تور شیراز

تور شیراز

شــهر مبـدا

مـدت اقـامـت

ایـرلایـن ها
درجـه هتـل

کاربر گرامی! جستجوی شما نتیجه ای دربر نداشت. لطفا دوباره تلاش نمایید . . .

 

تور شیراز 

تور شیراز ارزان

شیراز شهری با قدمتی تاریخی و سرچشمه‌ی فرهنگ و ادب ایران است که به‌خاطر آب ‌و هوای خوب، زیبایی و سرسبزی در اردیبهشت شهرت دارد. این شهر با داشتن آثار تاریخی و تفریحی و جاذبه‌های طبیعی همیشه برای گردشگران دل‌نشین بوده است.

.

 

تور شیراز

 

تور لحظه آخری شیراز یا تور شیراز لحظه آخری یکی از محبوب‌ترین تورهای داخلی در فصل بهار و به خصوص ماه اردیبهشت است. در این فصل شیراز خلدبرین می‌شود و آب و هوای بی‌نظیری پیدا می‌کند. تورهای شیراز در فصل اردیبهشت بسیار پرفروش‌اند و از همه‌جای کشور خواهان دارند. تور مسافرتی شیراز ، تور شیراز از تبریز ، تور شیراز از تهران ، تور مشهد شیراز یا تور مشهد به شیراز ، تور شیراز از اصفهان یا تور اصفهان شیراز و تور شیراز اصفهان ، تور شیراز از رشت و... از جمله تورهای شیراز گردی محبوب در اردیبهشت‌ماه هستند.

 

تور شیراز ارزان

 

شیراز شهری‌ست که در منطقه‌ی کوهستانی زاگرس واقع شده و در بین کوه‌های متعدّدی همچون دراک، قلعه بندر، باباکوهی، قره‌باغ و... محصور شده است. این شهر که مرکز استان فارس است، از سمت شمال با شهرستان‌های سپیدان و مرودشت، از سوی شرق با شهرستان‌های فسا و استهبان،  از غرب با شهرستان کازرون و از سمت جنوب با شهرستان‌های جهرم و فیروزآباد همسایه است. کاوش‌های باستان‌شناسی، قدمت این شهر را تا شش هزار و پانصد سال پیش نیز تخمین زده است. این شهر در زمان ساسانیان، محلِّ سکونت بوده و به گفته‌ی بسیاری از مورّخان، قدمت مسکونی بودن آن به پیش از دوره‌ی اسلامی باز می‌گردد. امّا اکثر تاریخ‌نویسان، قرن اول هجری را تاریخ بنیان گزاری شهر شیراز می‌دانند. این مورّخان، آن شیرازی که پیش از این تاریخ وجود داشته را قلعه‌ای در نزدیکی شیرازِ فعلی می‌دانند. این شهر در طول تاریخ بارها اهمیّت سیاسی پیدا کرده و به‌عنوان پایتخت برگزیده شده، امّا بیش‌ترین اهمیّت و اعتبار را در دوره‌ی زندیه کسب کرده، بسیاری از بناهای باقی مانده در این شهر هم از همان دوران است.

تور شیراز هوایی

قیمت تور شیراز در فصل‌های مختلف سال متفاوت است. طبیعتاً تور این شهر در فصل بهار و به‌خصوص فصل اردیبهشت قیمت بیشتری دارد. تور هوایی شیراز از شهرهایی چون تهران یا همان تور تهران شیراز در فصل بهار بسیار بیشتر است. قیمت تور شیراز هوایی نسبت به قیمت تورهای شیراز متفاوت است و طبیعتاً سفر هوایی نیز بسیار راحت‌تر! شهر شیراز به اکثر شهر‌های داخلی، که دارای فرودگاه هستند، خطِّ هوایی دارد و در کنار پروازهای داخلی، پروازهای خارجی هم از این فرودگاه انجام می‌شوند. اما اگر قصد سفر جاده‌ای به شیراز را دارید و می‌خواهید با اتومبیل‌های شخصی به شیراز بروید، آزادراه شماره‌ی 65 یا آزادراه اصفهان ـ شیراز، که از سمت شمال به شیراز می‌رسد، و برای شهرهای شمالی چون اصفهان و تهران و آباده مناسب است، معروف‌ترین مسیر شیراز است. فاصله‌ی تهران تا شیراز حدود نهصد و بیست و چهار کیلومتر است و شهرهای مهمی چون قم، کاشان، اصفهان، شهرضا و مرودشت بر سر راه شما قرار دارند.

 

تور شیراز هوایی

 

تور شیراز با قطار

راه دیگر برای سفر به شیراز، استفاده از قطار است. ایستگاه راه‌آهن شیراز به خطوط راه‌آهن سراسری متّصل است. خطِّ راه‌آهن شیراز که در سال هشتاد و هشت نیمه تمام مانده بود، در سال نود نهایتاً به بهره‌برداری کامل رسید و در حال حاضر از ایستگاه‌های مهمِّ کشور است. تور شیراز ارزان با قطار نیز می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد! بهترین فصل برای سفر به شیراز، فصل بهار است. در این فصل، شهر شیراز هوایی معتدل و بارش‌هایی پراکنده دارد، و عطر شکوفه‌های بهارنارنج بر شهر حکم می‌راند. شیراز با توجه به اهمیّت زیادی که در صنعت گردشگری کشور دارد، طبیعتاً باید هتل‌های مناسبی هم داشته باشد. از جمله هتل‌های مجلل و البته گران قیمت شیراز می‌توان به هتل هما، هتل چمران، هتل زندیّه، هتل پارس، هتل بزرگ شیراز، هتل آپارتمان شمس و... اشاره کرد.

تور شیراز از مشهد

تور شیراز گردی در شهر مشهد نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته. تور گردشگری شیراز یکی از تور های شیراز محبوب در فصل بهار است، در کنار این تور باید به تور نوروزی شیراز هم اشاره کرد.

برای رزرو تور شیراز و دریافت پکیج تور شیراز به سایت کی سفر سری بزنید و تور ارزان شیراز مدنظرتان را رزرو کنید. تور داخلی شیراز را می‌توانید با کی سفر تجربه کنید. شیراز تور های زیادی دارد، شاید دوست داشته باشید گردشتان در شیراز را با دروازه قرآن شروع کنید؛ اگر از مسیر شمال یعنی همان مسیر اصفهان، وارد شهر شیراز شوید، در ورودی شهر از دروازه قرآن عبور می‌کنید. دروازه‌ای باقی مانده از دوره‌ی دیلمیان که در طول تاریخ بارها تخریب و بازسازی شده است. شیراز در گذشته شش دروازه داشته که این دروازه تنها بازمانده از آن شش دروازه است. این بنای تاریخی که در ورودی شیراز در تنگ الله‌اکبر قرارگرفته است به دلیل قرآنی که در بالای طاق این دروازه به دستور عضد الدوله دیلمی گذاشت شد تا مسافران به‌سلامت از زیر آن عبور کنند زبانزد است و اکنون به دلیل فضای زیبا ، محوطه اطراف و آرامگاه خواجوی کرمانی مورد بازدید گردشگران زیادی قرار می‌گیرد.

 

تور شیراز با قطار

 

تخت جمشید و یا پرسپولیس بنای عظیم و تاریخی در شهرستان مرودشت در نزدیکی شیراز از آثار به یادگار مانده از سلسله‌ی هخامنشیان است که به دستور داریوش اول بنا شد. اسکندر مقدونی در 330 پیش از میلاد به این شهر حمله کرد و این بنای عظیم را به آتش کشید.

هنگام صحبت درباره‌ی مشاهیر شیرازی شاید اولین نامی که به ذهنمان برسد حافظ و سعدی باشد! حافظ، غزل‌سرای بزرگ شیرازی در قرن هشتم، که نه تنها در ایران، بلکه در جهان آوازه‌اش پیچیده‌ است؛ و سعدی شیرازی که با دو اثر معروف خود با نام‌های «گلستان» و «بوستان» پای ادبیات فارسی را به بوستان و گلستان جدیدی از نثر و نظم باز کرده، دیگر شاعر پرآوازه‌ی شیرازی در قرن هفتم است. نام قطبالدّین شیرازی، که در قرن هفتم و هشتم هجری می‌زیسته و در فلسفه و حکمت سرآمد بوده هم در فهرست مشاهیر شیرازی قرار دارد.

باغ‌های باصفا با عمارت‌های تاریخی‌شان، مانند باغ ارم، باغ عفیف‌آباد و باغ دلگشا که هرکدام با زیبایی منحصر به خود هر سال مورد بازدید گردشگران زیادی قرار می‌گیرند، از اصلی‌ترین قسمت‌های این شهرند. موزه‌ی نارنجستان قوام و خانه‌ی زینت المُلک که صبح‌ها تلألؤ نور در حوضشان، خنکای حیاط و ایوان‌های خانه‌ها و حال و هوای قدیم را برای هر کسی زنده می‌کند هم روح شیراز را در گرو دارند.

 

با کلیک بر روی تصاویر زیر، برنامه سفر 3 روزه به شیراز و راهنمای سفر به شیراز را دریافت نمایید

دانلود برنامه سفر به شیراز

راهنمای سفر به شیراز