تور دبی

تور دبی

شــهر مبـدا

مـدت اقـامـت

ایـرلایـن ها
درجـه هتـل

کاربر گرامی! جستجوی شما نتیجه ای دربر نداشت. لطفا دوباره تلاش نمایید . . .

 

 

تور دبی 

قیمت تور دبی

دبی بزرگترین و معروف‌ترین شهر امارات متحده عربی است. تا حدی معروف که خیلی‌ها فکر می‌کنند یک کشور مستقل است. این شهر در شبه جزیره عربستان و در جوار دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارد. 1095 میلادی نخستین زمانی است که در یک سند تاریخی به این شهر اشاره شده است. آباد شدن این منطقه و شروع شهرسازی در آن نیز به سال 1799 بازمی‌گردد. اما این شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم بود که این شهر را به معنای واقعی آباد کرد و به مرور و در قرن بیستم به یکی از بنادر مهم خلیج فارس تبدیل شد. چند سال پس از کشف نفت در این منطقه، دبی و چهار شیخ نشین دیگر با هم متحد شدند و کشور امارات متحده عربی را پایه گزاری کردند. امروزه دبی یکی از شهرهای مهم خاورمیانه است و علاوه بر صنعت نفت، منطقه آزاد جبل‌علی، فروش ملک به شهروندان خارجی، اعطای اقامت، ترانزیت مسافر و کالا و البته گردشگری سالانه درآمدی هنگفت را نصیب این امیرنشین می‌کنند. تفریحات مدرن و ساخت‌وسازهای عجیب و غریب، در کنار سواحل شگفت‌انگیز و طبیعت بیابانی و افسانه‌ای این شهر، دبی را به مقصدی محبوب برای گردشگران سراسر جهان تبدیل کرده است. این شهر در سال 2007 هشتمین شهر پربازدید جهان شد و در سال 2015 دست کم 15 میلیون توریست از این شهر دیدن کردند. دبی در سال 2012 گرانترین شهر خاورمیانه و بیست و دومین شهر گران جهان شد.

 

 

درمورد ریشه نام دبی اختلاف نظر وجود دارد. فدل هندهال، محقق تاریخ و فرهنگ عربی، ریشه کلمه را دبا به معنی جریان آهسته آب می‌داند(با توجه به رود خور که از میان این شهر جریان یافته). اما احمد محمد عبید، شاعر و محقق، ریشه دبی را از دبا، نوعی ملخ، معرفی می‌کند.

تور ارزان دبی از جمله تورهای محبوب خارجی است و هرساله مسافران خاص خودش را دارد. تور دبی قیمت های متفاوتی دارد که بسته به ایام برگزاری تور، نوع تور و نوع هتل و پرواز متفاوت است. از محبوب‌ترین تورهای دبی در ایران می‌توان به تور دبی از مشهد ، تور دبی از شیراز ، تور دبی از تهران ، تور دبی از اصفهان ، تور دبی از اهواز ، تور دبی از بندرعباس ، تور دبی از تبریز ، تور مسافرتی دبی ، تور لحظه آخری دبی ، تور نوروزی دبی و... اشاره کرد.

ویزای دبی برای تور دبی

  امارات متحده عربی مانند بسیاری دیگر از کشورها نیاز به ویزا دارد. ویزای این کشور برخلاف بسیاری کشورهای دیگر جهان که توسط سفارتخانه‌ها صادر می‌شود، توسط وزرات کار و مهاجرت امارات صادر می‌شود. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی می‌توانند ویزای نود روزه هنگام ورود دریافت کنند. شرایط ویزای دبی به طور مختصر اینگونه است:

 1- انواع ویزا: توریستی، ترانزیتی، کار و تجارت

2- مراحل صدور ویزا: از طریق کفیل (آژانس مسافرتی، شرکت و ...)

3- وقت سفارت، انگشت‌نگاری و مصاحبه لازم ندارد.

4- مدارک لازم برای صدور ویزا: گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت

5- مدت زمان لازم برای صدور ویزا: ویزای عادی 7 روزه و ویزای فوری 3 روزه

6- سفارت و کنسولگری ندارد.

  ویزاهای توریستی مدت‌زمان متغییر دارند و همگی برای یکبار ورود و چند بار ورود هستند.

* ویزای توریستی 14روزه، یک ماهه و سه ماهه است. ویزای یک ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجهی معین قابل تبدیل به دو ماهه است.

* ویزای ترانزیتی 14 روزه و غیرقابل تمدید کردن است.

* ویزای کار و تجارت باید توسط شرکت یا کفیل فرد استخدام‌شده صادر شود و دارای اعتبار برای سه سال اقامت است.

* ویزای توریستی 14 روز تاریخ دارد؛ یعنی پس از صدور ویزا باید طی 14 روز وارد دبی شوید وگرنه ویزا باطل خواهد شد.

 * پسران، دختران و بانوان مجردی که ویزایشان به واسطه ویزای همراهشان صادر شده است، نمی‌توانند بدون همراهشان وارد دبی شوند. تخلف جریمه سنگین و زندان در پی دارد.

 * برای ورود به شهر دیگری غیر از دبی (شارجه، ابوظبی و ...) باید ویزای همان شهر را تهیه کنید.

*روز پس از دریافت مدارک، رسیدگی به درخواست جهت صدور ویزا آغاز می‌شود.

*  هزینه ویزاهای مختلف متفاوت است.

  برای صدور ویزاهای مختلف باید فرد، شرکت یا سازمانی در دبی شخص درخواست‌کننده ویزا را ضمانت کند و در تاریخ مقرر از کشور خارج نماید. این مسئول کفیل نامیده می‌شود. کفیل شخص حقیقی یا نسبتی با شخص مسافر دارد که باید برگه نسبیت را در سفارت مربوطه پر کند یا با وی روابط تجاری دارد. کفیل شخص حقوقی براساس روابط کاری و تجاری شرکت یا سازمانی برای شخص مسافر درخواست ویزا می‌کند. ویزای توریستی توسط شرکت واپیمایی، هتل یا آژانس مسافرتی درخواست می‌شود. به همین علت آژانس‌های مسافرتی از تمام مسافران ضمانت اخذ می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

* اسکن رنگی از کلیه صفحات گذرنامه (باید دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد)

* یک قطعه عکس با زمینه سفید

* در صورت دریافت ویزا بدون رزرو اتاقی در یکی از هتل‌های دبی، از شما چک ضمانت دریافت خواهد شد.

نشانی سفارت امارات در تهران: تهران، بلوار ایران زمین، تقاطع مهستان، پلاک 2

شماره تلفن: 02142792000

ایمیل: Tehran@mofa.gov.ae

تور ارزان دبی و ارز رایج در دبی

  واحد پول امارات و بالطبع دبی، درهم امارات است و زیر واحد آن فلس است. هر درهم 100 فلس است. سکه‌های رایج 5، 10، 25، 50 فلسی و 1 درهمی است. اسکناس‌های رایج 5، 10، 20، 50، 100، 500 و 1000 درهمی است. علامت اختصاری درهم امارات AED است.

  تعدادی از سایت‌های بررسی آخرین نرخ ارز را معرفی می‌کنیم تا هنگام سفر بتوانید به صورت روزانه از نرخ ارز امارات آگاه شوید.

www.tgju.org

www.gomrok98.com

www.market.eghtesadnews.com

www.tejaratnews.com

www.eranico.com

تور دبی ارزان و آب و هوای دبی

 

+34
°
C
H: +34°
L: +32°
Dubai
Wednesday, 02 October
See 7-Day Forecast
Thu Fri Sat Sun Mon Tue
+32° +32° +32° +32° +33° +32°
+31° +31° +31° +30° +30° +31°

 

   همانطور که احتمالاً خودتان حدس زده‌اید دبی شهری گرم و خشک است. دمای هوای دبی در تابستان بسیار گرم و همراه با وزش بادهای گرم صحرایی است و در اغلب روزهای سال نیز آفتاب در آسمان دیده می‌شود.  بالاترین دمای ثبت شده در دبی در سال 2002 بود که 55 درجه سانتیگراد را نشان می‌داد. بیشترین بارش‌ها بین ماه‌های دسامبر تا مارس است و اغلب نامنظم و ناگهانی. متوسط بارش دبی در سال تنها پنج روز است. با اینکه در طی این مدت هم هوا هنوز گرم است اما بهترین زمان برای سفر به دبی است؛ زیرا با توجه به بارندگی، گرما دیگر آنقدر آزاردهنده نیست. بدیهی است که دبی هیچ‌وقت هوای سرد آزاردهنده را تجربه نکرده است؛ این مسئله وجود بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا در بی را توجیه می‌کند. هوای دبی به دلیل مجاورت دریا شرجی هم هست. فوریه مرطوب‌ترین ماه سال در دبی است به طوری که بارندگی در این ماه به طور میانگین 35 میلیمتر است. ماه ژوئن بسیار خشک و بی باران است و ژانویه، آوریل، جولای، اکتبر و نوامبر بارندگی متوسط دارند. بارندگی رد ماه‌های اوت، مه و سپتامبر نسبتاً کم است. ماه اوت با میانگین 36 درجه و ژانویه با میانگین 19 درجه سانتیگراد، به ترتیب گرم‌ترین و سردترین روزهای سال هستند. اگر علاقه‌مند به شنا در دریا هستید، ماه اوت بهترین زمان برای شناست. همجواری دبی با صحرای عربستان و وجود بیابان‌های گسترده باد همراه با شن را به همراه می‌آورد که باعث آلودگی هوا و کاهش دید می‌شود. به طور کلی دمای هوا نزدیک دریا در زمستان گرمتر از صحراست و از طرفی رطوبت خط ساحلی بیشتر از حاشیه بیابان است و گاهی تا 90 درصد است.

  بهتر است برای سفر به دبی لباس‌های خنک انتخاب کنید. کلاه آفتابی، عینک آفتابی و گرم ضدآفتاب را از خودتان دور نکنید. اگر در فصل‌های بارانی به دبی می‌روید و برنامه شب‌مانی در چادرهای بومی در بیابان نیز دارید، لباس گرم بردارید. بیابان برخلاف چیزی که نشان می‌دهد در شب هنگام سرد می‌شود و دمای هوای دبی در بیابان تا 5 درجه سانتیگراد هم پایین می‌آید. در هر ماهی که قصد سفر دارید، حتماً قبل از سفر وضعیت آب و هوای دبی را چک کنید؛ هم در طول روز و هم در طول شب. البته برای این کار می‌توانید به نمودار آنلاین وضعیت هوای دبی در سایت کی سفر مراجعه کنید تا از وضعیت آب و هوای دبی در هفته آینده آگاه شوید.

در جدول زیر میانگین‌های مهم را به طور مختصر آورده‌ایم:

مورد میانگین
روز تابستان 40 درجه سانتی‌گراد
شب تابستان 30 درجه سانتی‌گراد
روز زمستان 23 درجه سانتی‌گراد
شب زمستان 14 درجه سانتی‌گراد
بارش 88.6 میلیمتر در سال
رطوبت 50 تا 60 درصد

تور دبی ارزان

دبی تور های زیادی را میزبانی می‌کند، گردشگران به خاطر جاذبه‌های زیبای دبی از این شهر استقبال می‌کنند. از جاذبه‌های مهم این شهر می‌توان آب‌نمای دبی، دلفین بی، برج خلیفه، اسکله ابرا در بر، گشت بیابانی، باشگاه بزرگ گلف امارات، پارک آبی وایلد وادی، پیست اسکی، پارک الممرز و آکواریوم بزرگ شهر را نام برد.

 

 

هزینه تور دبی بسته به ایام تور، نوع تور و نوع هتل و پرواز متفاوت است؛ در آفر تور دبی می‌توان ارزانترین تور دبی را یافت؛ فقط باید مراقب بود که این خرید را از آژانس‌ها یا سامانه‌های معتبر انجام داد. قیمت تور ارزان دبی نسبت به مبدأهای مختلف هم متغیّر است؛ به‌عنوان مثال قیمت تور دبی از مشهد ، قیمت تور دبی از اصفهان یا همان تور لحظه آخری دبی از اصفهان ، قیمت تور دبی از شیراز یا همان تور لحظه آخری دبی از شیراز با قیمت تور دبی از تهران متفاوت است.

اختلاف ساعت دبی با ایران

   دانستن اختلاف ساعت شهر مقصد همیشه مهم است. هم برای قرارهای کاری تجار و هم برای برنامه‌ریزی تفریحی. اگر هم بخواهید با خانواده یا دوستان خود در کشورتان صحبت کنید، باید بدانید که زمان خوب برای تماس گرفتن چه ساعتی است.

   ساعت رسمی دبی چهار ساعت جلوتر از مبنای وقت استاندارد جهانی است. ( +4 GMT) اختلاف ساعت ایران و امارات دبی تنها 30 دقیقه است. در واقع ایران نیم ساعت جلوتر است. اگر در ایران ساعت 10.30 باشد، در دبی ساعت 10 است.

هزینه‌ های سفر تور لحظه آخری دبی

   قطعاً هیچ سفری بدون خرج و مخارج نمی‌شود، اما می‌توان با کسب اطلاعات درمورد مثلاً هزینه‌ سفر به دبی این هزینه‌ها را به حداقل رساند. اگر می‌خواهید مهاجرت کنید باید هزینه‌ زندگی در دبی را بدانید اما اگر تنها قصد سفر دارید باید با هزینه‌های اقامت در دبی، هزینه غذا در دبی و مواردی از این دست آشنا شوید.

  دبی هتل‌های فراوانی دارد. از هتل‌های لوکسی که شبی 500 درهم هستند تا هتل‌های ارزان‌تر اما با کیفیتی که 50 درهم هستند. بسته به اینکه چه نوع هتلی را با چه میزان امکانات و خدمات، مد نظر داشته باشید، هزینه اقامت در دبی متفاوت می‌شود.

  هزینه غذا در دبی هم به همین ترتیب کاملاً بستگی به این دارد که چه غذایی را در چه رستورانی سفارش می‌دهید. البته چنان که  واضح است بسیاری از رستوران‌ها فقط پول غذا را روی فاکتور نمی‌کشند و هزینه لوکس و مجلل بودنشان را هم می‌گیرند.  به صورت کلی هزینه غذا خوردن در رستوران‌های دبی به این صورت است:

نوع رستوران

متوسط هزینه

رستوران ارزان

بین 20 تا 50 درهم امارات

رستوران اقتصادی

بین 75 تا 150 درهم امارات

رستوران گران

200 درهم امارات به بالا

فست‌فودهای زنجیره‌ای مثل مک دونالد

بین 20 تا 35 درهم امارات

 البته غذاهایی که در کافه‌هایی مثل انتار و ایت اند درینک سرو می‌شوند حتی از این هم ارزان‌تر هستند. مثلاً یک برگر انتار 13 درهم و یک ساندویچ شاورما در ایت اند درینک 5 درهم قیمت دارد. گفتنی است که این کافه‌ها بین مردم خیلی محبوبند. چون هم کیفیت دارند و هم قیمتشان مناسب است.

 دیگر هزینه‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید، هزینه رفت‌وآمد در دبی است.

    مترو دبی دومین مترو در جهان عرب است که بخش جدید شهر را پوشش می‌دهد 2 خط قرمز و سبز دارد. قطارها هر 3 الی 5 دقیقه می‌رسند و بین ساعات 6.30 صبح تا 11.30 شب کار می‌کنند. فرودگاه، مرکز خرید امارات و برج خلیفه از ایستگاه‌های مهمم مترو هستند که رفت‌وآمد را مخصوصاً برای توریست‌ها آسان‌تر کرده‌اند. اگر یک روز قصد استفده از مترو را دارید کارت قرمز 16 درهمی بخرید و به صورت نامحدود در یک روز سفر کیند. اما اگر اقامتتان طولانی‌تر است، کارت نقره‌ای 5 درهمی بخرید. این کارت قابل شارژ بنا بر مسافت از شارژتان کم می‌کند و در پایان اقامتتان مبلغ باقی مانده در حساب کارت، به شما عودت داده می‌شود. جویدن آدامس و خوردن و آشامیدن در مترو ممنوع است. گذاشتن پا روی صندلی و خوابیدن و چرت زدن و کشیدن ترمز اضطراری هم همینطور. رعایت نکردن این موارد از 100 الی 1000 درهم جریمه دارد. همچنین واگن‌های درجه یک قیمت بیشتری دارند. آدرس وب‌سایت و تلفن مترو دبی از این قرار است:

تلفن: 9718009090+

 وب‌سایت:  www.dubaimetro.eu

  تاکسی‌های دبی تاکسی‌متر دارند. البته هزینه ورود به تاکسی 3 درهم است و ادامه مسیر براساس تاکسی‌متر محاسبه می‌شود. از راننده حتماً فیش بگیرید. این کلمه را متوجه می‌شوند. اگر چیزی در تاکسی جا گذاشتید با این فیش می‌توانید پیدایش کنید. بعضی مسیرها مترو ندارند، مانند: مرکاتو، مدینه الجمیرا، ورودی برج‌العرب، باغ وحش، پارک آبی وایلد وادی، پارک ساحلی جمیرا، نخل دبی یا هتل آتلانتیس. اگر می‌خواهید کرایه تاکسی کمتر شود با مترو به نزدیکی این اماکن بروید و باقی مسیر را تاکسی بگیرید. تاکسی‌های کمرنگ ارزان‌تر هستند. تاکسی‌های اینترنتی اوبر و کریم هم در دبی فعالیت می‌کنند که می‌توانید از آنها هم استفاده کنید. کار کردن با آنها شبیه اسنپ و تپسی خودمان است.

  منوریل دبی نیز فقط یک مسیر دارد آن هم جزایر نخل جمیرا است. این اولین منوریل خاورمیانه است و هزینه هنگفتی برای ساختش شده است. اگر در هتل آتلانتیس اقامت دارید منوریل بسیار به کارتان می‌آید. منوریل هر روز از 8 صبح تا 10 شب و با 40 هزار نفر ظرفیت کار می‌کند. هزینه بلیط یک طرفه 17/26 درهم و دو طرفه 26/39 درهم است.

دبی اتوبوس آبی هم دارد که البته روی خشکی به راه می‌افتد و مثل یک دوزیست وارد آب می‌شود. سیستم سرمایشی دارند و البته کمی گران‌تر هستند چون به هر حال هیجان‌انگیزترند. قایق‌های چوبی سنتی یا ابراس نیز با 20 نفر ظرفیت و در دو مسیر ابرا به سمت بازار قدیمی و از بازار قدیمی دیره به سمت منطقه السبخه حرکت می‌کنند.

  دبی اتوبوس هم دارد که 80 مسیر را پوشش می‌دهد. میزان کرایه به مقصد بستگی دارد و باید هنگام سوار شدن پرداخت شود. شماره تماس و وبسایت سیستم اتوبسرانی دبی به شرح زیر است:

تلفن: 9718009090+

وب‌سایت: www.dubai-bus.com

تور لحظه آخری دبی

  حتماً برای شما پیامک‌هایی درمورد تورهای لحظه آخری ارسال شده است. گاهی پیش می‌آید که آژانس مسافرتی تمام بلیط‌هایی را که برای یک تور تهیه کرده است، نمی‌تواند به فروش برساند. برای همین این بلیط‌ها را با 10 الی 50 درصد تخفیف برای فروش قرار می‌دهد و چون زمان چاپ آگهی ندارد به وسیله اپراتورها پیامک این تورها را ارسال می‌کند. (برای مثال کلیک کنید.) فرق این تور با تورهای معمولی غیر از قیمت ارزان‌ترشان، این است که شما زمان زیادی برای تصمیم‌گیری ندارید. این تورها معمولاً 48 تا چند ساعت قبل از پرواز تبلیغ می‌شوند و به همین سبب شما باید سریع کارهایتان را هماهنگ کنید، چمدان‌ها را ببندید، بررسی‌های لازم را درمورد مقصد، هواپیما، هتل و ... را با راهنمایی‌های مشاوران آژانس انجام دهید و سرانجام به سوی مقصد پرواز کنید. برای خرید تور لحظه آخری دبی تنها کافیست که به بخش مربوطه در سایت کی سفر مراجعه بفرمایید و اگر سوالی داشتید که جوابش را در سایت ما پیدا نکردید (که البته بعید است)، با مشاوران کی سفر تماس بگیرید و با خیال راحت تور دبی لحظه آخری را خریداری کنید.

قیمت تور ارزان دبی  یا تور لحظه آخری دبی در آژانس‌های مختلف متفاوت است. تور دبی ارزان قیمت را باید از مجری مستقیم تور دبی خواست و با خیال راحت خرید کرد.

نقشه دبی و تور دبی لحظه آخری

 

 

مساحت شهر دبی 3885 کیلومتر مربع است؛ یعنی بزرگترین شهر امارات. ابوظبی، شارجه و عربستان این شهر را احاطه کرده‌اند و در سمت غربی شهر هم خلیج فارس قرار دارد. این شهر در سال 1966 و در پی کشف نفت رو به گسترش بی‌سابقه گذاشت و امروزه تنها 15 درصد از ساکنان دبی ملیت این کشور را دارند و باقی افراد مهاجرند؛ یا برای سرمایه‌گزاری و تجارت و یا برای کار در پروژه‌های بی‌شماری که هر روز در حال بیشتر شدن هستند. مهاجران آسیایی از هند، پاکستان، بنگلادش و فیلیپین بیشترین تعداد مهاجران را به خود اختصاص داده‌اند. 7 منطقه دبی در کل به دو بخش دیره در شمال و بر در جنوب تقسیم می‌شوند و رود خور از میان آنها رد می‌شود. طبیعت دبی ترکیبی از دریا و ساحل و بیابان است. این ترکیبِ در نگاهِ اول متناقض، پر از شگفتی است. شگفتی‌های که بعضاً به صورت مدرن نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند. تالاب حفاظت شده الوسبا گونه‌های متعدد جانوری را در خود پناه داده است و به صورت رایگان پذیرای گردشگران است. این تالاب در 3 کیلومتری ابوظبی قرار دارد. پارک حفاظت شده دبی نیز گونه‌های جانوری متعدد دارد و باید تور را از قبل رزرو کنید. حیوانات وحشی هستند و ممکن است در طول سفر موفق به مشاهده‌شان نشوید اما دیدن تپه‌های پوشیده از شن نرم لذت‌بخش خواهد بود. سافاری دبی با هدف زندگی حفاظت‌شده حیوانات بومی و احیا حیوانات غیر بومی، در حال پرداخت است. غیر از اینها باغ‌وحش‌های متعدد، باغ پروانه‌ها، آکواریوم دبی‌مال، پارک تفریحی آتلانتیس پالم که امکان شنا در کنار ماهی‌ها را فراهم آورده، سیاره سبز دبی، پناهگاه کویری قصر آل سراب و ... از مکان‌هایی هستند که شما می‌توانید حیوانات حفاظت شده و طبیعت کنترل‌شده را ببینید.

 در تور دبی ارزان از چه جاهایی دیدن کنیم؟

  سفر برای کشف چیزهاییست که نمی‌شناسیم و دیدن مکان‌هایی که ندیده‌ایم. با تمام حواس توجه کردن است که سفر را تجربه‌ای به یاد ماندنی می‌کند. پس باید دیدنی‌های مقصد را بشناسیم.

   معروفترین سازه دبی برج خلیفه در خیابان شیخ زاید و در جوار دبی مال، یکی از مهمترین مکانهای دیدنی دبی است. بالاترین طبقه این برج 829 متری منظره همزمان دریا و بیابان را در سوی گستره دیدتان خواهد گشود. اگر علاقه‌مند به عکاسی هستید، از بالای این برج قاب‌های خوبی می‌توانید در بیاورید.

  دبی مال نیز از دیگر جاذبه های دیدنی دبی است. در جوار برج خلیفه و آبنماهایش، با بزرگترین پیست اسکی سر پوشیده در جهان و سالن‌های مد و اجرای موسیقی زنده و مغازه‌ها و رستوران‌های پر زرق و برق. خوب است بدانید در ماه‌های ژانویه، فوریه، اوت و جولای دبی‌مال جشنواره خرید برگزار می‌کند.

  موزه دبی در واقع قلعه‌ای دفاعی و مسکن امیران بوده که با نام قلعه الفهیدی شناخته می‌شود. دیواره‌های آهکی و مرجانی، تیرهای چوبی سقف، جلوه‌های صوتی و تصویری و اشیای قدیمی، شما را به سفری در دل تاریخ می‌برند تا با پیشنیان مردم این ناحیه آشنا شوید و یکی از مدرن‌ترین شهرهای قرن را در دوران بدویتش به تماشا بنشینید. 

  اماکن دیدنی در دبی فراوانند و توصیفشان از حوصله این مقال بیرون است. البته سایت کی سفر در بخشی جداگانه تمام دیدنی ‌های دبی را به طور مفصل توضیح داده است و شما با مراجعه به آن بخش می‌توانید از تمام دیدنیهای دبی امارات آگاه شوید و همچنین عکس جاهای دیدنی دبی را نیز مشاهده کنید. برخی از این اماکن عبارتند از منطقه بستکیه با معماری ایرانی‌اش، خانه شیخ زاید آل مکتوم که این همه پیشرفت از همت شگرف او آغاز شد، خور دبی که دریا را به چشمانتان می‌ریزد، آکواریوم دبی که دل دریا را برایتان می‌شکافد، مسجد جمیرا که بسیار شباهت با مسجد الازهر مصر دارد، بازارهای دیره که هزارتویی تمام نشدنی است، بزرگراه شیخ زاید که تمام ساختمان‌های مدرن دبی را حول و حوش خویش جمع کرده است، دهکده میراث و غواصی دبی که فرهنگ بومیان شهر را نشانتان می‌دهد، برج‌العرب که بلندترین هتل جهان است، ساحل جمیرا که از آسمان شبیه یقه مرواریددوزی شده‌ای برای پیراهن آبی دریاست، مرکز خرید امارات با تمام زرق و برق‌هایش، سرزمین ماجراجویی آی ام جی که برای نوجوانان پر از هیجان خواهد بود، اپرای دبی که خود شبیه به نتی یا سازی است که سر به آسمان برداشته، ساحل کایت‌ها که پر است از کایت‌سوارانی که به آرزوی پرواز دست یافته‌اند، منطقه هنر السرکل که پر است از گالری‌های هنری، مجتمع تفریحی دبی پارک اند ریزورت با تفریحات جالب، پارک‌های آبی وایلد وادی و آکواونچر آتلانتیس و ... که همه و همه خاطره‌های ماندگار در ذهنتان به جا خواهند گذاشت.

خرید در تور لحظه اخری دبی

  خرید جزیی جدا نشدنی از سفر است؛ مخصوصاً سفر دبی. پس باید پیش از سفر با مراکز خرید دبی آشنا شد. در این قسمت تنها مختصری از این مراکز می‌گوییم و شما را به مقاله جداگانه‌ای در این باره در سایت کی سفر، راهنمایی می‌کنیم تا مفصل و کامل از هرچه باید بدانید، باخبر شوید.

  معروف‌ترینشان دبی‌مال است؛ بزرگترین مرکز خرید در خاورمیانه که در سال 2008 افتتاح شد و در همین سال 37 میلیون نفر از آن بازدید کردند. این مرکز خرید خیره کننده 1200 فروشگاه دارد. این مرکز خرید در سال 2010 جایزه بهترین مرکز خرید دنیا را دریافت کرد. قسمت مد، بازار طلا، آکواریوم تونل شکل با 33000 گونه جانوری، باغ‌وحش، زمین اسکی سرپوشیده، رستوران‌های متعدد، 22 سالن سینما، آبنمایی بسیار بزرگ و ... از بخش‌های مختلف این مرکز تجاری هستند.

  از دیگر مراکز خرید شهر دبی امارات‌مال است. این مرکز خرید در سه طبقه ساخته شده و سومین مرکز خرید بزرگ خاورمیانه است. فروشگاه‌های مختلف، زمین اسکی، شهربازی، رستوران و کافه‌های متعدد، مراکز هنری و ... بخش‌های مختلف این مرکز خرید شهر دبی را تشکیل می‌دهند.

  مرکز خرید ابن بطوطه نیز از دیگر مراکز خرید در دبی است که علاوه بر گستردگی و تنوع در فروشگاه‌ها، به خاطر معماری خاصش معروف است که براساس سبک معماری شش کشور تاریخی و باستانی جهان ساخته شده است. این مرکز خرید معروف دبی علاوه بر تعداد زیادی فروشگاه، 50 رستوران، 21 سینما، شهربازی، هایپرمارکت و ... دارد.

  مرکز خرید در دبی به وفور پیدا می‌شود. از جمله بهترین مراکز خرید دبی می‌توان از این موارد نیز نام برد: مرکز خرید برجمان،  سیتی سنتر دیره، مرکز خرید مارینا مال، مرکز خرید وفی سیتی، مرکز خرید الغدیر، مرکز خرید مرکاتو، فستیوال سنتر و ... . همچنین بد نیست که به بازارهای سنتی دبی نیز سری بزنید تا با فرهنگ این شهر بیشتر آشنا شوید. همچنین مراکز خرید ارزان دبی مانند اوت لت مال، اوت لت ویلیج و دراگون مارکت، اجناس خوب با قیمت خوب عرضه می‌کنند.

تور دبی لحظه اخری و تعطیلات رسمی دبی

   اول از همه بهتر است بدانید که روزهای تعطیل هفته برای دبی جمعه و شنبه است و از یکشنبه تا پنجشنبه روز کاری محسوب می‌شود. اغلب سفارتخانه‌ها، وزارت‌خانه‌ها، ادارات دولتی و امثالهم در این دو روز تعطیلند و روزهای کاری از 7.30 تا 2.30 کار می‌کنند. دفاتر خصوصی از ساعت 9 صبح شروع به کار می‌کنند ودر ماه رمضان ساعات اداری تغییر می‌کند. با توجه به چرخش ماه‌های قمری در طول سال، تعطیلات قمری از یک هفته قبل اعلام می‌شوند. 

روزهای تعطیل رسمی در دبی به شرح زیر است:

سال نوی اسلامی، شب معراج پیامبر، شب تولد پیامبر، عید فطر، روز عرفات، عید قربان، عید العزا، روز ملی امارات (2 دسامبر)، روز الحاق (6 آگوست).

اقامت در تور دبی ارزان

  دبی نیز مانند هر شهر دیگری انواع مختلف اقامتگاه با امکانات دارد. در ادامه ما برای نمونه با چند نمونه هتل و مهمانسرا آشنا می‌شویم. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر بهتر است به مقاله هتل‌های دبی در سایت کی سفر مراجعه کنید.

  هتل 5 ستاره آتلانتیس

  یکی از لوکس‌ترین هتل‌های دبی است. در منطقه جمیرا قرار دارد و چشم‌اندازش رو به خلیج فارس است. آکواریوم زیر آب، شنا با دلفین‌ها، پارک آبی اختصاصی، رستوران‌های متعدد، محیط بازی کودکان، باشگاه بدنسازی، درمان آبگرم و... از امکانات این هتل است.

  هتل 4 ستاره نووتل البرشا دبی

  این هتل 41 طبقه مشرف بر خیابان شیخ زاید، 5 رستوران و بار، مرکز اسپا  و بدنسازی، باشگاه کودکان، استخر، سونا، جکوزی، اسکی، صرافی، بوتیک، آرایشگاه و ... دارد. جایگاه این هتل به گونه‌ایست که بسیاری از دیدنی‌های دبی نزدیک است.

  هتل 3 ستاره لاوندر دبی

  این هتل در مرکز دبی قرار دارد و به بسیاری از بهترین مراکز خرید دبی و دیدنی‌هایش دسترسی عالی دارد. استخر روباز در پشت‌بام، خدمات 24 ساعته، رستوران و ... از امکانات این هتل است.

  هتل 2 ستاره ایبیس الرقه

  در منطقه الرقه است و با مترو 5 دقیقه فاصله دارد. مرکز بدنسازی، پارکینگ، رستوران، وای فای و ... از امکانات این هتل است. اگر نزدیکی به مراکز خرید برایتان مهم است این هتل جایگاه خوبی دارد.

  دو هتل اخیر از جمله بهترین هتل‌ های ارزان دبی هستند. همچنین هتل‌های سیتی استار، دریم پالاس، سان اند سندز دانتاون، می‎فیر، فونیکس و دیمن پالاس از هتل‌های باکیفیت اما ارزان دبی محسوب می‌شوند.

فرودگاه در تور دبی

   فرودگاه بین‌المللی دبی (مطار الدبی الدولی) پر رفت‌وآمدترین فرودگاه جهان از نظر جابه‌جایی مسافر است. تنها در سال 2014 این فرودگاه 70 میلیون نفر را جابه‌جا کرده است. این فرودگاه یا 2900 هکتار مساحت در شهرک القرهود در 4.6 کیلومتری دبی قرار دارد. این فرودگاه توسط شرکت فرودگاه‌های دبی اداره می‌شود و دو شرکت هواپیمایی مهم دبی، یعنی فلای دبی و هواپیمایی امارات، بیشتر پروازهایشان را از این فرودگاه انجام می‌دهند. فرودگاه دبی سه ترمینال با گنجایش 75 میلیون مسافر در سال دارد.

* پس از رسیدن به فرودگاه می‌توانید با تاکسی، مترو و اتوبوس خودتان را به دبی برسانید. تاکسی در بیرون هر سه ترمینال در دسترس است. خط قرمز مترو در ترمینال 3 و 1 ایستگاه دارد  و فاصله قطارها معمولاً 10 دقیقه است و از ساعت 6 تا 24 فعال است. اتوبوس نیز در هر سه ترمینال ایستگاه دارد.

* فاصله تهران تا دبی 1197 کیلومتر است و مدت زمان پرواز تهران دبی 2 ساعت و 10 دقیقه است.

* در هر یک از این ترمینال‌ها  خدماتی مانند دفاتر صرافی، بانک و عابربانک، رستوران‌ها و کافه‌های متعدد، پارکینگ، دفاتر کرایه اتومبیل، مرکز تجاری، فضای بازی برای کودکان، نمازخانه، مرکز درمانی فرودگاه، وای فای  در دسترس است.

  پروازهای ایران به امارات به دو مقصد است؛ بیشتر دبی و کمتر شارجه. هواپیمایی امارات، ایران ایر و ماهان بیشترین تعداد پرواز را دارند.

* شرکت هواپیمایی امارات معمولاً هر روز چهار پرواز از ایران به مقصد فر‌ودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی در ساعت‌های 4.25/ 11 / 18.35/ 23.55 دارد.

* ایران ایر هر روز 7 صبح و جمعه‌ها در ساعت 18.25 به سمت دبی پرواز می‌کند.

* ماهان ایر نیز هر روز در ساعت 8 صبح و 18.15 عصر پرواز به مقصد دبی دارد.

* قشم ایر، زاگرس، کاسپین، آسمان، کیش ایر و تابان نیز از نقاط مختلف ایران، پرواز برای دبی دارند اما به گستردگی و ترتیب این سه شرکت نیست.

  قوانین بار ایرلاین‌ها نیز از مطالبی است که لازم است بدانید. برای مثال قوانین بار سه شرکت مهم هواپیمایی که روزانه به دبی پرواز دارند را برایتان برمی‌شمریم.

  قوانین بار ایران ایر به شرح زیر است:

1- چمدان مسافر در کابین باید به راحتی در قفسه بالای سرش جا شود.

2- اندازه بار کابین باید کمتر از 56 سانتی‌متر طول در 45 سانتی‌متر عرض و ارتفاع 25 سانتی‌متر و با وزن حداکثر 5 کیلوگرم باشد.

3- برای نوزادان 10% کل مبلغ دریافت می‌شود و بار همراه 10 کیلوگرم همراه با کالسکه تاشو است.

4- حداکثر وزن مجاز هر چمدان 23 کیلوگرم است.

5- دارندگان کارت نقره‌ای 40 کیلوگرم و دارندگان کارت طلایی 50 کیلوگرم بار می‌توانند همراه داشته باشند.

6- کلاس C یا بیرینس کلاس 40 کیلو بار می‌توانند همراه داشته باشند.

7- کلاس Y یا کلاس عادی 30 کیلوگرم بار می‌توانند همراه  داشته باشند.

قوانین بار ماهان ایر به شرح زیر است:

1- اندازه بار کابین باید کمتر از 56 سانتی‌متر طول در 45 سانتی‌متر عرض و ارتفاع 25 سانتی‌متر و با وزن حداکثر 5 کیلوگرم باشد. برای کلاس بیزینس تا 7 کیلوگرم مجاز است.

2- بیرینس کلاس 40 کیلو بار می‌توانند همراه داشته باشند.

3- کلاس عادی 30 کیلوگرم بار می‌توانند همراه  داشته باشند.

4- چتر، عصا، پتو، دوربین، غذای نوزاد، مجله و ... از وسائلی است که می‌توانید در کابین همراه داشته باشید.

5- مایعاتی مانند عطر، شامپو، لوسیون و مانند اینها باید در بسته‌بندی کامل و حداکثر 100 میلی‌لیتر باشند.

6- مایعات خریداری شده از فروشگاه‌های بدون مالیات (Duty Free) باید در بسته‌بندی مهروموم شده  و همراه با فاکتور خرید باشند وگرنه مشمول قانون بار می‌شومد.

7- هرگونه وسیله تیز یا سلاح گرم وس رد که بتواند تهدید محسوب شود ممنوع است.

8- ورود هرگونه کالای خطرناک مانند مواد آتش‌زا، فندک و کبریت، مواد اکسید شونده مانند سفید کننده‌ها، مواد سمی مثل دفع آفات، مایعات قابل اشتعال مانند استون و مواد رادیواکتیو و عفونی به هواپیما ممنوع است.

9- میزان مبلغ دریافتی برای اضافه بار به کلاس پرواز، مسیر و میزان بار بستگی دارد.

قوانین بار هواپیمایی امارات به شرح زیر است:

1- میزان بار مجاز به مسیر، مقصد و کلاس پرواز بستگی دارد:

نوع بلیط

میزان بار مجاز

پرواز اکونومی امارات

20 الی 35 کیلوگرم

بلیط اسپیشال

20 کیلوگرم

بلیط سیور

30 کیلوگرم

بلیط فلکس

30 کیلوگرم

بلیط فلکس پلاس

35 کیلوگرم

بیزینس کلاس

40 کیلوگرم

فرست کلاس

50 کیلوگرم

2- اندازه بار کابین باید کمتر از 55 سانتی‌متر طول در 38 سانتی‌متر عرض و ارتفاع 20 سانتی‌متر و با وزن حداکثر 7 کیلوگرم باشد.

3- عطر، سیگار و مایعات خریداری شده از فروشگاه‌های بدون مالیات را در مقادیر معین می‌توان با خود به داخل هواپیما برد.

4- برای نوزاد می‌توان یک چمدان جدا به ابعاد 20 در 38 در 55 و وزن 10 کیلوگرم همراه داشت. اگر برای نوزاد صندلی جداگانه خریداری نشده باشد، کالسکه یا گهواره تاشور را می‌توان داخل کابین برد.

5- وسایل خطرناک و مواد قابل اشتعال ممنوع هستند. باتری لیتیومی لپ‌تاپ و موارد مشابه نباید داخل بار باشند. این گونه موارد باید با هماهنگی به داخل کابین برده شود.

  قوانین فرودگاهی نیز از جمله مواردی است که باید از آن آگاه باشید تا مشکلی پیش نیاید و تمام مراحل اداری به خوبی طی شود. در ادامه با قوانین فرودگاهی دبی آشنا می‌شویم تا سفری بدون دردسر و نگرانی داشته باشید.

   ورود برخی اشیا مجاز هست اما با تبصره‌های خاص. در زیر این موارد را برشمرده‌ایم:

1- 400نخ سیگار و سیگار برگ معادل 3000 درهم. توتون و تنباکو غیرجویدنی تا 2 کیلوگرم.

2- عطر و لواز بهداشتی تا ارزش 3000 درهم.

3- داروهای تجویز پزشک برای مصرف شخصی تنها با نسخه امکان ورود دارند. ورود داروهای حاوی کدئین بیش از مصرف شخصی ممنوع است. داروها باید در بسته‌بندی اصلی باشند و تاریخ انقضایشان نگذشته باشد. داروهای روان‌گردان حتی برای مصرف شخصی هم ممنوع هستند.

4- نوشیدنی الکلی تنها برای مسافران غیرمسلمان مجاز است.

5- ارز خارجی تنها تا معادل 100000 درهم مجاز است.

6- ورود مایعات کمتر از 100 میلی‌لیتر مجاز است. بیشتر از یان میزان باید در ظرف شفاف ریخته شود.

* هرگونه تخطی  از این قوانین منجر به دستگیری و محاکمه شخص می‌گردد.

  برخی اشیا و موارد هم بالکل ممنوع هستند و اگر همراه داشته باشید نمی‌توانید وارد امارات شوید. در ادامه این موارد را بیان کرده‌ایم:

1- سیگار الکترونیک

2- مواد غذایی تازه مانند ماهی، خوراک دریایی، گوشت، میوه، سبزیجات و مواد لبنی. مواد غذایی ژاپنی با مدت اعتبار کمتر از دو هفته اجازه ورود ندارند و آنها که انقضایشان بیش از دو هفته است تنها با گواهی بهداشتی ژاپن می‌توانند وارد شوند.

3- در ابوظبی و فجیره  مواد غذایی از نظر آلودگی هم بررسی می‌شوند. وارد کردن پرندگان زنده ومرده از کشورهای آسیایی، آلمان، انگلیس و مصر به علت احتمال ابتلا به آنفولانزای مرغی ممنوع است. ورود پرنده از دیگر کشورها با مجوز ممکن است.

4- ورود اسلحه و مهمات بدون مجوز از مقامات محلی شهر مبدا ممنوع است.

5- مواد مخدر مانند حشیش، هروئین، تریاک و ... به هر میزان ممنوع است و تفتیش بدنی انجام می‌شود.

6- سی‌دی و فیلم با محتوی مذهبی غیراسلامی ممنوع است. امارات قاون کپی‌رایت دارد و سرقت ویدئو ممنوع است.

7- وسائل مربوط به قمار ممنوع است.

8- ورود ارز جعلی ممنوع است.

9- لوازم آتش‌بازی و مواد منفجره ممنوع است.

10- ورود هرگونه شی دارای برچسب یا عکس غیراخلاقی مغایر با اسلام ممنوع است.

11- اشیا برنده مانند چاقو و شمشیر ممنوع است.

12- گیاهان کاشته در خاک ممنوع هستند.

13- ورود عاج یا شاخ کرگدن ممنوع است.

14- هرگونه عذای پخته خانگی ممنوع است.

15- در صورت وجود بیش از سه لایه پوشش روی تور ماهیگیر، ورود تور ممنوع است.

16- ورود حیوانات خانگی در صورت عدم رعایت موارد زیر ممنوع است:

16-1- به صورت محموله آشکار وارد شوند.

16-2- دارای گواهی‌نامه سلامت از پزشک مجاز در کشور مبدا باشند.

16-3- دارای کارت واکسن با تمام اطلاعات مورد نیاز باشند.

16-4- در صورت همراه داشتن حیوان خانگی تا 48 ساعت پیش از پرواز به فرودگاه اطلاع دهید.

* در صورت عدم رعایت این موارد در ایست بازرسی اول اجازه ورود پیدا نمی‌کنید.

  موارد دیگری که باید هنگام ورود به فرودگاه دبی رعایت کنید، شامل این موارد می‌شود:

1- درصورت خرید از امارات و پرداخت مالیات ارزش افزوده برای اجناس، با ارائه فاکتورها در فرودگاه، مبلغ پرداختی به شهروندان غیراماراتی عودت داده می‌شود.

2- گذرنامه باید بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.

3- کارت واکسیناسیون و گواهی سلامت تنها برای حیوانات خانگی اجباری است نه انسان‌ها.

مراکز درمانی و بیمارستان های دبی در تور ارزان دبی

   در سفر بهتر است بدانید که در صورت نیاز به درمان، باید به کجا مراجعه کنید. در ادامه تعدادی از مراکز درمانی دبی به شما معرفی می‌شوند.

نام بیمارستان

نشانی

شماره تلفن

Welcare Hospital

دبی، شارع 2

42827788- 971 +

American Hospital Dubai

دبی، شارع عود میثاء

43367777- 971+

Neuro Spinal Hospital

دبی، پارک ساحلی جمیرا

43420000- 971 +

Al - Zahra Private Hospital

دبی، شارع شیخ زاید

43786666- 971 +

نکات ضروری سفر به دبی

* از بردن طلا و جواهرات تا حد ممکن اجتناب کنید.

* یک کپی از گذرنامه خو تهیه کنید و همراه داشته باشید. درصورت مفقود شدن مدارکتان به پلیس و کنسولگری ایران اطلاع دهید.

* محل اقامتتان را حتماً از قبل رزرو کنید و ترجیحاً در مرکز شهر که به تمام قسمت‌ها دسترسی داشته باشید.

* برنامه موزه‌ها و اماکن تفریحی را از قبل بررسی کنید تا در روز یا ساعت تعطیل به در بسته نخورید.

* نقشه دبی به زبان فارسی را یا به صورت کاغذی بخرید یا دانلود کنید تا بتوانید راه خود را بیابید. نقشه مارو دبی به زبان فارسی را هم می‌توانید به راحتی به دست آورید.

* اپلیکیشن ترنسلیت عربی به فارسی یا  لغت نامه عربی به فارسی همراه داشته باشید.

* توجه داشته باشید که در اماکن توریستی و لوکس قیمت‌ها بیشتر است.

* مراقب وسائل شخصیتان باشید.

* بهتر است از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنید و پولتان را برای تفریح و خرید نگه دارید.

* از تلفن هتل استفاده نکنید، گران است. در عوض یا یک کارت تلفن 30 درهمی بخرید یا یک سیم کارت 100 درهمی.

* معمولاً ساعت 10 صبح ماشین‌های هتل مهمانان را به صورت رایگان به مقصد می‌رسانند.

* تنوع اجناس و قیمت آنها در انصار مال بهتر از سایر مراکز خرید است.

* در ورود و خروج در دبی و ایران دقت کنید که مهر ورود و خروج پاسپورتتان پررنگ باشد.

* برنامه‌های تورهای هتل محل اقامتتان را هم مد نظر داشته باشید.

* کد تلفن دبی 971 است.

*برخی شماره تلفن‌های ضروری دبی را در ادامه برایتان آماده کرده‌ایم:

خدمات

شماره تلفن

پلیس

اضطراری 999

غیراضطراری 901

آتش‌نشانی

997

آمبولانس

999/998

پلیس نیروی دریایی و گشت ساحلی

996

سازمان آب و برق

991

اطلاعات تلفن دبی

181

کنسولگری ایران

043444717

اطلاعات پرواز

042166666

دفتر هواپیمایی هما

042240200

دپارتمان امنیت توریست پلیس دبی

8004438

* با شماره‌گیری 999 یک اپراتور انگلیسی صحبت می‌کند و ماهیت اورژانس را شرح می‌دهد. دستورالعمل‌های ساده این اپراتور را دنبال کنید.

سوالات متداول سفر به دبی در تور دبی

  * بهترین زمان سفر به دبی چه وقت است؟

همنطور که در بخش آب‌وهوا توضیح دادیم، بین ماه‌های دسامبر تا مارس بهترین زمان سفر است، زیرا در این ماه‌ها هوا به علت بارندگی اندکی خنک‌تر می‌شود. البته نه آنقدر که لباس زمستانی بخواهد.

* رانندگی در دبی چه شرایطی دارد؟

رانندگی برای زن و مرد آزاد است. تنها باید گواهینامه بین‌المللی و پاسپورت همراهتان باشد، اگرنه دستگیر شده و جریمه سنگینی خواهید پرداخت.

* سیگار کشیدن مجاز است؟

در فضای آزاد بله. در اماکن عمومی سربسته تنها در قیمت اسموکین می‌توانید سیگار بکشید. اگر در ماشینتان مسافر زیر 12 سال دارید هم نمی‌توانید سیگار بکشید.

* در ماه رمضان دبی چطور است؟

در ماه رمضان مانند بسیاری دیگر از کشورهای مسلمان، رستوران‌ها تا غروب آفتاب بسته‌اند و شبها شروع به فعالیت می‌کنند.

 راهنمای سفر به دبی در تور دبی کی سفر

   کی سفر برای راحتی شما درباره هر مقصد توریستی یک فایل پی‌دی‌اف آماده کرده است که حاوی تمام اطلاعاتی است که شما نیاز دارید در طی سفر بدانید. همچنین برنامه‌ریزی جالبی نیز تدارک دیده است تا بتوانید با حداکثر بهره‌برداری از زمانتان به تمام دیدنی‌ها برسید. در این راستا در ادامه همین مطلب برنامه سفر به دبی را دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید. پیشاپیش سفری فوق‌العاده براتان آرزومندیم.