین بناهای شهر مشهد است. آن چیزی که وجه تمایز این مرکز خرید با دیگر مراکز است، وجود فروشگاه‌های تلفن همراه و لوازم دیجیتال در کنار فروشگاه‌های پوشاک، لوازم آرایشی و... است. مجتمع آلتون در بلوار دانشگاه قرار دارد. ساعت کاری این مجموعه 9:30 تا 22 است.

مجتمع تجاری آلتون

6. مجتمع تجاری زیست خاور

مجتم تجاری زیست خاور یکی از قدیمی‌ترین مراکز تجاری شهر مشهد است. البته این مجتمع 15 طبقه دارد که فقط 4 طبقۀ آن تجاری‌ست. این مجتمع در ضلع جنوب غربی میدان شریعتی قرار دارد. زیست خاور از ساعت 9:30 تا 23 منتظر خریداران است.

مجتمع تجاری زیست خاور

7. مجتمع تجاری آسمان مشهد

مجتمع تجاری آسمان نیز مانند تمامی مراکز خرید انواع پوشاک، لوازم آرایشی، عطر و سوغات مشهد را در بر گرفته است. ویژگی متمایز کنندۀ این مرکز خرید، پارکینگ 18 طبقه‌ای آن است. این مجتمع در میدان 17 شهریور واقع شده. ساعت کاری مجتمع آسمان 8 تا 23 است.

مجتمع تجاری آسمان مشهددانلود برنامه سفر به مشهد

>

8. مرکز خرید بانی بن

مرکز خرید بانی بن یکی از جدیدترین مراکز تجاری ساخته شده در مشهد است. این مجتمع تجاری سه طبقه دارد. بانی بن در جاده شاندیز ( راهنمای سفر به شاندیز ) قرار دارد.

9. مجتمع تجاری کیان سنتر

مجتمع تجاری کیان سنتر دو مجتمع بسیار بزرگ است. کیان سنتر1 در بلوار جانباز واقع شده و کیان سنتر2 درست در مقابل آن قرار دارد. ساعت کاری این دو مجتمع 8 تا 23 است.

مجتمع تجاری کیان سنتر

10. مجتمع تجاری ویلاژ توریست

مجتمع تجاری ویلاژ توریست فروشگاه‌های گوناگون از برندهای مختلف را در خود جای داده است. در کنار این فروشگاه‌ها، یک شهربازی بزرگ به وسعت 5000 متر مربع نیز قرار دارد. ویلاژ توریست در ابتدای جادۀ طرقبه، از 10 تا 23 پذیرای مسافران است.

مجتمع تجاری ویلاژ توریست

11. مجتمع تجاری نیکا

اگر خریداری دنبال پوشاکی از برندهای معروف می‌گردد، بهتر است به مجتمع نیکا سری بزند! نیکا هر روزه از ساعت 9 تا 23 از خریداران استقبال می‌کند. این مرکز تجاری در ضلع شمال شرقی میدان جانباز قرار دارد.

مجتمع تجاری نیکا

12. مجتمع تجاری کاسپین مد

مجتمع تجاری کاسپین مد با ظاهر بسیار لوکس خود فروشگاه‌هایی از برندهای معتبر و معروف را در برگرفته است. این مجتمع در بلوار سجاد قرار دارد و از ساعت 8 تا 23 منتظر خریداران است.

مجتمع تجاری کاسپین مد

13. بازار بعثت

بازار بعثت در یک فضای باز و بزرگ و سرسبز در طرقبه ساخته شده است. ساعت کار فروشگاه‌های موجود در این بازار 9 تا 22 است.

بازار بعثت

دیگر مراکز خرید شهر مشهد ویژگی متمایزکننده‌ای ندارند. و در تمام آن‌ها انواع کالاها و سوغات شهر مشهد را می‌توان یافت.

این مراکز خرید عبارت‌اند از: مجتمع تجاری مروارید شرق در انتهای بلوار خیام شمالی ، مجتمع تجاری و اداری آبشار در 14 طبقه واقع در بلوار معلم ، بازار فردوسی یا همان بازار زیتون در انتهای بلوار مفتح ، مجتمع تجاری آرمیتاژ در بلوار هفت تیر ، مجتمع توس ونک واقع در خیابان شیرازی ، بازار سنتی سعادت در خیابان نواب صفوی ، بازار سنتی امین در نزدیکی حرم ، مجتمع تجاری ابریشم در شهرک غرب ، مرکز خرید خورشید در بلوار احمدآباد ، مجتمع نصر در اطراف میدان توحید ، پاساژ قسطنطنیه در احمدآباد ، مجتمع ویژه کامپیوتر تابان در بلوار شهید صادقی ، مرکز تجاری اکسین شهرک غرب ، مجتمع مجد در بلوار قرنی در فاصلۀ 3 کیلومتری حرم امام رضا (ع) ، مجتمع تجاری زمرد و یاقوت ، هر دو در میدان اول بلوار صیاد شیرازی و... .

اگر قصد سفر به مشهد و خرید از این شهر را دارید و می‎خواهید از قیمت تورهای مشهد مطلع شوید می‎توانید قیمت تور مشهد را در سایت کی سفر مشاهده نمایید. همچنین برای اطلاع از رستوران‎های خوب مشهد می‎توانید به مقاله‎ی معرفی 20 تا از بهترین رستوران ها و کافه های مشهد سر بزنید.

دانلود برنامه سفر به مشهد

راهنمای سفر به مشهدراهنمای سفر به مشهد

دسته ها:
}