بهترین قیمت بلیط هواپیما داخلی و خارجی

بهترین قیمت بلیط هواپیما داخلی و خارجی

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهدقیمت بلیط هواپیما تهران مشهد

 

قیمت بلیط هواپیما مشهد کیشقیمت بلیط هواپیما مشهد کیش

 

قیمت بلیط هواپیما تهران استانبولقیمت بلیط هواپیما تهران استانبول
قیمت بلیط هواپیما تهران کیشقیمت بلیط هواپیما تهران کیش

 

قیمت بلیط هواپیما اهواز مشهدقیمت بلیط هواپیما اهواز مشهد

 

قیمت بلیط هواپیما تهران نجفقیمت بلیط هواپیما تهران نجف
قیمت بلیط هواپیما تهران قشمقیمت بلیط هواپیما تهران قشم

 

قیمت بلیط هواپیما تهران اهوازقیمت بلیط هواپیما تهران اهواز

 

قیمت بلیط هواپیما تهران تفلیسقیمت بلیط هواپیما تهران تفلیس

 

قیمت بلیط هواپیما داخلی

برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما در هر لحظه می‌توان به صورت آنلاین اقدام کرد. سایت‌های متعددی وجود دارند که این امکان را به شما می‌دهند که نرخ بلیط هواپیما را در آن‌ها به در هر مسیری که بخواهید مشاهده کنید. معمولا در این سایت‌ها چند گزینه دارید ؛ از جمله فرودگاه مبدا، فرودگاه مقصد، تاریخ پرواز، نوع پرواز، تعداد صندلی و غیره. پس از انتخاب موارد مذکور، لیست تمامی پروازها با جزییات برای شما در صفحه‌ی جدیدی باز می‌شود. این صفحه اطلاعاتی از پرواز مثل ایرلاین آن پرواز، قیمت و.. به شما می‌دهد.

مسافرت‌های داخلی در اکثر موارد فقط برای عده‌ای خاص می‌باشد. چرا که اکثر قریب به اتفاق مردم ترجیح می‌دهند با وسایل نقلیه دیگر مثل قطار، اتوبوس، سواری، ماشین شخصی و غیره مسافرت کنند. مسافرت و جابه‌جایی در داخل ایران با هواپیما تقریبا امری لاکچری به شمار می‌رود. قیمت بلیط هواپیما داخلی نسبت به قیمت بلیط اتوبوس VIP برای یک مسیر مشابه بسیار تفاوت دارد. سفر با هواپیما حدودا ده برابر سفر با اتوبوس هزینه‌بر است.

نرخ بلیط هواپیما داخلی  در سال‌های اخیر مثل اغلب کالاهای دیگر یک روند افزایشی داشته است. در سال 1397 با افزایش قیمت دلار این روند به جهش تبدیل شد و ناگهان قیمت پروازهای داخلی به شکل سرسام آوری بالا رفت. به طوری که بعد از مدتی قیمت بلیط‌ها چ ند برابر شده بود. همین مسئله باعث ایجاد تغییرات فراوانی در صنعت گرشگری و همچنین انتخاب‌های مردم برای مسافران شد.

رفته رفته با ثبات قیمت‌ها و رسیدن آن‌ها به یک وضعیت مشخص دوباره بازار به حالت تعادلی برگشت و یک تعادل جدید در بازار رقم خورد.  بودجه و هزینه‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل سفر و مخصوصا در سفرهای تفریحی است. به همین خاطر قیمت‌ بلیط هواپیما یا هر وسیله‌ی نقلیه‌ی دیگری یکی از موارد بسیار کلیدی است که مسافران به آن توجه می‌کنند. در حال حاضر یعنی نیمه‌ی اول سال 1398  اغلب پروازهای داخلی در کلاس اکونومی انجام می‌شود و همین مسئله نشان از سلیقه‌ی مردم دارد که گرایش آن‌ها به سمت پروازهایی با قیمت ارزان‌تر است.

معمولا مردم در مسافت‌هایی که در ایران طولانی‌تر است از هواپیما استفاده می‌کنند. مثلا اگر بخواهیم چند مقصد را که دارای بیش‌ترین پرواز هستند معمولا آن‌هایی هستند که در شهرهای مرزی هستند. به طوری که فاصله‌ی آن‌ها با اکثر شهرهای ایران بسیار زیاد است مثل مشهد، کیش، تبریز، بندر عباس، شیراز، خوزستان و کرمانشاه. منطقی هم به نظر می‌رسد که انتخاب سفرهای هوایی در ایران بیش‌تر برای چنین مسیرهایی باشد. البته یک مورد استثنا که تقریبا در مرکز ایران قرار دارد تهران است. خب البته بدیهی است که پایتخت بنا بر شرایطی که دارد در هر نقطه‌ای هم که باشد رفت‌وآمد به آن زیاد است. تهران، روزانه، دارای پروازهای متعدد و زیادی به اقصی نقاط ایران است.

قیمت بلیط هواپیما خارجی

سفر خارج از کشور برای ما ایرانیان همیشه جذاب و پر از تجربه‌های جدید مانند آشنایی با فرهنگ ملل، دیدن جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم آنها بوده‌است و گاها حتی یک روش برای افزایش اعتبار اجتماعی است. اما گاهی اوقات مهیا کردن  مقدمات سفر برای رسیدن به این تجربه ها سخت است. دغدغه گرفتن ویزا تا تهیه بلیط و در نهایت اقامتمان،  روندی طولانی وطاقت‌فرسا دارد. سفر خارجی برای کسانی که دائم در حال سفر هستند و تجربه مسافرت خارجی را دارند شاید ساده‌تر از کسانی باشد که برای بار اول است که قصد این سفر را دارند. برای تجربه مسافرت خارج از کشور ممکن است اولین یا یکی از مهمترین مواردی که به ذهنمان خطور کند خرید بلیط پرواز خارجی باشد.

قیمت بلیط هواپیما خارجی بسته به مسافت تا مقصد، کلاس پروازی، ایرلاین مربوطه، زمان پرواز و قس علی هذا فرق می‌کند. معمولا پروازها در چند کلاس اکونومی، پرمیوم، بیزنس و فرست کلاس انجام می‌شوند. به طور معمول و متوسط قیمت بیزنس 4 برابر قیمت اکونومی و قیمت بلیط‌های فرست کلاس 4 برابر نرخ بیزنس می‌باشد. برای پرواز به اروپا که معمولا قیمت بلیط‌های آن نسبت به شرق آسیا و یا آمریکا و کانادا بسیا کم‌تر است به طور متوسط حداقل باید 500 دلار( با دلار 12 هزار تومان می‌ضود حدود 6 میلیون تومان) هزینه کنید. این قیمت برای رفتن به کشوری مثل کانادا حداقل سه برابر می‌شود. شما برای رفتن به کانادا  در حال حاضر یعنی سال 98 با قیمت بلیطی در حدود 3 هزار دلار (30 میلیون تومان) مواجه خواهید شد. البته این رقم حداقل هزینه است و شما در صورت تمایل برای داشتن سفری با آسایش بیش‌تر می‌توانید پروازهای فرست کلاس را انتخاب کنید که هزینه‌ی آن‌ها گاها تا بیش‌از 100 میلیون نیز می‌رسد.

در سال‌های اخیر در کشور ما قیمت پروازهای داخلی با روند بسیار پرشیبی افزایش داشته است. علت این مسئله افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ایران بوده است. اما جالب است بدانید که در دنیا در چند دهه‌ی اخیر قیمت پروازهای هوایی روند کاهشی شدیدی داشته است. علت کاهش قیمت مسافرت‌های هوایی در دنیا، افزایش سطح تکنولوژی بوده است. با گذشت زمان  پروازهای‌ هوایی از یک کالای لوکس به کالای ضروری تبدیل شده است که برای بسیاری از مردم جهان امروزه ضروری  و اجتناب نا‌پذیر است.

 شاید در نگاه اول افزایش قیمت پروازها در ایران با کاهش قیمت آن‌ها در خارج از کشور طی نیم قرن اخیر یک تناقض به نظر بیاید اما اصلا چنین نیست! در سال‌های اخیر پول کشور ما کم ارزش شده نه اینکه هزینه‌ی پروازها زیاد شده باشد. به عبارت دیگر قیمت‌های واقعی همان است که بوده و فقط قیمت‌های اسمی آن‌ها افزایش یافته است. اسما قیمت بلیط‌ها زیاد شده ولی رسما و حقیقتا اگر قیمت آن‌ها را بر اساس قدرت خرید جهانی در نظر بگیرید هزینه‌ی واقعی پروازها روند نزولی داشته است.

ترفندهایی برای گرفتن برای گرفتن بلیط هواپیما داخلی و خارجی وجود دارد که در زیر به طور مختصر به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

  • عضو باشگاه مشتریان شدن که برای شما امتیازاتی به همراه دارد.
  • جستجوی شبکه‌های اجتماعی ایرلاین‌های مختلف
  • خرید بلیط لحظه‌ی آخری ( گاهی آژانس‌ها تمام صندلی‌های یک هواپیما را چارتر یا پیش خرید می کنند.  در برخی موارد آژانس‌ها موفق به فروش تمام صندلی ها نمی شوند و لذا در لحظات آخر اقدام به فروش ارزان آن‌ها میکنن تا از زیان اجتناب کنند. نزدیک بودن به زمان پرواز و تکمیل نشدن ظرفیت پرواز باعث می‌شود این نوع بلیط‌ها به نسبت ارزان‌تر شوند.)
  • گشتن در بین شرکت‌های هواپیمایی مختلف
  • جستجوی گروهی بلیط در صورت تمایل به خرید چند بلیط
  • انتخاب پروازهای دارای توقف که معمولا به صورت نامشخصی از آن‌ها اجتناب می‌شود!
  • خرید بلیط در روزهای وسط هفته که مراتب از بلیط‌های آخر هفته و تعطیلات ارزان‌تر هستند و دارای تخفبفات بیش‌تری می‌باشند.
  • استفاده از ایرلاین‌هایی که کمتر مشهور هستند
  • توجه و استفاده از پرواز تورهای مختلف