تور کوش آداسی

تور کوش آداسی

شــهر مبـدا

مـدت اقـامـت

ایـرلایـن ها
درجـه هتـل

کاربر گرامی! جستجوی شما نتیجه ای دربر نداشت. لطفا دوباره تلاش نمایید . . .

 

 

تور کوش آداسی

 

کوش آداسی

 کوش آداسی به معنی جزیره قوش (نوعی پرنده) است. این شهر در نوار ساحلی دریای آژه و در مرکز شهرهای گردشگری قرار گرفته و سالیانه شاهد حضور صدهاهزار گردشگر از نواحی مختلف دنیاست. هنگامی که افسوس به دست ایونی‌ها بنا شد، کوش آداسی نامی دیگر داشت و روستایی کوچک بود. این شهر سپس به دست ایرانی‌ها افتاد تا اینکه سالها بعد این روستا پس از یک زلزله مهیب که باعث تغییر مسیر رود شد به سمت افسوس و ویرانی آن شد، اهمیت تازه و نام تازه‌ای یافت: اسکالا نوآ. این شهر بندری توسط سلطان محمد فاتح گسترش پیدا کرد و در اوایل قرن 20 مورد تاخت و تاز یونانیان قرار گرفت. پس از روی کار آمدن آتاتورک، وی نام کوش آداسی را برای این شهر بندری زیبا برگزید. این شهر زیبا مانند سایر شهرهای این کشور با طبیعتی دلنشین، بناهای تاریخی، یادگارهای رنگارنگ و غذاهای خوش‌طعم آمیخته است. بهتر است ابتدا کمی درمورد سوغات کوش آداسی و غذاهایش صحبت کنیم.

سوغات در تور کوش آداسی

 سوغاتی‌هایی که می‌توانید از کوش آداسی تهیه کنید، تقریباً شبیه سوغات دیگر شهرهای این کشور هستند. مهره چشم زخم که با طیف رنگ‌های آبی، سیا و سفید و در شکل‌های مختلف ساخته می‌شوند، یک یادگاری خوب است که می‌توانید برای اقوام و دوستانتان به همراه بیاورید. از دیگر سوغات کوش آداسی می‌توان از محصولات چرمی نام برد. کیف، کمربند، دست‌بند و ... که از چرم مرغوب ساخته می‌شوند یک یادگار خوب از این سفر هستند. فرش و گلیم ترکی نیز یک مورد دیگر است. اگرچه بزرگ و گران است، اما زیباست و می‌تواند زینت‌گر خانه شما باشد. همچنین خورجین‌هایی از جنس گلیم می‌تواند برای قرار دادن وسائل مختلفی مانن مجله و ... در تزئینات خانه مورد استفاده قرار گیرد. اشیا و ظروف سرامیکی و سفالی خوش نقش و نگار و لعاب‌دار نیز یک یادگار و هدیه جذاب هستند. با تنوع گسترده‌ای که دارند، قطعاً از خریدنشان پشیمان نمی‌شوید. دیگر سوغات کوش آداسی خوردنی‌ها هستند. ادویه‌های مختلفی که هوش از سرتان می‌برد در تمام مراکز خرید کوش آداسی و بازارهای محلی‌اش یافت می‌شود. همچنین انواع شیرینی مانند حلوا و باقلوای ترکی که قدمتی دیرینه دارند، کامتان را شیرین خواهند کرد. البته نباید قهوه ترک را فراموش کنید. این قهوه همدم هر روزه مردم این کشور است که در قهوه‌جوش‌های مخصوص مسی به نام جذوه درست می‌شود. شما می‌توانید این قهوه‌جوش‌های جذاب را نیز به عنوان سوغاتی تهیه کنید. در کنار قهوه، چای سیب ترکی نیز بسیار پرطرفدار است و مانند قهوه یک نوشیدنی ملی محسوب می‌شود.

غذاها در تور کوش آداسی

 در کوش آداسی چی بخوریم؟ شاید این سؤال از اولین سؤالاتی باشد که ذهن گردشگران در سفر کوش آداسی را مشغول می‌کند. غذاهای هر شهر و کشور پیوندی ناگسستنی با خاطرات نسل‌های آن دارند. پس برای درک هر تاریخ و فرهنگ چشیدن طعم غذاها از اهمیت به سزایی برخوردار است. کباب ترکی را که تقریباً همه می‌شناسند. گوشت گوسفند و جوجه همراه با گوجه و گاهی مخلفات دیگر که هم ساندویچی سرو می‌شود و هم پرسی. غذای دیگر لاهماجون یا پیده است. ترکیبات این غذا نیز گوشت چرخ‌کرده همراه با جعفری و فلفل روی نان پیتا است. این غذا تقریباً شبیه پیتزاست. برنج ترکی و مرغ نیز از غذاهای معطر مدیترانه‌ای است. غذایی با برنج، سس مخصوص، مرغ و ادویه‌جات خوش‌عطر. کارنیاریک نیز غذای خوشمزه دیگری است که با گوشت چرخ‌کرده همراه با فلفل و سیر و پیاز سرخ‌کرده که داخل بادمجان کبابی را پر کرده، درست می‌شود. غذاهای دریایی مختلف نیز از جمله مهمترین غذاها در کوش آداسی است.

جاذبه‌های دیدنی در تور کوش آداسی

 دیدن دیدنی های کوش آداسی حتماً یکی از مهمترین برنامه‌های هر کسی در سفر به کوش آداسی است. در اینجا تنها با چند مورد آشنا می‌شویم و برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی مجله‌ی کی سفر مراجعه کنید.

 گووَرجین آدا یا جزیره کبوتر کمی دورتر از ساحل کوش آداسی قرار دارد. در این جزیره زیبا و آرام، بقایای یک قلعه بیزانسی متعلق به قرن 13 مشاهده می‌شود که البته بعداً و در قرن 19 برج و بارویی به آن اضافه شده است. از دیگر مکانهای دیدنی کوش آداسی می‌توان از پریه نه، شهری متعلق به دوران هلنیستی اشاره کرد. این مکان باشکوه از سال 300 تا 45 پیش از میلاد بسیار باشکوه بود. بازمانده‌های معبد آتنا و آمفی‌تئاتر 6500 نفری این شهر ویران، گواه این ادعا هستند. اما رسوب‌گذاری رود میاندر در طی چند قرن باعث شد این شهر سرانجام در قرن دوم میلادی خالی از سکنه شود و از یادها برود. پریه نه نمادی از جلال و جبروتی فروپاشیده و از یاد رفته است که در دل کوهستان و لابلای درختان به رهگذران عبرت می‌آموزد. میلتوس شهری دیگر که تقریباً همزمان با پریه نه ساخته شد اما تا قرن 14 و دوران حکمرانی سلجوقیان پابرجا ماند. در این شهر آثاری از دوران‌های مختلف تاریخی قابل مشاهده است. آمفی‌تئاتر 15000 نفری این شهر را یونانیان ساختند و رومیان بازسازی کردند. معبد آپولوی شهر نمادی زا دوران یونانیان و قلعه‌ای به سبک بیزانسی، نشانه حکومت رومیان است. کاروانسراهای شهر نیز حکومت سلجوقیان مسلمان را به خاطر متبادر می‌سازند. در موزه این شهر شما می‌توانید اشیا به دست آمده از کاوش‌های باستان‌شناسی این شهر و دیگر شهرهای تاریخی همجوار مانند پریه نه را مشاهده کنید.

 این‌ها تنها مختصری از بهترین جاهای دیدنی کوش آداسی هستند. با دیگر نقاط دیدنی کوش آداسی مانند پارک آبی آکوا فانتزی ، دیدیما، کرازلی، ساحل پارک ملی کوش آداسی ، شبه جزیره دیلک، پارک ملی کوش آداسی ، کادینلار دنیزی، مرکز شهر کوش آداسی ، منطقه بندری و ... در مقاله تخصصی کی سفر آشنا شوید.

پارک آبی در کوش آداسی نیز از مهم‌ترین مراکز تفریحی کوش آداسی محسوب می‌شود.

مراکز خرید در تور کوش آداسی

 داشتن آدرس مراکز خرید کوش آداسی مهم است و اینکه بدانید این مراکز چه امکاناتی دارند. البته در مقاله تخصصی کی سفر با این موارد آشنا می‌شوید. در اینجا چند مرکز خرید را به صورت مختصر به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعات بیشتر را به مقاله تخصصی می‌سپاریم.

 مرکز خرید اسکالا نووآ یکی از بهترین مراکز خرید کوش آداسی است. این مرکز خرید شیک امکاناتی چون فضای بازی و نگهداری کودکان، رستوران، کافی‌شاپ و ... دارد. بسیاری از برندها و لوازم چرمی مرغوب را می‌توانید در اسکالا نووآ پیدا کنید. این مرکز خرید با مرکز شهر تنها 5 دقیقه فاصله دارد و به بسیاری از هتل‌ها نزدیک است. مورد دیگر بازار بزرگ کوش آداسی است با بیش از 4000 مغازه که انواع کالاها از جمله پوشاک، صنایع دستی، ادویه‌جات، فرش و ... را به فروش می‌رسانند. این بازار از آن جاهایی است که جان می‌دهد برای چانه زدن. نگران نباشید، اکثر مغازه‌داران باسابقه و خوش‌اخلاق هستند. مرکز خرید آکدوگان کوش آداسی دیگر مرکز خریدی است که می‌توانیم به شما معرفی کنیم. مرکز خریدی شیک که می‌توانید انواع پوشاک، لواز آرایشی بهداشتی، لوازم خانگی و برقی و ... را در آن پیدا کنید. در ضمن حراجی‌ها و تخفیفات ویژه همیشه منتظر شما هستند. سالن‌های سینما، فودکورت و کافی‌شاپ، شهربازی و ... از امکانات رفاهی این مرکز خرید مدرن است.

 این‌ها مختصری از مراکز خرید کوش آداسی بود. اطلاعات لازم درمورد مراکز دیگری چون مرکز خرید سوکه ، ای.وی.ام، مرکز خرید چرم و ... را در مقاله تخصصی ما ببینید.

تور کوش آداسی نوروز 99

فصل پاییز یکی از لذت‌بخش‌ترین فصل‌ها در کشور ترکیه است و بهترین زمان برای خرید تور ارزان کوش آداسی . هزینه تورهای کوش آداسی در این فصل شکسته می‌شود و با خیال راحت می‌توان آفر تور کوش آداسی را تهیه کرد.

هزینه‌های تور کوش آداسی

 دانستن میانگین هزینه‌های سفر برای اینکه بودجه‌تان را تنظیم کنید حیاتی است. پس بهتر است با این هزینه‌ها آشنا شوید. ابتدا هزینه‌ها اقامت در هتل را برایتان در جدول زیر مشخص کرده‌ایم:

نوع هتل

میانگین هزینه

3 ستاره

از 670 لیر تا 1 میلیون 300 لیر

4 ستاره

از 800 لیر تا 2 میلیون و 680 لیر

5 ستاره

از 2 میلیون و 680 لیر تا 5 میلیون و 360 لیر

 هزینه در کوش آداسی نکته مهم دیگر است که باید از آن مطلع باشید. در ادامه میانگین هزینه رستوران‌ها را ذکر کرده‌ایم:

نوع غذا

میانگین هزینه

رستوران با هزینۀ مناسب

37 لیر

غذای دو نفره در رستوران متوسط

140 لیر

مک دونالد

15 لیر

آب معدنی

2.25 لیر

فنجانی قهوه

5.50 لیر

 البته اگر از استریت فودها یا غذاهای خیابانی که به همان خوشمزگی است و فقط مکانش لوکس نیست، غذا بخرید، هزینه‌هایتان نصف می‌شود.

 مورد دیگر هزینه‌های رفت‌وآمد است. در کوش آداسی تاکسی و اتوبوس وسائل حمل‌ونقل عمومی هستند.

وسیله نقلیه

میانگین هزینه

بلیت تک سفره اتوبوس

2.38 لیر

ورودی تاکسی

4 لیر

هر کیلومتر

3.5 لیر

هر یک ساعت انتظار تاکسی

28 لیر

- هر لیتر بنزین 6 لیر است.

- بین ساعت 12 ظهر تا 6 عصر تاکسی‌مترها 2 برابر حساب می‌شوند. به هیچ وجه در این ساعات سوار تاکسی نشوید.

ارز رایج در تور کوش آداسی

 بهتر است پیش از ورود به هر کشوری از اطلاعات مربوط به ارز رایج آن مطلع باشید. نام ارز رایج در کوش آداسی لیر ترکیه است و زیرواحد آن کروش یا قروش نام دارد. هر لیر معادل 100 قروش است. اسکناس‌های رایج 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیری هستند و سکه‌های یک لیری نیز رواج دارند. پیشنهاد می‌کنیم که در صرافی‌ها که با نام Doviz در این کشور شناخته می‌شوند، ارز خود را تبدیل کنید؛ زیرا صرافی‌ها برعکس بانک‌ها کارمزد نمی‌گیرند. رسید معاملات مهمتان را نیز نگه دارید. در حال حاضر، یعنی آذر 1398، هر لیر ترکیه برابر با 2.265.0 ریال ایران است.

 در ادامه چند سایت بررسی نرخ ارز را به شما معرفی می‌کنیم. پیش از سفر حتماً به آنها سری بزنید:

www.gomrok98.com

www.market.eghtesadnews.com

www.eranico.com

www.xeconvert.com

www.tejaratnews.com

ویدیو گردشگری کوش آداسی

ویدیو گردشگری کوش آداسی

تور کوش آداسی تابستان 99

کوش آداسی شهری است لوکس و زیبا با اقامتگاه‌هایی رؤیایی. در تور کوش آداسی هتل آکوا فانتزی یکی از لوکس‌ترین و پرطرفدارترین هتل‌هاست. کوش آداسی تور های زیاد با  قیمت‌هایی متفاوت دارد، اما قیمت تور کوش آداسی فقط از عرضه‌کنندگان بدون واسطه قابل تهیه است.

تور لحظه آخری کوش آداسی و آب و هوای کوش آداسی

 

+31
°
C
H: +31°
L: +25°
Kusadasi
Tuesday, 01 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
+24° +23° +25° +24° +22° +23°
+21° +20° +20° +22° +20° +19°

 

 آب و هوای کوش آداسی مدیترانه‌ای‌ است. یعنی تابستان‌ها گرم است و زمستان‌ها بسیار سرد. گرم‌ترین ماه‌های سال آگوست و ژوییه هستند که میانگین دمایشان بیش از 42 درجه سانتی‌گراد است. بیشتر روزهای سال در این شهر هوا آفتابی است. سردترین ماه‌ها نیز فوریه و ژانویه با میانگین 5 درجه سانتی‌گراد هستند. اگر می‌خواهید به تفریحات آبی بپردازید بهتر است از ماه می به بعد به این شهر سفر کنید. دمای هوای کوش آداسی در فرودین مناسب شنا نیست. ژانویه با میانگین 56 درصد مرطوب‌ترین ماه سال است. همچنین در ماه‌های دسامبر تا فوریه احتمال بارش باران و برف بیشتر است. بهترین زمان سفر به کوش آداسی 12 مارس تا 10 ژوییه در بهار و از 17 سپتامبر تا 2 دسامبر در پاییز است. در این زمان بهتر است کرم صدآفتاب، کلاه آفتابی و لباس خنک همراه داشته باشید. در نظر داشته باشید که پیش از سفر حتماً پیش بینی وضع هوای کوش آداسی را بررسی کرده باشید. برای این کار می‌توانید از نمودار آنلاین پیش بینی آب و هوای کوش آداسی کی سفر استفاده کنید.

تور لحظه آخری کوش آداسی

 بشتابید که تخفیف‌های ویژه در راه است! تورهای لحظه آخری کوش آداسی را همین الان دریابید! این جملات و مشابه آنها را احتمالاً زیاد می‌بینید. تور لحظه آخری چیست؟ توری که تمام بلیط‌هایش به فروش نرفته و اکنون با هزینه‌ای پایین‌تر به فروش می‌رسد. تفاوت این تور با سایر تورها یکی در هزینه پایین‌تر است و دیگری در زمان کم تصمیم‌گیری. شما حداکثر 48 ساعت برای آماده شدن و تصمیم‌گیری و بستن چمدان‌ها وقت دارید. برای اطلاع از شرایط خرید این تورها، مثل تور کوش آداسی لحظه آخری، بهتر است با کارشناسان کی سفر تماس بگیرید یا مطالب سایت ما را در بخش مربوطه مطالعه کنید.

کوشی آداسی یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های گردشگری در دنیاست. تنوع اماکن تفریحی، جاذبه گردشگری، آثار دیدنی، مساجد متعدد و سواحل نیلگون دریای اژه، سبب شده که هرکسی با هر سلیقه‌ای تور کوش آداسی لحظه آخری را به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های سفر در نظر بگیرد. امروزه گردشگران تور لحظه آخری کوش آداسی را برای گذراندن تعطیلات خود در نظر می‌گیرند. تورهای کوش آداسی یا تورهای لحظه آخری کوش آداسی از جمله تورهای پر طرفدار در ایران هستند.

نقشه کوش آداسی و تور کوش آداسی لحظه آخری

 

 

 کوش آداسی در جوار دریای آژه ساحلی طولانی و زیبا دارد که این شهر را به یک بندر مهم و بنادر کوش آداسی را محلی برای پهلوگیری قایق‌ها و کشتی‌های فراوان بدل ساخته است. این شهر از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است. این شهر در نزدیکی بسیاری از دیگر شهرهای توریستی کشور مانند افسوس، پاموک کاله، بدروم، مارماریس و ... قرار دارد. همچنین نزدیکی سواحل این شهر به جزیره یونانی ساموس سبب شده که هر ساله در فصل بهار و تابستان قایق‌های تفریحی فراوانی از کوش آداسی به سمت این جزیره حرکت کنند. طبیعت زیبای شهر نیز بخشی از ویژگی‌های جغرافیایی آن است. دریا و سواحل بی‌نظیر، کوه‌هایی در افق و گونه‌های مختلف درختان از جمله زیتون و مرکبات، از جمله زیبایی‌های طبیعی این شهرند.

ساعت رسمی کوش آداسی

 دانستن اختلاف ساعت از نظر هماهنگی با آشنایان در ایران و انجام درست کارهای اداری و تجاری مهم است. اختلاف ساعت کوش آداسی با تهران تقریباً 1.30 است. البته کوش آداسی از ترهان عقب‌تر است. در فرودین این اختلاف به 2.30 می‌رسد و بعد از چند روز عادی می‌شود. همچنین در پاییز 30 شده و دوباره به حالت قبل برمی‌گردد. این مسئله به این خاطر است که آن کشور چند روز دیرتر از ایران ساعت خود آر عقب و جلو می‌کند. پس اگر ساعت در تهران 3 بعدازظهر باشد در کوش آداسی 1.30 ظهر است.

تور کوش آداسی لحظه آخری و تعطیلات رسمی در کوش آداسی

 مردم کوش آداسی اکثراً مسلمانند؛ با این حال سال نوی ایشان در اول ژانویه و مصادف با سال نوی مسیحی است. همچنین تعطیلات آخر هفته شنبه و یکشنبه است. تعطیلات رسمی یا ملی هستند یا مذهبی. از جمله تعطیلات رسمی این شهر می‌توان از موارد زیر نام برد:

* عید فطر * عید قربان * شب‌های قندیلی یا رغائب کندیلی (اولین جمعه ماه رجب، شب معراج همزمان با بعثت روز 26 رجب، نیمه شعبان) * عاشورا * شب قدر* مراسم هفته وحدت از 14 تا 20 آوریل * جشن یادبود آتاتورک * روز حاکمیت ملی و روز کودک در 23 آوریل * 19 می روز جوان و روز ورزش * 30 آگوست روز پیروزی * روز جمهوری 28 و 29 اکتبر (28 اکتبر نیم روزه است)

 در روزهای ملی جاهای دیدنی کوش آداسی و مغازه‌ها بازند اما در تعطیلات مذهبی تا ظهر بسته‌اند. همچنین بانک‌ها در این روزها بسته‌اند.

اقامت در تور لحظه اخری کوش آداسی

 اقامتگاه راحت داشتن یکی از شرط‌های لازم برای سفری لذت‌بخش است. کوش آداسی هتل‌های عالی و خوبی دارد. برای راحتی بیشتر است هتل‌های چهار و پنج ستاره را انتخاب کنید. البته هتل‌های سه ستاره هم می‌توانند اقامتگاه‌های مناسبی باشند؛ تنها باید توجه داشته باشید که امکاناتشان احتمالاً آنطور که از یک هتل سه ستاره انتظار دارید، نیست. در مورد هتل باید به چند مورد توجه کنید:

- پیش از رزرو هتل حتماً اطلاعات آن را ببینید و اگر مطابق انتظارتان بود رزرو کنید.

- هنگام خروج چک کنید که چیزی را جا نگذارید. حتماً سر موعد اتاق را تحویل دهید تا جریمه نشوید.

- مینی بار هزینه اضافه دارد.

- هنگام تصویه حساب حتماً رسید بگیرید تا بدانید ریز مخارج چه بوده است و پول اضافه نپردازید.

- اشیای گرانبها و مهم را در جای امنی قرار دهید.

 در ادامه چند هتل معروف در کوش آداسی را به شما معرفی می‌کنیم. (برای دیدن کلیپ 5 هتل برتر کوش آداسی کلیک کنید.)

 هتل 5 ستاره پاین بی هالیدی در سواحل کوش آداسی قرار دارد. داشتن ساحل اختصاصی به طول 1.2 کیلومتر و ورزش‌های آبی مختلف از مزایای مهم این هتل است. شما می‌توانید اتاق یا ویلا را برای اقامتتان انتخاب کنید؛ در هر دو صورت امکانات عالی در انتظارتان است. زمین تنیس، پینگ پونگ، بیلیارد، بسکتبال، استخر و رستوران از جمله امکانات هتل است.

 هتل چهار ستاره ماربل نیز یکی از هتل‌های عالی این شهر است. زمین تنیس، پینگ پونگ، بیلیارد، استخر روباز، ماساژ، سونا، حمام ترکی، مرکز آبگرم و... از امکانات این هتل است. رستوران و کافی‌شاپ هتل نیز غذاهای باکیفیت برای مهمانان آماده می‌کنند.

 هتل سه ستاره سنتور امکانات مطلوبی دارد. از جمله حمام ترکی، سونا، استخر سرباز، صرافی، بیلیارد، رستوران و ... . این هتل در منطقه خوبی نیز قرار گرفته است و دسترسی خوبی به مناطق مختلف دارد.

فرودگاه‌های تور کوش آداسی لحظه اخری

 کوش آداسی فرودگاه ندارد. سوالی که در این لحظه برایتان ایجاد می‌شود این است که پس چطور می‌توان به کوش آداسی رسید؟ جواب فرودگاه عدنان ازمیر است. این فرودگاه 95 کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارد و بسته به نوع وسیله نقلیه‌ای که با آن به کوش آداسی می‌روید، یک الی دو ساعت در راه خواهید بود. فرودگاه عدنان از مهمترین فرودگاه‌های کشور است و امکانات مختلفی مانند رستوران، فروشگاه، اتاق کنفرانس، پارکینگ، کلینیک و ... دارد. اتوبوس‌های چندین شرکت اتوبوسرانی به طور مرتب از این فرودگاه به کوش آداسی می‌روند. همچنین تاکسی که راحت‌ترین وسیله برای رسیدن به کوش آداسی است در دسترس است. هزینه تاکسی تقریباً سه الی چهار برابر اتوبوس است. قطار راه دیگر است. منتها قطاری که از نزدیک فرودگاه به سمت کوش آداسی می‌رود شما را در ایستگاهی به نام سلچوک در 18 کیلومتری شهر پیاده می‌کند و از اینجا به بعد را شما باید با یک وسیله نقلیه دیگر به مرکز شهر بروید. پس این راه چندان راحت نیست. روش آخر کشتی است. این کشتی‌ها اول به جزیره یونانی ساموس می‌روند و بعد به بنادر کوش آداسی. فقط به دلیل قوانین ویزا ممکن است کشتی راه خوبی برای ایرانیان نباشد.

 مدت زمان پرواز تهران تا فرودگاه عدنان 3.6 است که با احتساب یک الی دو ساعتی که برای رسیدن به کوش آداسی لازم است، حدود 4 الی 5 ساعت در راه خواهید بود. البته باید زمانی را برای برای تحویل بار و مهر ورود و ... در نظر بگیرید. این موارد به علاوه قوانین فرودگاهی از اهمیت بسیاری برخوردارند.

 از جمله قوانین فرودگاهی بسیار مهم، مهر پاسپورت است. اگر مهر ورود نداشته باشید هنگام خروج دچار مشکل می‌شوید. نکته دیگر اینکه ارز خارجی و لیر را می‌توانید وارد کشور کنید اما هنگام خروج باید مبلغ در پاسپورت ذکر شود. نکته مهم دیگر اطلاع از اقلام ممنوع و مجاز است. اقلام مجاز در جدول زیر به ترتیب آمده است:

نوع کالا

میزان مجاز

محصولات تنباکو برای مسافران بالای 18 سال

سیگار

600 نخ

سیگار برگ

50 نخ

سیگاریلوی کمتر از 3 گرم

100 نخ

تنباکو با 200 تا کاغذ سیگار

250 گرم

تنباکو پیپ

250 گرم

چای و قهوه

تا 1 کیلوگرم

شکلات و آبنبات

تا 1 کیلوگرم

عطر و ادکلن در شیشه شفاف

تا 600 میلی لیتر

سوغاتی

تا ارزش 430 یورو

سوغاتی برای افراد زیر 15 سال

تا 150 یورو

انواع جواهر

تا ارزش 15000 دلار

نوشیدنی الکلی برای افراد بالای 18 سال

تنها 1 لیتر

ساز

سه عدد

- لوازم شخصی مانند موبایل، دوربین، لپ‌تاپ و ... باید در کیف دستی باشد و حتماً به ماموران تحویل داده شود. هر فرد تنها یک عدد از هرکدام این لوازم می‌تواند همراه داشته باشد.

- تنها دو حیوان خانگی با کارت واکسن و کارت شناسایی که حداقل 15 روز پیش از سفر صادر شده است، می‌توانید همراه داشته باشید. حیوانات هم در بار و هم در کابین باید در باکس مخصوص باشند.

- انواع دارو و غذای کودک در بسته‌بندی اصلی و در کیف دستی باید از گیت رد شود. شیر دوشیده مادر یا شیر خشک را باید جداگانه به ماموران تحویل دهید.

- انواع سلاح و مهمات تنها با مجوز وزرات محیط زیست آن کشور و با محدودیت، مجاز است.

* مهم‌ترین موارد ممنوع نیز شامل اشیای نوک تیز و برنده، انواع مواد مخدر و مواد منفجره می‌شود.

 شرکت‌های هواپیمایی کاسپین، ترکیش ایرلاینز و پگاسوس از شرکت‌هایی هستند که از تهران به فرودگاه عدنان پرواز دارند. بهتر است قوانین بار این شرکت‌ها را نیز بدانیم.

 ترکیش ایرلاینز:

- بار مجاز برای هر مسافر پرواز بیزینس کلاس 30 کیلو و کسافر اکونومی کلاس 20 کیلو است.

- هر مسافر مجاز است یک ساک دستی یا کیف داخل پرواز ببرد. برای بیزینس کلاس دو قطعه 8 کیلویی و اکونومی کلاس یک قطعه 8 کیلویی مجاز است.

- بابت هر کیلو اضافه بار باید حدود 15 لیر بپردازید.

- مایعاتی مانند عطر باید در شیشه شفاف و حداکثر 100 میلی‌لیتر باشد.

پگاسوس ایرلاینز:

- بار مجاز برای پکیج اسنتیالز 20 کیلوگرم، ادونتیج 25 کیلوگرم و اسکترا 30 کیلوگرم است.

- در ادونتیج می‌توانید صندلی‌تان را خودتان انتخاب کنید. در اکسترا علاوه بر این غذای گرم نیز می‌توانید داشته باشید.

- وزن کیف همراه مسافر در کابین باید حداکثر 8 کیلو باشد.

- پگاسوس مسئولیتی در قبال گم شدن یا شکستن بار شما ندارد. مراقبت‌های لازم را خود به عمل آورید.

کاسپین ایرلاینز:

- وزن بار مجاز هر مسافر 30 کیلوگرم است. برای اضافه بار، براساس مسافت مبلغی جداگانه باید پرداخت شود.

- مسافر می‌تواند یک کیف دستی 6 کیلویی داخل پرواز ببرد.

- پالتو، عصا، دوربین، لپ‌تاپ، کالسکه بچه و موارد مشابه داخل پرواز مجاز است.

- غذای کودک و مایعات مجاز در بسته‌بندی شفاف و حداکثر 100 میلی‌لیتر مجاز است.

- همراه داشتن انواع مایعات یا جامدات تیوپی، سوپ، شربت، اسپری و موارد این چنینی در داحل پرواز ممنوع است.

 در ادامه به قوانین ویزا می‌پردازیم.

ویزا برای تور کوش آداسی

 ایرانیان بنا بر توافقی قدیمی بین رضاشاه و آتاتورک، می‌توانند تا 90 روز بدون ویزا در ترکیه بمانند. این نوع ویزا را سینگل می‌گویند. در طول مدن اقامت 90 روزه تنها پاسپورتتان را نیاز خواهید داشت.

 شرایط ویزای سینگل:

- تنها یک بار حق ورود دارید.

- پاسپورتتان باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و حتماً مهر ورود پایانه هوایی یا زمینی بر آن ثبت شده باشد.

- با این ویزا کار، تجارت و تحصیل ممنوع است.

- پس از انقضای تاریخ باید از کشور خارج شوید یا ویزا را تمدید کنید.

- در صورت تخلف اخراج می‌شوید و ممکن است دیگر اجازه ورود پیدا نکنید.

شرایط ویزای مالتیپل:

- 5 سال اعتبار دارد و تنها برای افراد خاص و توسط دولت صادر می‌شود.

- فرد می‌تواند دوره‌های 90 روزه در این کشور باشد و حق ورود مکرر به خاک کشور را دارد.

شرایط ویزای کاری:

- باید مدارک لازم را از پیش به کنسولگری ارائه دهید.

- صدور ویزا پس از تایید وزرات کار آن کشور و طی 90 روز صورت می‌پذیرد.

- پس از ورود باید فرم مربوطه را در اداره امنیت آنجا پر کنید.

- این ویزا معمولاً یک ساله است. سپس تا سه سال، شش سال و همیشه می‌توانید آن را تمدید کنید.

شرایط ویزای تحصیلی:

- پس از پذیرش باید مدارک را به نمایندگی آن کشور در ایران تحویل دهید.

- ویزای تحصیلی یک تا سه سال اعتبار دارد.

- باید طی یک ماه دفترچه اقامت دریافت کنید.

شرایط ویزای بلندمدت:

- فرد متقاضی باید ملکی را در خاک آن کشور خریداری کند.

- پس از ثبت سند در دفاتر مربوطه باید آن را به سفارت تحویل داد.

- پس از ارائه مدارک تکمیلی، ویزای 90 روزه یا بلندمدت صادر می‌شود.

این نکات را نیز بد نیست بدانید:

* اگر به صورت ترانزیت به این کشور وارد می‌شوید و تنها 73 ساعت در فرودگاه اقامت دارید، نیازی به ویزا نخواهید داشت.

* با مراجعه به سایت www.evisa.gov.tr می‌توانید ویزای الکترونیکی دریافت کنید.

نشانی سفارت در تهران: خیابان فردوسی، پلاک 337

صندوق پستی: 11365 - 8758

تلفن: 02135951100

وب سایت: Tehran.emb.mfa.gov.tr

روزهای کاری سفارت یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 17 عصر است و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

مراکز بهداشتی کوش آداسی در تور کوش آداسی

 یکی دیگر از موارد مهمی که بهتر است در طول سفر درموردش آگاهی داشته باشیم، اطلاعات مربوط به مراکز درمانی است. گاهی ممکن است یک سرماخوردگی ساده هم قسمتی از سفر را ناخوشایند کند. با دانستن اطلاعات مراکز درمانی، می‌توانید با حوادث اینچنینی مقابله کنید. در ادامه تعدادی از این مراکز را به شما معرفی می‌کنیم.

* Özel Kuşadası Hastanesi

نشانی: Türkmen, No:21, Ant Sk., 09400 Kuşadası/Aydın

تلفن: + 902566131616

* Kusadasi Community Health Center

نشانی: Çukuraltı Mahallesi, Atatürk Blv. No:30, 35495 Menderes/İzmir

تلفن: +902563130550

* Gözde Kuşadası Hastanesi

نشانی: Türkmen, Rıza Saraç Cd., 09400 Kuşadası/Aydın

تلفن: +902566100044

 سیستم درمانی ترکیه بسیار عالیست. پزشکان و بیمارستان‌ها نیز معمولاً براساس استانداردهای بین‌المللی هستند. به همین سبب لازم نیست که نگران باشید.

برنامه سفر تور کوش آداسی لحظه آخری

 کیفیتت سفر خیلی مهمتر از کمیت آن است. در یک سفر پنج روزه باکیفیت خیلی بیشتر خوش می‌گذرد تا یک سفر ده روزه بی‌کیفیت. مهمترین عامل ایجاد کیفیت و لدت بیشتر از سفر، داشتن برنامه‌ریزی مناسب است. اگر همه‌چیز فراهم باشد اما شما نتوانید درست به خرید برسید یا از خیلی جاهای دیدنی و تفریحاتی که مد نظرتان بوده، چشم‌پوشی کنید، قطعاً اوقاتتان تلخ خواهد شد. برای جلوگیری از همچین پیشامدی، برنامه‌ریزی دقیق با کمک اطلاعات کافی، یک راه‌حل عالیست. برای اینکه شما راحت باشید، کی سفر یک برنامه سفر مدون با اطلاعات کافی تنظیم کرده است که با استفاده از آن می‌توانید کیفیت سفرتان را بالا برده و از اوقات خود لذت بیشتری ببرید.

نکات ضروری سفر به کوش آداسی در تور کوش آداسی

 1- سافاری یا جیپ، تماشای کشتی‌ها، دیدن شهر باستانی افسوس و دیگر دیدنی‌های کوش آداسی شاید مهمترین چیزی است که باید برایش برنامه‌ریزی کنید.

2- حتماً پیش از سفر خود را بیمه کنید و داروهای مورد نیازتان را با نسخه پزشک به اندازه کافی، همراه ببرید. بدون بیمه هزینه درمان و دارو برای ایرانیان زیاد تمام می‌شود.

3- اگرچه پلیس امنیت خوبی برای این کشور توریستی ایجاد کرده است اما دزدان و جیب‌برها همه جا پیدا می‌شوند. مراقب وسائل خود باشید. از مدارک شناساییتان کپی تهیه کنید و آن را همراه ببرید و اصل مدرک را در صندوق امانات هتل به امانت بگذارید یا در اتاق خود در جایی دور از دی نگه دارید.

4- بهتر است پول خود را کم کم تبدیل کنید چون نرخ ارز همواره در حال تغییر است.

5- نقشه کوش آداسی، لغت نامه ترکی استانبولی به فارسی یا بالعکس، شماره و آدرس هتل و مواردی از این دست در گردش‌ها به شما کمک می‌کند.

6- اگر چیزی را گم کردید ظرف 24 ساعت به پلیس گزارش دهید و برگه گزارش یا شماره آن را برای پیگیری‌های بعدی از طریق بیمه، نگه دارید.

7- استفاده از تلفن عمومی یا تهیه سیم‌کارت اعتباری در طول سفر بسیار به صرفه‌تر از استفاده از تلفن هتل است.

8- این کشور قوانین سختگیرانه‌ای درمورد مواد مخدر دارد.

9- سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی ممنوع است.

10- برخی تلفن‌های ضروری:

کد تلفن: 90

پلیس: 155

پلیس ترافیک: 154

آمبولانس: 112

آتش‌نشانی: 110

راهنمای ترکیه: 11811

راهنمای فارسی‌زبانان: 11822

سوالات متداول سفر تور کوش آداسی

- شرایط کرایه اتومبیل در کوش آداسی چیست؟

برای کرایه ماشین یا موتور سیکلت باید حداقل 21 سال داشته باشید. گواهینامه و پاسپورت مدارک مورد نیاز برای کرایه هستند و هنگام رانندگی باید گواهینامه و برگه اجاره‌نامه را داشته باشید تا در صورت نیاز به پلیس ارائه دهید. اگر تصادفی اتفاق افتاد با شرکتی که اتومبیل را از آنجا کرایه کرده‌اید، تماس بگیرید.

- آیا هتل‌های کوش آداسی خدمات یوآل دارند؟

بله، بسیاری از هتل‌های این شهر خدمات یوآل دارند و لازم نیست که برای خوردوخوراک مبلغ جداگانه‌ای بپردازید.

- اگر در دیرتر از تاریخ رزرو به هتل برسم چه می‌شود؟

اگر بیش از 12 ساعت تاخیر در تحویل گرفتن اتاق داشته باشید، هزینه یکی روز کامل با شما حساب خواهد شد.

- اگر در زمینه اطلاعات سفر به مشکل برخورد کردم باید چه کنم؟

در این صورت می‌توانید با کی سفر تماس بگیرید و از کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

راهنمای سفر به کوش آداسی در تور کوش آداسی

 راهنمای سفر به کوش آداسی کی سفر شامل یک برنامه مدون و اطلاعات مهم سفر است تا شما بتوانید بدون نگرانی یک سفر با کیفیت را تجربه کنید. فایلی که در پایان این مطلب مشاهده می‌کنید، برنامه‌ایست که درموردش صحبت کردیم. این فایل را دانلود کنید و همراه خود داشته باشید و پیش از سفر مطالعه کنید تا در هنگام نیاز به راحتی بتوانید مواردی که نیاز دارید را بیابید.

 کی سفر سفری عالی را برایتان آرزو می‌کند.

.

با کلیک بر روی تصویر زیر، راهنمای سفر به کوش آداسی را دریافت نمایید

راهنمای سفر به کوش آداسی